header ok

Jézus tanításával kapcsolatos gondolatokról, szellemtanról stb.

A gondolat teremtõ ereje

Több
13 éve 8 hónapja - 13 éve 8 hónapja #3471 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A gondolat teremtõ ereje
.

Gondolatod szent teremtõ, jellemzi a léted..



Az Élet értelme az, hogy Önmagamra ébredjek - felismerjem, AKI VAGYOK!



Ezzel felszínre jöhet igaz valóm, és megértem, isteni származásom.

Ettõl fogva tudom: Isteni a testem, isteni a lelkem és isteni a szellemem!

Éppen ezért isteni minden gondolatom, érzésem és cselekedetem. Isteni erõvel vagyok felruházva, otthonom az Univerzum és minden gondolatom ennek a hatalmas rendszernek a törvényszerûségei alapján mûködik. Teremtõ vagyok!

A gondolat egy olyan csodálatos irányított energia (mágikus erõ), mely mindenképpen a megvalósulásra törekszik. Nem is tehet mást, hiszen ez a dolga, a teremtés szellemi alapja.

Az Univerzum az isteni idea, a szent teremtõ gondolat révén született. Ez a gondolati szikra pattant ki Isten fejébõl és BUMMM, lett õsrobbanás - és itt vagyunk mi is.

Minden ebbõl ered és ebbe tér vissza: a teremtõ Gondolatba.

Jézus így tanított engem errõl: Gondolj egy gyönyörû festményre!



- Megszületik a mû.

- Honnan?

- A festõ gondolataiból.

- Honnan jönnek a gondolatai?

- Szellemébõl.

- Szelleme honnan táplálkozik?

- A közös tudásból.

- Honnan ered a közös tudás?

- Minden Létezõbõl.

- Honnan ered minden Létezõ?

- Istenbõl.

- Honnan ered Isten?

- Magából – az Egybõl. Mert Egy-Isten.

- Tehát, honnan születik a mû?

- Az Egybõl - Istenbõl!



Figyelitek a magyar nyelvet? A "mû" szó egyben jelzi magát az alkotást, de azt is, hogy ez valaminek, valami eredetinek a mása.

Ez nem azt jelenti, hogy silányabb vagy kevesebb volna, csak azt, hogy van egy Eredet-i. Ebbõl táplálkozik és vetül le ide minden.

Így vagyunk mi is mûalkotások, Isten képére teremtett gyermekek.

Ezért vagyunk felruházva az Õ akaratából teremtõ gondolatokkal, érzésekkel, szavakkal. Így tudjuk megélni és emberi életünkben megteremteni azt a világot, amit már szellemi gondolattal létrehoztunk az isteni síkokon.

Testünk isteni tudatosságunk kivetülése a mi világunkban. Magától nem mûködik, csak a szellem vezérlése, a lélek éltetõ fénye tartja a Létezésben.

Ha szeretnénk meghatározni az erejét akkor annak értékét 1-ben állapíthatnánk meg.

Lelkünk ugyanakkor a szellemi gondolatok által vezérelt érzelmek erejében fénylik. Tiszta, isteni lelkünk energiája éppen ezért ebben a meghatározásban 1 millió.

Szellemünk maga az isteni gondolat, a fénylõ Tudat. Teremtõ ideák megalkotója, a legfelsõbb vezérlés. Ereje 1 milliószor 1 millió. (Ha gondolod, írd csak végig a nullákat, de elárulom 12-t fogsz kapni.)

Ha így nézzük: 0 - 6 - 12.

0 - A szintek jelzõje, erõsítõ/gyengítõ szimbólum, attól függõen hol áll a másik számhoz képest. A nulladik szint az emberi élet tartománya. Ettõl lefelé a lenti világok, felfelé az isteni síkok vannak.

6 - Lélekmagunk száma, hatszirmú virág, melyben a hetedik (középpont) Jézus. Ez képes eget és földet, szellemet és testet összekapcsolni, így bennünk a kapcsolat energiája is.

12 - Szellemi erõnk, tudatosságunk száma. Teljesség, egyetemesség, összetartozás. A Kozmosz szintjén egy ciklusnyi egység. Ebben az esetben a dualitásból egységbe emelkedett, új szintre lépett Öntudat.



Ezt a rendszert a Gondolat isteni törvénye vezérli.

Ha tudatosan be szeretnénk lépni és rácsatlakozni a REND-szerre, ismernünk kell a belépési kódokat.

Ez a csatlakozási-kód három szintû. Van egy az emberünk tudatában, a testi szinten: Ki vagyok én?

Ez nyitja a következõt, a lelki szinten: Miként ismerek Önmagamra?

Innen pedig már a szellemi kódok tartományaiba léphetünk: Mit kell tennem azért, hogy ez a Tudatosság vezessen?

Elárulom a titkot: meg kell szólítanod ezeket a részeidet, és meg kell kérned õket, hogy segítsenek, vezessenek téged, emberként.

- Drága szellemem, legfelsõbb Énem kérlek, vedd át az irányítást minden alacsonyabb rendû énem felett!

- Drága lelkem kérlek, fogd meg a kezem, és vezess engem isteni utamon.

- Drága testem kérlek, segíts, hogy megélhessem magam isteni tudatosságomban veled.


Csak te tehetsz magadért és csak én tehetek magamért.

Innen már csak Öntudatra kell ébresztenem magam...

Csak én tudom lényemet felrázni a gondolati tespedésbõl és kigyógyítani magam az "álomkórból".

Hogyan is történik ez?

Úgy, ahogyan a magyar népdalban a gyermek gyógyítja a véres lábú (lépni nem tudó) gólyát:

Síppal - torokcsakra, teremtõ Szavak erejével,

Dobbal - szívcsakra, a Szeretet gyógyító erejével,

Nádi hegedûvel - Koronacsakra, központi Fény-húr (fõ-nadi), a Tudatosság hatalmával.

