header ok

Jézus tanításával kapcsolatos gondolatokról, szellemtanról stb.

Szeretet

Több
7 éve 1 hete #5267 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Szeretet
.


A szeretet ereje


"Bármit is akarsz az életben, azért akarod, mert szereted.
Gondolkozz ezen egy pillanatig.
Nem akarsz olyan dolgokat, amiket nem szeretsz, ugye? Minden ember csak azt akarja, amit szeret - olyasmit senki sem akar, amit nem szeret.
Ez azt jelenti, hogy a gondolataid milyensége határozza meg, hogy szavaid és tetteid pozitívak vagy negatívak lesznek. Honnan tudhatjuk?
A gondolataid akkor pozitívak, ha arról szólnak, amit akarsz, és amit szeretsz!
A negatív gondolatok pedig mindig azzal kapcsolatosak, amit nem akarsz, és amit nem szeretsz.
Ennyire egyszerû az egész.
A legtöbb ember többet gondol olyasmire és gyakrabban beszél olyan dolgokról, amiket nem szeret.
Több negatívitást sugároznak magukból, mint szeretetet, ezáltal pedig akaratlanul is megfosztják magukat minden jótól az életben.

" Van egy szó, ami felszabadít, és megkönnyíti a terheket: a szeretet." (Szophoklész )

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
7 éve 3 napja - 7 éve 3 napja #5297 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Szeretet
.



Tatiosz: A lehetetlen méltatlan az emberhez



Külön világ minden ember. Ami összeköt bennünket - az az emberség.

Aki képes bölcsen dönteni, mindent egynek lát: a szeretet igazsága magába olvasztja a türelem, a figyelem, az odaadás az együttérzés, a magasba vágyódás, a felemelkedés képességét és a felemelés erényét.

A lehetetlen - méltatlan az emberhez.
Ne vágyakozzunk nagy örömökre, mert észrevétlen elmegyünk az élet igazi örömei mellett.
Ne vágyakozzunk nagy dolgok után, érjük be apróságokkal, de azt szeretettel tegyük.
Aki örömet tud szerezni másnak, magának szerezte a legnagyobb örömet.





--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 7 éve 3 napja Margit által.
Téma zárolva.
Több
6 éve 11 hónapja - 6 éve 11 hónapja #5381 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Szeretet
.

Ami pénzért nem megvehetõ



Két, súlyosan beteg ember feküdt ugyanazon kórteremben. Egyikük
minden nap délután felült az ágyban egy órácskára, hogy ezzel
megmozgassa a szervezetét. Az ágya a kórterem egyetlen ablakához
közelebbi volt.

A másik beteg ember egész nap csak feküdt az ágyában, a plafont
bámulva.
Beszélgettek a családról, feleségrõl, gyerekekrõl, a katonakorukról,
a nyaralásaikról, ahogy az szokásos ilyen helyzetben.
Az, az ember, aki az ablaknál feküdt, minden délután, amikor felült,
azzal töltötte az idõt, hogy elkezdte közvetíteni a másiknak, mit
lát az ablakon át a kinti világból. A másik ágyon fekvõ embert egy
idõ után szinte csak ezek a színes beszámolók tartották életben, már
alig várta õket, ez volt minden változatosság az életében.

Az ablak egy kellemes, tavacskával díszített parkra nézett.
Vadkacsák és hattyúk úszkáltak a tavon, és gyerekek játszottak
távirányítós játékhajóikkal rajta. Szerelmespárok üldögéltek a
színes virágágyások mellett órákig, egymásba felejtkezve.

Miközben az ablak melletti beteg kimerítõ részletességgel írta le a
kinti világot , a másik, folyton fekvõ behunyta a szemét és maga elé
képzelte a látványt.

