header ok

Jézus tanításával kapcsolatos gondolatokról, szellemtanról stb.

A gondolat teremtõ ereje

Több
17 éve 9 hónapja - 17 éve 8 hónapja #47 Írta: Margit
A gondolat teremtõ ereje téma létrehozva Margit által
"(Forrás:Kérdések Szepes Mária mûveibõl /1908. december 14. 2007. Szeptember 3./)

Ha sorsod urai valakivel összehoztak, mit gondolsz, mi volt a céljuk vele?
Van-e mértéked és szûrõd hozzá, hogy a rosszat a jótól, a valótlant a valótól, a sarlatánt a beavatott bölcstõl megkülönböztesd?

A Jóság a természet legtisztább, leghatalmasabb gyökérhangja, amely vigasztal, ad, békét teremt és soha sem rombol. Adtál-e már a benned rejlõ Jóságból teljesen önzetlenül úgy, hogy semmi viszonzást nem vártál érte?
Mi a szereped abban, ha egy emberi kapcsolatod elmérgezõdik?

Morális és szellemi elkötelezettségeddel összhangban mi a tennivalód e konfliktusban?
Szerinted az õsi népek miért nem féltek a haláltól?
Álmodban jártál-e olyan tájakon s örvendezve találkoztál-e olyan hozzátartozóiddal, akiknek a jelenedben a közelükbe sem kerültél?
Tudsz-e szeretni anélkül, hogy birtokolnál?
Le tudod-e küzdeni olyan ösztönzéseidet, amelyeket értelmed nem helyesel, de érzékeid mindenek fölött, kívánnak?

Rájöttél-e már, hogy egy-egy fájdalmas megpróbáltatásod milyen fontos figyelmeztetést tartalmaz számodra?
Rengeteg gyakorlati tanács, részletes utasítás birtokában megkísérled-e, hogy helyesen varázsolj" életed minden vonatkozásában?
Egy új inkarnációban milyen szülõket választanál magadnak?
Rájöttél-e arra, hogy csalódásaid nagy része helytelen várakozás volt, s eredményeid, örömeid legtöbbször szerény alázatodból születtek?
Ráébredtél-e már arra, hogy néha éppen fordított módon próbálod elérni céljaidat: érzéseid, gondolataid hevesen forgó centrifugájával inkább messzire taszítod, mint közel vonzod õket? "

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 17 éve 8 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
17 éve 9 hónapja - 17 éve 9 hónapja #78 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A gondolat teremtõ ereje
Gondolataid teremtõ ereje.

Vigyázat !

Akkor is mûködik, ha nem hiszel benne!!!
Használd gondolataidat arra, hogy Életed a vágyott irányba tereld! Használd vágyaid elérésére gondolataid végtelen erejét! Gondolkodj Bõségben, Boldogságban, Gazdagságban, Örömben, Szépségben, SZERetetben, EGÉSZségben! Legyen Életed olyan, amilyet igazán SZERetnél!


Ma kaptam egy gyönyörû diaképekkel illusztrált levelet.
A levél egy szörnyû betegségre hívta fel a figyelmet és minden egyes mondatában ott volt a hipnotikus üzenet:küldd tovább", küldd tovább", küldd tovább minél több embernek, hogy mindenki tudjon róla!"

Elakadt a lélegzetem, amikor rájöttem: ez az igazi háború"!!!
Úgy támadnak, hogy észre sem veszi a hétköznapi ember. Úgy támadnak, hogy minden egyes megtámadottat" felhasználnak arra, hogy azonnal támadóvá is váljon. (Ugyanis azzal, hogy minél több embernek továbbküldi, máris Õ lesz a támadó és aki megkapja a levelet Õ lesz az áldozat, a megtámadott.) Támadható és támadott egyben.

Olyan ez, mint egy vírus. vagy mint egy Zombi.
Aki megkapja ezt az üzenetet (és természetesen e-mailen pillanatok alatt sok millió emberhez eljut egy-egy üzenet), azonnal fertõzötté" is válik és a fertõzés" további terjesztõjévé is.

Olyan profin kelti a FÉLelmet az üzenet, hogy az elsõ sokk-hatás után nagyon sok ember azonnal továbbküldi minden ismerõsének (mindenkinek, minden egyes embernek, aki a címlistájában van) természetesen jószándékú figyelmeztetésként. Mire felfogja (ha egyáltalán felfogja), hogy mit is küldött tovább, már rég késõ, hisz megnyomta az üzenet küldése" gombot ami ugye visszavonhatatlanul eljuttatja a levél üzenetét a címzettnek. Minden címzettnek.