Ezeket kell megtanulnom felelõsséggel, tiszta gondolatok, érzelmek és cselekedetek útján használnom, hogy szent teremtõvé válhassak Magam is.

Pusztai Orsolya

Kristálycsakra


Megjelent az Ezoporta júniusi számában...

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 13 éve 8 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
13 éve 7 hónapja - 13 éve 7 hónapja #3520 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A gondolat teremtõ ereje
.

J. & E. Hicks: Új életet kezdhetsz!



1) Az életemben elõforduló valamennyi eseményt én magam teremtettem!

2) Minden egyes gondolat - teremtést indít el! Függetlenül attól, hogy gondolataid áhított vagy éppen nem kívánt eseményekre irányulnak, minden gondolatodnak teremtõ ereje van!

3) A teremtés törvénye: vágyd, engedd el, és úgy lesz!

4) Csak olyan gondolatokat és szavakat fogalmazz meg, amelyek vágyaid irányába mutatnak!

5) Amikor azt észrevételezed, hogy szándékod még nem valósult meg, figyelmedet az áhított dolog hiányára irányítod. Márpedig amire figyelsz, azt növeled, abból teremtesz többet! A hiányra gondolás még több hiányt teremt!

6) Amikor pozitív érzelmet érzel /szeretetet, lelki békét, boldogságot, örömet, lelkes izgatottságot, vidámságot/, akkor ezzel belsõ lényed azt jelzi, hogy gondolataid az adott idõpillanatban összhangban állnak szándékaiddal.

7) Amikor negatív érzelmet érzel / félelmet, kételyt, haragot, gyûlöletet, irigységet, bûntudatot, szorongást/, akkor ezzel belsõ lényed azt jelzi, hogy gondolataid az adott pillanatban nem állnak összhangban szándékaiddal.

8) A gond legtöbbször az, hogy nem hagyod megteremtõdni azt, amire vágysz, mert nem hiszed el, hogy az elérhetõ!

9) Csak a hitrendszered határain belüli dolgokat engeded meg!

10) Hiteid is teremtmények, amelyeket korábban szerzett tapasztalatok alapján te magad hoztál létre. Megváltoztathatóak, hajlíthatóak, formálhatóak.

11) Hiteidet úgy tudod módosítani, ha addig teszel hozzájuk új, kiegészítõ gondolatokat, amíg a kívánt formára nem alakítod õket.

12) Ha mindig érzékenyen figyelsz érzéseidre, akkor minden pillanatban tudhatod, hogy teremtéseddel közeledsz vágyaid felé, vagy éppen távolodsz tõlük.

13) Amíg pozitív érzéseket észlelsz magadban, addig tudhatod, hogy éppen az általad kívánt dolgok irányába teremtesz.
14) Ha azonban negatív érzelmet tapasztalsz: félelmet, kételyt, szorongást, feszültséget, haragot, bûntudatot, magányt, irigységet, stb. azonnal állj meg: Milyen gondolat, szó vagy tett váltotta ki bennem ezt az érzést?

15) A legtöbb esemény apró és leheletfinom negatív gondolattal és érzéssel kezdõdik, ami aztán a vonzás törvénye miatt valami sokkal nagyobbá és fájdalmasabbá terebélyesedik.

16) Ha vágysz valamire, s ily módon teremtesz, az egyik leggyakrabban fölbukkanó akadály más emberek rád gyakorolt hatása.

17) A második akadály saját szokásaid rád gyakorolt hatásából ered.

18) Gondolataid erõteljes teremtõk, ám szavaid hatása még azokét is felülmúlja! Cselekedeteid teremtõ ereje pedig a gondolatok és szavak erejét egyaránt meghaladja!

19) Mivel cselekedeteid minden idõpillanatban domináló szándékaidat követik, nagyon fontos, hogy mindig tudd, mik a fõ szándékaid!

20) Életélményedet egyedül te teremted meg, és más életébe nem tudsz teremteni. Minden egyes, jelenleg testben élõ lény önálló, független teremtõ.

21) Azért éled testi életedet, nagyobb részt az anyagi világban összpontosulva, mert így akartad.

22) Ébredj belsõ világod és belsõ lényed tudatára, s tudatosan és aktívan kerülj velük kapcsolatba, mert a külsõ és belsõ dimenzió elegyítése emelni fogja azt a fizikai világot, amelyben élsz!

23) Úgy tudod érzékelni belsõ világodat, ha lecsöndesíted a külsõt!

24) Te teremted meg azt az élményt, amit a lazítás perceiben megtapasztalsz majd.

25) Amit hiszel valamirõl, az úgy is lesz! Emiatt viszont a hitek nagyon lassan változnak.

26) Ha negatív érzés jár át, azonnal ereszd szélnek azt a gondolatot!

27) Ha megengeded, hogy útmutatásával belsõ lényed segítsen, akkor ahelyett, hogy a környezetedben élõk legkülönfélébb véleményére és hitére hallgatnál, a fejlõdés sokkal gyorsabb és tisztább élményét fogod megtapasztalni!

28) Aki bármivel kapcsolatban lelkes izgalmat érez, hatékonyan teremt abban az irányban.

29) Valójában mindnyájan és folyamatosan teremtetek!

30) Sokkal többen vagytok, mint azok a lények, akiket testi érzékszerveitekkel érzékeltek, s akiket fizikai testetekben láttok!

31) Valamennyiótok egy másik dimenzióból emelkedett ki, a belsõ világból, egy tágabb, bölcsebb, belsõ lénybõl.

