header ok

Ami egyik kategóriába sem tartozik bele.

Tolerancia

Több
5 éve 2 hónapja #6590 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Tolerancia
.

A bölcs és a gyenge


A bölcs ember vállalja a felelősség rá eső részét minden emberi kapcsolatban. Nem hibáztat, nem okol senkit élete alakulásáért. Tisztában van azzal, hogy minden körülmény, mely életében felbukkan, korábbi gondolatai, érzései és tettei következménye. Nem hárít, nem gyanusít, nem ítélkezik.

A bölcs embert sokszor látod egyedül. Tudja, hogy kérdéseire a válaszért nem kell máshoz menni. Egyedüli tanácsadója a szíve és megérzése. Önbecsülésében elég erős ahhoz, hogy ne függjön más emberek véleményétől. Élete nagy döntéseit egyedül hozza meg.

A bölcs ember pont azért erős, mert teljesen önmaga, és azt az életet éli, melyhez beleegyezését adta.

A gyenge ezzel szemben támad. Mindig talál valakit, akit hibáztathat élete alakulásáért. Sokkal hangosabbak a szavai, mint a tettei. A gyenge ember féltékeny… irigy… rosszindulatú… A gyenge ember mindenáron ki akar tűnni. Folyamatosan az igazát és a jóságát bizonygatja… Állandó megfelelési kényszer hatja… Sokszor tömeggel megy, hiszen egyedül védtelennek érzi magát.

Hidd el: “Aki hangos, nem biztos, hogy erős. Aki csendes, nem biztos, hogy gyenge”…

Guzsik-Mohácsi Viktória ( elozoeletek.blogspot.hu )

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.667 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum

Idézet

"Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"

Keresés

Látogatottság

Ma 10
Tegnap 462
A héten 1056
Ebben a hónapban 14711
Összesen 6771218

2026-06-24