Egy meleg délutánon az ablak melletti ember egy, a parkon átvonuló
karneváli menetrõl beszélt. Bár a folyton fekvõ ember nem hallotta
zenészeket, maga elé képzelte õket a másik érzékletes leírása alapján.
A napok és hetek teltek. Egy reggel a betegeket fürdetni készülõ
nõvér az ablak melletti embert élettelenül találta az ágyában, mert
az éjjel csendben elaludt örökre. Elszomorodva hívta a személyzetet,
hogy kivigyék az elhunytat. Amint alkalom kínálkozott rá, a korábban
a belsõ
ágyon fekvõ beteg kérte, hogy a másik ágyban fekhessen. A nõvér
szívesen segített, kényelembe helyezve õt azon az ágyon, majd magára hagyta.

Lassan, fájdalmaktól gyötörve az ablak felé fordult az ember, és
megdöbbenve látta: az ablak egy tûzfalra néz. Megkérdezte a nõvért,
mi történhetett az eltávozott szobatárssal, hogy olyan szépnek
festette le az ablakon túli világot.


A nõvér elárulta, hogy az, az ember vak volt, nem láthatta a falat sem..
Valószínûleg csak bátorítani akarta Önt! - mondta a férfinak.


Tanulság: igazi boldogság boldogabbá tenni másokat, nem törõdve saját helyzetünkkel. Bajainkat megosztva csökkenthetjük õket, de ha derünket és boldogságunkat osztjuk meg másokkal, megsokszorozzuk azt.

Ha gazdagnak szeretnéd érezni magad számold össze azokat a dolgokat az életedben, melyeket nem vehetsz meg semmi pénzért.

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 6 éve 11 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
6 éve 10 hónapja - 6 éve 10 hónapja #5435 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Szeretet
.

Antoine de Saint-Exupery: Fohász



Uram, nem csodákért és látomásokért fohászkodom, csak erõt kérek a hétköznapokhoz.
Taníts meg a kis lépések mûvészetére!

Tégy leleményessé és ötletessé, hogy a napok sokféleségében és forgatagában idejében rögzítsem a számomra fontos felismeréseket és
tapasztalatokat!
Segíts engem a helyes idõbeosztásban!

Ajándékozz biztos érzéket a dolgok fontossági sorrendjében, elsõrangú vagy csak másodrangú fontosságának megítéléséhez!

Erõt kérek a fegyelmezettséghez és mértéktartáshoz, hogy ne csak átfussak az életen, de értelmesen osszam be napjaimat, észleljem a váratlan örömöket és magaslatokat!

Õrizz meg attól a naiv hittõl, hogy az életben mindennek simán kell mennie!
Ajándékozz meg azzal a józan felismeréssel, hogy a nehézségek, kudarcok, sikertelenségek, visszaesések az élet magától adódó ráadásai, amelyek révén növekedünk és érlelõdünk!

Küldd el hozzám a kellõ pillanatban azt, akinek van elegendõ bátorsága és szeretete az igazság kimondásához!
Az igazságot az ember nem magának mondja meg, azt mások mondják meg nekünk.

Tudom, hogy sok probléma éppen úgy oldódik meg, hogy nem teszünk semmit.
Kérlek, segíts, hogy tudjak várni!
Te tudod, hogy milyen nagy szükségünk van a bátorságra.

Add, hogy az élet legszebb, legnehezebb, legkockázatosabb és legtörékenyebb ajándékára méltók lehessünk!

Ajándékozz elegendõ fantáziát ahhoz, hogy a kellõ pillanatban és a megfelelõ helyen " szavakkal vagy szavak nélkül " egy kis jóságot közvetíthessek!

Õrizz meg az élet elszalasztásának félelmétõl!
Ne azt add nekem, amit kívánok, hanem azt, amire szükségem van!
Taníts meg a kis lépések mûvészetére!


ebredeshajnalan.com/antoine-de-saint-exupery-fohasz/

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 6 éve 10 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
6 éve 10 hónapja #5441 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Szeretet
.

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
6 éve 9 hónapja #5515 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Szeretet
.

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.440 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum

Idézet

"Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"

Keresés

Látogatottság

Ma 10
Tegnap 462
A héten 1056
Ebben a hónapban 14711
Összesen 6771218

2026-06-24