32) Valamennyien, akik most testben éltek, valamennyiünkhöz kapcsolódtok, akik nem fizikai formában létezünk, s valamennyien kapcsolódunk a Minden Létezõhöz.

33) Így, amikor útjára indítasz egy gondolatot, szó szerint az egész univerzum, az egész világmindenség támogatni fog, hogy az a teremtõ gondolatod elérje célját!

34) Teremtõ mechanizmusod folyamatosan mûködik. Nem tudod kikapcsolni.

35) Irányító belsõ lényed észreveszi, ha egy olyan gondolat indult útjára, ami ellentétes az általa jól ismert szándékoddal, jelez neked. Egy érzés formájában megszólal a figyelmeztetõ csengõ.

36) Ha megérted a belsõ kapcsolódást a Minden Létezõhöz, nem csodálkozol már azon, hogy ha akarsz valamit, vagy ha gondolsz valamire, azt megkapod.

37) Lényetek minden szintjén örömkeresõ lények vagytok. Azzal a szándékkal érkeztetek az élet ezen fizikai kifejezõdésébe, hogy megtapasztaljátok azt, ami örömet jelent nektek, valamint a körülöttetek élõknek.

38) Mivel létezel, befolyásolod mások gondolatait. Ezért úgy döntöttél, hogy fizikai formát öltesz, hogy azzá lehess, akivé lenni vágytál, hogy másokat is a lelki fölemelkedésre ösztönözz.

39) Amikor örülsz, az nyilvánvalóan látszódik és érzõdik rajtad. Az örömkeresõ lények pedig ahhoz vonzódnak, aki örömet él át! A vonzás törvénye szavatolja ezt.

40) Ahhoz, hogy örömet nyújthass másoknak, elõször neked magadnak kell örömtelivé válnod!

41) Nem kell továbbra is fájdalmakkal teli életet élned, ha úgy döntesz, hogy mostantól az örömteli életet választod!

42) Akartál az lenni, aki vagy: egy tökéletes, folyton változó, akaró, fejlõdõ, csodálatos lény. Olyan, aki folyton új élmények felé lendül, mert tudja, hogy minden új tapasztalásban a fejlõdés lehetõsége rejlik. Szeretettel teli lény vagy, s legtisztább formádban színtiszta szeretet vagy.

43) Ha érzékenyen figyelsz érzelmi állapotodra, belsõdbõl a lehetõ legjobb útmutatást kapod!

44) Testi érzékelésed lehetõvé teszi számodra, hogy csodálatos dolgokat láss. Ám ahogy a testi érzékelésed kiegészül a belsõvel, minden életélményed felfokozódik.

45) Nincs két lény, akár testi, akár testetlen, akik pontosan azonos nézõpontból látnák a világot.

46) Bár szavaiddal és tetteiddel bizonyos mértékig valóban hathatsz másokra, ám legnagyobb befolyásoló erõd akkor jelenik meg, ha olyan "elegyített" lény vagy, aki a belsejébõl jövõ tudás alapján szól. Nem annyira testi, tudatos képességeddel befolyásolsz másokat, sokkal inkább a belsõ meggyõzéssel, ami érzelmek formájában jön elõ belõled.

47) Lelkek fölemelõje vagy, s miközben élvezed saját emelkedésedet, örömteli érzés jár át a többiek emelkedése láttán is.

48) Sok életet éltél már, s az ezen életek alatt fölhalmozott ismereteid révén tudtad, hogy a jelenlegi életed milyen nagyszerû lesz, és lelkes izgalommal döntöttél úgy, hogy most születsz le.

49) Ha idõszegmensrõl idõszegmensre haladva tisztázod magaddal mit is akarsz az életedben, s ha pozitív érzelmekkel kísért gondolatokat gondolsz, akkor nem vonzod életedbe azokat a lényeket, akik nem állnak összhangban szándékaiddal.

50) Minden tudatos teremtés kezdõpontja annak azonosítása, hogy mit is akarsz. Ha mások is érintettek ez ügyben, akkor rendkívül fontos, hogy világosan és egyértelmûen megmondjátok egymásnak, mit is akartok valójában!

51) Irányító rendszered figyelmeztetõ csengõje fantasztikusan jó szolgálatot tesz majd emberi kapcsolataidban is! A belsõdbõl elõjövõ érzés minden pillanatban biztosan el fog igazítani!

52) A szavak nem tanítanak. Tudásodat valódi megtapasztalásból szerzed. Ezért vagy itt a Földön, testben.

53) Belsõ lényed távlatából szemlélve már sokat tudsz, amire azonban tudatosan nem emlékszel. Testi formában való létezésed egyik oka éppen az, hogy eme belsõ tudásod egy részét elõ tudd hozni, és tudatosan alkalmazd azt itt, a Földön. Teljes lényként olyan szintre fejlõdj, ami eddig számodra ismeretlen magasság volt.

54) Testben töltött életed tapasztalata révén meg fogod érteni, hogy a másik ember nem kötözhet meg, nem irányíthat, nem árthat neked, nem kebelezhet be és nem befolyásolhat, ha te abba nem egyezel bele.

55) A hatalmas Univerzumban többé nem érzed majd magadat jelentéktelen pontnak, hanem fontos lénynek, amint megérted benne létfontosságú szerepedet!

56) Folytonosan változó nézõpontodból ki akartad értékelni, és élni óhajtottad létélményedet, ami számodra új ismereteket szül. Az is célod volt, hogy segítsd a földlakók gondolkodásának fejlõdését, s nem az általuk gondolt gondolatokat óhajtottad magadba szívni.

57) Fejlõdni új gondolatokkal és új élmények megtapasztalására való hajlandósággal lehet. A természetes emberi tendencia az adott életélménybe való beletelepedés és a stagnálás.

58) Ha nem hasonlítgatjátok össze a múltat a jelennel, hanem inkább képességeitekben bízva mindig örömmel haladtok elõre, akkor az elõttetek álló idõszak valóban az öröm és a fejlõdés kora lesz számotokra.

59) Ahogy elegyedsz belsõ lényeddel, nemcsak azt fogod nagyon biztosan érezni, hogy hol és mikor leselkedik rád a legnagyobb veszély, hanem azt is, hogy biztonságos-e jelenlegi lakóhelyed.

60) Rajtad múlik, hogy a megfelelõ idõben a megfelelõ helyen leszel-e.

61) Az új élményben a fejlõdés és az öröm lehetõsége rejlik!

62) A vágyás, az engedés, majd a kapás eredményezi az elégedettséget és az örömérzést.

63) Ahogy arra koncentrálsz, ami a legfontosabb a számodra, hozzájutsz a teremtés nagyszerû érzést jelentõ létélményéhez.

64) Amikor félelmet érzel, pillanatnyi gondolatod legtöbbször valami nem kívánt eseményre irányul, amirõl azt hiszed, hogy a jövõben ott leselkedik rád.

65) Amint mélyen megérted, hogy minden jövõbeli eseményt valójában te választasz meg, akkor rájössz, hogy a félelem érzése azért jelentkezett szívedben, hogy eltereljen a félreteremtõ gondolatoktól.

66) Érzéseid mindig a jelenre adott reakcióid!

67) Sajnos akad olyan, aki ahelyett, hogy a negatív érzést a negatív irányú teremtés fölismerésére használná, a negatív érzéseire fókuszál, s így még több negatívumot teremt.

68) Pedig ha a problémára figyelsz, akkor azzal csak növeled azt, és garantáltan az életedbe vonzod!

69) Ha tartósan egy problémára figyelsz, akkor azzal azt életedbe vonzod! Úgy tudod azt eltávolítani életedbõl, ha figyelmedet másfelé irányítod.

70) Csak akkor találod meg a megoldást, ha a megoldást keresed!

71) Ha valaki mégis megjelenik az életélményedben, akkor õt gondolataid révén te magad invitáltad be.

72) Nem vonzol magadhoz olyant, amire nem gondolsz, ezért csak olyanra gondolj, amit az életedbe akarsz vonzani, s amit nem akarsz, arra ne!

73) Aki önmagát mások cselekedetei áldozatának látja, az nem érti a teremtés folyamatát. Aki másokat hibáztat, az nem érti a teremtés folyamatát. Meghívásod nélkül semmi sem érkezik hozzád!

74) Amint fölismered lényed valódi léptékét, s képességeid és tudásod fantasztikus mértékét, akkor nagyon is vágysz majd arra, hogy te légy a döntéshozó, s hogy te gondold azokat a gondolatokat, amelyek életedbe vonzzák mindazt, amit aztán te tapasztalsz meg!

75) Mostantól kezdve tedd a következõt: fogalmazz meg néhány világos és határozott állítást aktuális vágyaiddal kapcsolatban!

76) Amint pedig észreveszed, hogy valamelyik gondolatod fizikai manifesztációját megkaptad, állj meg, és mondd magadnak: Ez gondolataim ereje, valamint a teremtés törvénye és a vonzás törvénye révén hoztam létre. Ez az én mûvem, és ez jó!

77) Azzal a szándékkal léptél ebbe a testi létbe, hogy itt nagyszerû teremtõ légy, hogy gondolataidat fizikai manifesztációkká alakítsd át. Ha nem akartad volna, hogy gondolataidat fizikailag manifesztáld, akkor a testetlen létben maradtál volna.

78) Minél konkrétabban fogalmazod meg szándékodat, annál pontosabban azt kapod meg, amit akartál.

79) Fõ szándékaid beazonosítására naponta fordíts idõt, mert ahogy éled az életedet és tapasztalatokat szerzel, egyiket a másik után, közben a perspektívád is változik!

80) Minden mozgásba lendített teremtés célt ér, ha nem gondolsz azzal ellentétes gondolatot!

81) A legtöbb ember hosszú ideje sajnos nem sokat változott, és így nem is sokat fejlõdött.

82) Ahogy azonban összeelegyíted belsõ lényed és tudatos lényed szándékait, a fejlõdés iránti vágy számos új élményt vonz majd életedbe!

83) Az "örömteli eseményeken keresztül akarok fejlõdni" megfogalmazás azonban több, tudatosan irányított kontrolt ad kezedbe.

84) Ha vizualizálod magadat, amint biztonságban és melegben vagy, s derûsen és örömmel fejlõdsz, akkor ezt az életélményt vonzod majd magadhoz.

85) A többi emberrel való interakcióid növelik élettapasztalatodat!

86) Gondolataid és szándékaid erejével azokat a lényeket vonzod magadhoz, akiknek a szándékaival harmonizálsz, és eltaszítod magadtól azokat, akiknek a szándékai nem állnak összhangban a tieddel.

87) Ha szándékaid nem egyértelmûek, akkor életedbe zavart fogsz vonzani.

88) A hasonló szándékúakat magadhoz vonzva örömteli interakcióitok lesznek.

89) Ahhoz, hogy csodálatos kapcsolatod legyen egy másik, szintén testben élõ lénnyel, mindkettõtöknek akarnia kell azt, különben nem fog létrejönni.

90) Csak akkor marad fönn a kapcsolat, ha megvan a folytatás vágya! Továbbra is akarnod kell azt, vagy figyelmet szentelni neki, különben kisodródik az életedbõl!

91) Ha mindketten célotokra irányítjátok figyelmeteket, vagyis a kettõtök közötti megállapodásra, akkor a harag vagy a csalódottság érzése fokozatosan elmúlik, ahogy a negatív teremtés is. S amint arra fókuszáltok, hogy mit is akartok, újra a szándékotoknak megfelelõ irányba kezdtek teremteni!

92) Amíg arra összpontosítasz, ami kiváltotta a negatív érzést, egyre többet teremtesz belõle!

93) Azért fontos a kommunikáció, mert nem egyformán változtok. A veled kapcsolatban állóval azonban általában sokkal több egymással harmonizáló dolgot találsz majd, mint nem harmonizálót!

94) A harmonikus kapcsolat titka tehát nem az, hogy olyan embert találj, aki éppen olyan, mint te, hanem, hogy azokra a pontokra fókuszálj, amelyben összhangban vagytok!

95) A háborúk és nézeteltérések azért történnek, mert nem az összhangban álló dolgaitokra figyeltek, hanem az összhangban nem állókra.

96) Mivel minden teremtés elsõ lépése a szándék, rendkívül hasznos, ha mindennap idõt szánsz annak tisztázására, hogy pillanatnyilag mit is akarsz.

97) Ha friss, új kezdetként tekintesz erre a korra, amelyben végre elkezded használni teremtõképességedet, akkor lelkes izgalommal állsz majd jövõd elé, s nem rettegéssel és félelemmel.

98) Kezdd elképzelni életedet olyannak, amilyennek azt szeretnéd! Figyelj érzékenyen érzéseidre, mindig azt a pozitív érzelmet keresd, ami a tudatos és pozitív teremtést jelzi!

99) A vonzás törvénye támogatni fog, mert amikor olyanra gondolsz, amit akarsz, akkor addig vonzol magadhoz további gondolatokat, amíg teljessé nem tetted a képet.

100) Ha tiszta és világos a célodat megfogalmazó kép, akkor az azt támogató cselekvés mindig nagyon könnyen jön a felszínre.

101) Ne vállald magadra annak felelõsségét, hogy bárkit bármirõl meggyõzni akarj! Ehelyett döntsd el, hogy mire vágysz, és alkoss ennek megfelelõ életélményt magadnak, s hagyd, hogy mások is ezt tegyék!

102) Kezdj nap mint nap egyre több tudatos döntést hozni arra vonatkozóan, hogy mit is akarsz, és élvezd a derût, ami abból fakad, hogy megengeded ezen döntések manifesztálódását testi életedben!

103) A teremtés folyamatának megértése nem csak azért fontos, hogy el tudd érni áhított céljaidat, hanem azért is, hogy abbahagyhasd a nem kívánt dolgok megteremtését!

104) Ha valamire vágysz, igazán vágysz, és szándékodat átadtad az univerzumnak, s ha már "elegyített" vagy, akkor ötleteket, lehetõségeket kapsz, és elkezdesz cselekedni. Tetteid mindig a domináló szándékaidat követik!

105) Gondolatod útnak indításával olyan tettek megtételére ösztönzöd magadat és mindazokat, akik teremtésedet elõsegítik, amelyek eljuttatnak célodhoz.

106) A jövõ sokkal többet tartogat számomra, mint a jelen, mert napról napra egyre jobban teremtek.

107) Ha arra gondolsz, amire vágysz, akkor nem sokat számít, hogy milyen törvényeket fogadtak el körülötted.

108) Életeitek legnagyobb része bizony stagnálás. Ennek oka pedig a többiektõl érkezõ ráhatás.

109) Tökéletes vagy úgy, ahogy vagy. Nem vagy tökéletes abban az értelemben, hogy befejezett lennél, mert a fejlõdésnek sosincs vége, ám jól vagy úgy, ahogy vagy.

110) Minden reggel fogj egy papírlapot, és írd föl a tetejére: "Biztosabb akarok lenni magamban! Olyan életeseményeket akarok magamhoz vonzani, amelyek segítenek ebben."

111) Jelen életedben csak azt tapasztalod meg, amit ezen életedben gondolt gondolataiddal teremtettél meg!

112) "Tökéletes egészséget akarok!"

113) Többnyire akkor történik a legtöbb félreteremtés, amikor a részletekre figyelsz.

114) Örömteli teremtésre vágyom! Örömteli, teremtõ túlélésre vágyom! Harmóniát akarok. Az a szándékom, hogy elegendõ élelmem legyen, meleg vegyen körül, és azok az emberek, akikkel harmonizálok.”

115) A félelem és az aggódás azt jelzi, hogy rosszul és rosszat teremtesz.

116) A gyógyulást az illetõ beteg hajtja végre. Nem tudlak meggyógyítani, de meg tudlak gyõzni arról, hogy van számodra gyógyulás. Ha elfogadod, hogy ez lehetséges, akkor lehetséges.

117) A legjobb, és ez nem csak az egészségre, hanem minden egyébre is vonatkozik, ha azt teremted meg, amire vágysz.

118) Jobb lenne, ha soha nem követnél el hibát, s akkor nem kellene azok kijavításával nyûglõdnöd. A tudás azonban épp ebbõl származik. Nincs hát értelme az utólagos megbánásnak és önostorozásnak!

119) Sokkal bölcsebb a következõ hozzáállás. Tudom már, hogy miként hoztam ezt létre. Ezért most úgy döntök, hogy inkább a tökéletes egészséget teremtem meg!

120) Hatalmas hasznát veszed félreteremtésednek, ha azt önmagad számára teremtõképességed bizonyítékaként használod!

121) Természetes állapotod az öröm, az egészség és a fejlõdés állapota.

122) Tehát kerüljem el családommal és magammal kapcsolatban a negatív gondolatokat.

123) A legtöbb kapcsolat emiatt megy tönkre: amikor egymáshoz vonzódtok, akkor az vonz titeket egymáshoz, amire vágytok. Amint azonban már együtt vagytok, figyelmetek fókusza már nem azon van, amit akartok, hanem amit nem akartok!

124) A szándékaidnak megfelelõ dolgokat fogod megtapasztalni vele kapcsolatban. Õ olyan, amilyen mindig is volt. Õ ugyanolyan, mint mindenki és minden, vagyis a különféle tulajdonságok és dolgok egyfajta keveréke. Te azonban azt hoztad elõ belõle, amire figyelmedet irányítod!

125) Márpedig, ha arra fókuszálsz, amit látni akarsz, akkor azt vonzod életélményedbe – legyen szó akár egyetlen lélekrõl vagy az egész univerzumról!

126) Mindenkivel tökéletes kapcsolatot alakíthatsz ki, ha tisztán tudod, hogy mit akarsz, és csak azt látod, amit akarsz. Amikor pedig olyant látsz, ami nem áll összhangban azzal, aki vagy, nézz félre!

127) Megengedõ akarsz lenni. Tudni fogod, hogy mikor érted el, hogy kész vagy még akkor is hagyni a másikat, amikor a másik nem hagy Téged. Amikor képes vagy még olyankor is engedni a másikat, amikor õ nem enged téged, akkor érted el a tökéletes szabadságot!

128) Valójában kizárólag a negativitás kötözi meg kezeidet! Anélkül szabad és örömteli vagy.

129) Vedd le mindenki válláról a felelõsséget, akit eddig hibáztattál! Mert mindaz a rossz, amit tesznek, és ami zavart okoz életedben, azt nem õk teszik! Valójában te teszed azt!

130) Saját lényedbõl is sokszor azt hívod elõ, amit nem akarsz, hogy legyen! Ha magadra nézve a rosszat látod, akkor arra figyelsz, ami nem áll összhangban legnagyobb szándékoddal. Ezzel a hozzáállásoddal viszont éppen abból teremtesz többet! Azt lásd hát magadban, amit nagyon akarsz, amire vágysz, és akkor azt hívod magadból elõ!

131) "Igaz" csak az lehet, amit bármely pillanatban igaznak érzékelsz.

132) Ha tehát elfogadod, hogy minden megtapasztalás jó "hangsúlyozzuk: minden! Minden! Minden megtapasztalás jó " akkor érted majd meg, hogy minden élményben IGAZSÁG van, s az ugyanolyan változó valami, mint a tapasztalás, az akarás és a változás megértése.

133) Olyan kultúrában nõttél föl, amelyik megszületésedkor kész hitrendszerrel fogadott: "adva van egy szabályrendszer. Ezek jó dolgok, emezek pedig rosszak." Valójában nem így áll a dolog!

134) Ha a belõled elõjövõben keresed igazságodat, akkor azt soha nem fogod megkérdõjelezni, mert belsõ lényed ismeri a számodra megfelelõ igazságot, s abban tökéletesen megbízhatsz!

135) A bûntudat negatív érzelem, ami általában akkor jelentkezik, ha nem azt teszed, amit valaki mondott, hogy tenned kéne.

136) Valahányszor nem érzed jól magad, hagyd abba azt, amit csinálsz! Tudnod kell, hogy az éppen akkori gondolat hozza elõ belõled a negatív érzést!

137) Azért érzek bûntudatot, mert úgy gondolom, hogy olyat teszek, ami rossz. Erre pedig belsõ lényem így reagált: „itt nincs összhang”.

138) Legtöbbször nem azért jelentkezik a bûntudat érzése, mert valami „rosszat” tettél, hanem mert szabadságod elnyomódik!

139) Azért érzed ezt a negatív figyelmeztetõ csengetést, mert irányítani akarnak, holott te a szabadságot keresed! Olyan lény vagy, aki azért van itt, hogy éljen és tapasztalatot gyûjtsön, örömteli életélményeket!

140) Te fizikai lény vagy egy fizikai dimenzióban, azzal a szándékkal, hogy e síkon élj. Ez a domináló. Amit ebben a fókuszált dimenzióban gondolsz és teszel, az testesíti meg szándékodat.

141) Az elegyedés létrehozása céljából azt javasoljuk, hogy vonulj félre napi 15-20 percre! Idõd és figyelmed fennmaradó részét irányítsd a jelen helyre és idõre, hiszen itt teremtesz!

142) Az élet megtapasztalása tudást eredményez. A szavak és könyvek remek dolgok, mert gondolkodásra ösztönöznek, de valamennyi csak gondolat-stimulátor!

143) Szándékaidat foglald tudatos állításokba, és meglátod, életedbe fogod vonzani közülük a megfelelõt!

144) Ahogy ott ülsz a csöndes szobában, zavaró fénytõl és hangtól mentes környezetben, behunyt szemmel, figyelj a légzésedre! Belégzel, majd kilégzel. Egyfajta bizsergést észlelsz. Úgy érzed majd, mintha egy kissé eltávolodtál volna az anyagi világtól. Ha némi zsibbadtságot észlelsz, elvégezted feladatodat.

145) "Le akarom csöndesíteni elmémet! Tudni fogom, hogy elmém lecsöndesült, mert akkor zsibbadtságot érzek."

146) Ezt követõen belsõ lényed elvégzi majd az õ részét. Ha már elérted azt a zsibbadt állapotot, belsõ lényed elkezdi megnyitni átjáródat. Az energia átrendezõdésérõl van szó.

147) Hagyd belsõ lényedet, majd õ elvégzi a folyamatot, hiszen õ sokkal többet tud errõl, mint amennyit tudatos éned valaha is tudni fog róla!

148) Ha már mozgást kapsz (a fej körbegördül a nyakon), akkor az átjáród teljesen nyitva van. Ha pedig az átjáród már teljesen megnyílt, akkor nincs többé szükség erre a meditációs folyamatra. Bár sokan folytatják, mert megszeretik azt.

149) Mit eredményez, ha megnyílt az átjáró? Megnyitod az önmagad és az önmagad közötti kaput. Belsõ lényed, amelyik érzéseken keresztül már eddig is üzent neked, így már nemcsak egyértelmûbb érzéseket, hanem gondolatokat is küldhet neked!

150) Azt is jelenti, hogy hasznára teszel a Minden Létezõnek! Nem csupán te veszed hasznát a felsõ dimenzióból hozzád érkezõ tudásnak, hanem a belsõ dimenzióban létezõ valamennyi lény is tisztábban hasznát veszi a te életélményednek, mert az átjáró mindkét irányban lehetõvé teszi az információáramlást.

151) Mindenki megkapja ezt az ébredést, a belsõ lénynek és a tudatos, testi lénynek az elegyedését. Ezt elérve pedig a testben töltött életed élménye intenzívebbé válik, mint azt jelenlegi ismereteiddel akárcsak elképzelni is tudod!

152) Teremtesz valamit az életélményedben, s miután megkaptad azt, úgy érzed, hogy többé nem kell akarni, hiszen már megvan. Ezért aztán elkezdesz más dolgokat akarni. Holott továbbra is akarnod kéne a már megteremtett valamit, illetve figyelmet irányítani rá, különben eltûnik!

153) Az áhított dolgokra nézve érezz csodálatot irántuk!

154) Folytasd az általad áhított dolgok életedbe vonzását! Bármit is akarsz, vonzzad azt gondolatoddal, és ha annak szentelsz gondolatot, amit nem akarsz, akkor azt is vonzani fogod! Ez egyszerûen törvény.

155) Olvasás közben jelentkezõ érzésed fogja jelezni, hogy az adott rész megfelel-e annak, aki vagy.

156) Útmutatásért nem kell idejönnötök, hiszen az bennetek van, feltéve, hogy hajlandóak vagytok abban megbízni!

157) Eljön majd az idõ, amikor így szólsz: "Isten vagyok. Teremtõ vagyok."

158) Azt javasoljuk, hogy azt tedd, amit lelkes izgalomba hoz!

159) Arra biztatunk, hogy a belõled elõjövõ reakcióra figyelj. Ha véleményeket kérsz, ugyan melyikre hallgatnál, hisz oly különbözõek? Bízz magadban! Hidd el, bátran megteheted!

160) Azt javasoljuk, ha olyant hallasz, ami nem áll összhangban azzal, aki vagy, mellõzd azt!

161) A fejlõdés soha nem ér véget, és nincsenek konkrétan kijelölt szintek. Nincs vég, ezért kell lennie a jelenleg létezõ fölöttinek is.

162) Azokkal fogsz interakcióba lépni, akiket magadhoz vonzol. S olyan kor lesz az, amikor fõleg olyan embereket vonzol magadhoz, akik harmonizálnak a te szándékoddal.

163) "Örömteli teremtést és örömteli harmóniát akarok! Örömteli túlélést és örömteli kapcsolatot azokkal, akik összhangban állnak velem."

164) Számos valóság áll elõttetek, mert nincs két ember, aki pontosan ugyanarra számítana. Valójában azt vonzzátok, amit vizualizáltok, amire gondoltok.

165) Egymással kapcsolatba lépve minden csodálatos dolog fölerõsödik.

166) Egyedül is erõs vagy! Elég hatalmas ahhoz, hogy tetszésed szerint szinte bármit megszerezz vagy megtehess, bármi is történik körülötted.

167) Még a legnagyobb ellenségeddel is több ponton harmonizálsz, mint ahány ponton nem! Csak azért vagytok mégis ellenségek, mert arra figyeltek egymásban, amit nem kedveltek. Márpedig bármire is figyelsz, azt vonzod magadhoz!

168) Sok mindent akarsz, és általában nem nagyon nyomod el szándékaidat. A "hagyás" rész az, ami a legtöbb esetben az akadály számodra. A hagyás magába foglalja VALAMENNYI hitedet. Ha nem hiszed el, hogy neked meg kéne azt tenni, vagy hogy képes vagy rá, akkor általában nem is fogod megtenni.

169) Ha valamire nagyon vágysz, akkor az rendkívül gyorsan tart feléd. Ha valamitõl nagyon félsz, akkor az szintén nagyon gyorsan tart feléd!

170) Érzéseid minõsége jelzi, hogy közelíted vagy távolítod célodat.

171) Nagyon gyakran, amikor teremtésed részleteibe bonyolódsz, félreteremtesz. Amikor a konkrétumokon gondolkozol, akkor a logikus mechanizmusodat használod. Márpedig logikád csak azt nyújthatja neked, amit tapasztalata alapján tud.

172) Ha logikádra hagyatkozol, akkor az így szól: "soha nem lehet neked ilyened, mert még soha nem volt ilyened".

173) Vágyott céljaid valahol lebegnek. Megteremtetted õket, mégsem jutnak el hozzád, mert egyszer vonzod, máskor taszítod, egyszer vonzod, máskor taszítod õket!

174) A lényeg, hogy figyeld az érzéseidet! Amint negatív érzés jelentkezik, hogy abba azt, amit éppen csinálsz! Állítsd le a gondolataidat, szavaidat vagy tetteidet, hagyd abba azt, ami a negatív érzést kiváltotta!

175) Akard, hagyd, s akkor van! Fogalmazz meg egy "szándéknyilatkozatot"! A szándékozok erõteljesebb, mint az "akarok", mert a szándék magába foglalja az elvárást és az akarást is. "Szándékozok" ezt és ezt "a következõ okok miatt".

176) Akkor vagy szabad, ha az tudsz lenni, aki éppen vagy, és meg tudod engedni másoknak, hogy õk is önmaguk legyenek!

177) A vevõ elvárása az, ami teremt!

178) Immár mindannyian hozzáférhettek a végtelen intelligenciához!

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 13 éve 7 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
11 éve 2 hónapja #3980 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A gondolat teremtõ ereje
.



Gyógyitó meditáció - Teljes gyógyulás a gondolat erejével - 14 perces



--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
9 éve 4 hónapja - 9 éve 4 hónapja #4172 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A gondolat teremtõ ereje
.

Amikor sokat gondolunk valakire


Amikor sokat gondolunk valakire, egy idõ után eljutunk hozzá.
Az erõs érzések mindig megtalálják azt, aki iránt tápláljuk õket, s ha egy fél világ is választ el, egy-egy villanásra összekapcsolódunk.

Akire szeretettel, szerelemmel gondolsz, annak mindig jelen leszel az életében. Még ha csak pillanatokra is.
Így vagy úgy, a részévé válsz, mert a szereteted áthatol minden anyagon, minden akadályon és beköltözik oda, ahová akarod, hogy tartozzon.

Olykor elkísér valakit, örökké.

Manna OWell


elozoeletek.blogspot.hu/2017/02/amikor-s...alakire-egy-ido.html

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 9 éve 4 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
8 éve 8 hónapja #4305 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A gondolat teremtõ ereje
.

Sors és jövõ


Az akarat és a gondolat jövõt épít. Hinnünk kell magunkban, hogy képesek vagyunk megteremteni a vágyainkat, hiszen mindannyiunkban ott lakozik a teremtõ erõ. Segítségével - ha szó szerint hegyeket nem is mozgathatunk meg-, de elnyerhetjük álmaink állását, rátalálhatunk a szerelem nagy misztériumára, radikálisan változtathatunk külsõnkön, vagy elhagyhatjuk rossz szokásainkat.

A gondolatok és az akarat ereje ily módon sorsfordító lehet, és új magaslatokba repíthet minket. Egyes pszichológusok szerint nagyon fontos, hogy a jövõnket olyan alapossággal építsük fel, mint egy üzleti tervet. Ha családra, gyerekekre vágyunk, képzeljünk el leendõ otthonunkat a legapróbb részletekig, álmodjunk gyerekeket és házastársat magunknak. Képzeletben szabjunk magunknak egyfajta idõkorlátot, miszerint mindezt 5, 10 vagy 15 év múlva szeretnénk megvalósítani.
Felmérések szerint azoknak az embereknek, akik nem álmodoznak, általában nem is változik semmit az életük azokéval szemben, akik egyfajta, saját maguk számára készített "ütemterv" szerint élnek. Agyunk és testünk pszichoszomatikus kapcsolatban állnak egymással. Ez egy olyan bensõséges viszony, amelyet a tudomány a mai napig sem tudott megfejteni, de nem is tagadja a létezését.
Mit tehetünk hát azért, hogy jobbá váljon életünk? Például minden reggel/este, közvetlenül ébredés után/ elalvás elõtt elmondjuk: "Napról napra, minden tekintetben egyre jobban és jobban érzem magam".

(szerzõje ismeretlen)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
8 éve 7 hónapja - 8 éve 7 hónapja #4327 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A gondolat teremtõ ereje
.


Ne legyenek ártó és rossz gondolataid, mert megbetegítenek téged!


Az ókor egyik legismertebb orvosa, Avicenna szerint: "Az orvos számára három eszköz áll rendelkezésre a betegséggel szembeni harcban: a jó szó, a gyógynövények és a szike."
Ne legyenek ártó és rossz gondolataid, mert megbetegítenek téged!


Úgy-e észrevettük, hogy elsõ helyen a jó szó áll, melynek gyógyító hatása van?

Egy párizsi kórházban, Emily Kyao, neves pszichológus, arra kényszerítette pácienseit, hogy naponta háromszor hangosan vagy tízszer gondolatban ismételjék az alábbi gondolatot: "Minden nap egyre jobban és jobban érzem magamat!"


És mit gondoltok a bevált?


A súlyos betegek egy hónapon belül meggyógyultak, sõt olyan is akadt, aki számára teljesen feleslegessé vált a mûtéti beavatkozás. Ez által bizonyítást nyert a nagy tudós, Paracelsus állítása, miszerint: "A hit csodákra képes!", ugyanis az egészségünk egyenes következménye a gondolkodásunknak.

A pszichológia egyik legfontosabb törvénye szerint: "A szeretet, a szimpátia és a csodálat szóbeli kifejezése felerõsíti azon személy életenergiáit, akik hallgatják. A gonosz szavak pedig csökkentik ezeket az energiákat."

A rossz gondolatokból fakadó betegségek száma sajnos napról napra nõ, ezért hallgassuk meg az ókori bölcsek mondásait: "Élvezzük az életet, még akkor is, ha néha nehézségekkel teli!" - Mert egészségünk, életünk és sorsunk saját magunk gondolataitól függenek.

"Ha jóra gondolsz " jó dolgokat várhatsz!
Ha rosszra gondolsz " a rossz fog bekövetkezni!"

Ne feledd a gondolatainknak teremtõ erejük van. Soha ne aggódjunk jelentéktelen dolgok miatt! Szívleljük meg az amerikai kardiológus, Robert Eliot tanácsait:

1. szabály: "Ne hagyd magad befolyásolni jelentéktelen dolgok által!"

2. szabály: "Minden csak jelentéktelen dolog!"


filantropikum.com/ne-legyenek-arto-es-ro...egbetegitenek-teged/

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 8 éve 7 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.417 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum

Idézet

"Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"

Keresés

Látogatottság

Ma 10
Tegnap 462
A héten 1056
Ebben a hónapban 14711
Összesen 6771218

2026-06-24