Nagyon profin kitalálták, nagyon profin megszerkesztették. (Érdekes módon ebben egyetlen helyesírási hiba sincs, egyetlen apró esztétikai hiba sincs az üzenet külalakjában sõt! Egyenesen elragadó, lenyûgözõ a szépsége!!!)

Profin kitalálták. Profin megszerkesztették.
Te pedig. Te pedig elgondolkodtál azon, mit küldesz tovább? vagy csak továbbküldted???

Vedd figyelembe, hogy amikor sürgetnek, az sosem Neked sürgõs.
Amikor valaki sürget Téged, hogy most azonnal küldd tovább, különben hajjajj!" ;húúúúú de milyen nagy bajod származik belõle mindig gondolkozz el! Mindig aludj rá legalább egyet, hogy megfejtsd a levél mögötti valós szándékot!

De annak se higgy elsõre, aki azt írja, hogy semmi sem fog történni, ha továbbküldöd, hiszen a cél itt is a továbbküldés. és meg is fogod tenni. Tovább fogod küldeni.

és ha megfejtetted és egyetértesz az üzenettel küldd tovább.
Ha nem, ne!!!

TUDD: Gondolataid TEREMTENEK!

Minden gondolatoddal teremtesz!!!
Ha elültetik Benned a FÉLelmet, és Te azon gondolkodsz egyszerûen ezáltal képes vagy megteremteni azt!

Általában betegségekkel ijesztgetik az Embereket. Aki elkezd FÉLni egy betegségtõl, Õ egyfolytában azt a betegséget pörgeti elméjében. Azzal foglalkozik, annak adja az energiáját. Természetesen, aminek energiát adunk, az megvalósul.

Épp úgy, mint ahogyan egy betegséget pörgethetsz elmédben épp úgy pörgethetsz EGÉSZséget, SZERetetet, sikert, boldogságot, örömöt, könnyû, kellemes Életet is. Minden nap gondolhatsz ezekre a kívánatos, kellemes dolgokra is és akkor ezeket valósítod meg.

de dönthetsz úgy is, hogy ezt nem fogadod el. Dönthetsz úgy is, hogy szerinted ez nem igaz. Dönthetsz úgy, hogy számodra ez nem igaz de attól még mûködik. Épp úgy, mint ha egy kalapácsot elengedsz a lábad fölött akkor, az ráesik a lábadra, és az bizony fájni fog.

Ugyanígy mûködik minden gondolatod. Amire gondolsz, az megvalósul.
MINDIG!!! Gondolataiddal építhetsz vagy rombolhatsz. Döntésed szerint.

Használd gondolataidat tudatosan! Használd gondolataidat arra, hogy Életed a vágyott irányba tereld! Használd vágyaid elérésére gondolataid végtelen erejét! Gondolkodj Bõségben, Boldogságban, Gazdagságban, Örömben, Szépségben, SZERetetben, EGÉSZségben! Legyen Életed olyan. Amilyet igazán SZERetnél!
Legyen így!!!
( Veszelka Magdolna)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 17 éve 9 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #180 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A gondolat teremtõ ereje
Sors és jövõ

Az akarat és a gondolat jövõt épít. Hinnünk kell magunkban, hogy képesek vagyunk megteremteni a vágyainkat, hiszen mindannyiunkban ott lakozik a teremtõ erõ. Segítségével - ha szó szerint hegyeket nem is mozgathatunk meg-, de elnyerhetjük álmaink állását, rátalálhatunk a szerelem nagy misztériumára, radikálisan változtathatunk külsõnkön, vagy elhagyhatjuk rossz szokásainkat.

A gondolatok és az akarat ereje ily módon sorsfordító lehet, és új magaslatokba repíthet minket. Egyes pszichológusok szerint nagyon fontos, hogy a jövõnket olyan alapossággal építsük fel, mint egy üzleti tervet. Ha családra, gyerekekre vágyunk, képzeljünk el leendõ otthonunkat a legapróbb részletekig, álmodjunk gyerekeket és házastársat magunknak. Képzeletben szabjunk magunknak egyfajta idõkorlátot, miszerint mindezt 5, 10 vagy 15 év múlva szeretnénk megvalósítani.
Felmérések szerint azoknak az embereknek, akik nem álmodoznak, általában nem is változik semmit az életük azokéval szemben, akik egyfajta, saját maguk számára készített "ütemterv" szerint élnek. Agyunk és testünk pszichoszomatikus kapcsolatban állnak egymással. Ez egy olyan bensõséges viszony, amelyet a tudomány a mai napig sem tudott megfejteni, de nem is tagadja a létezését.
Mit tehetünk hát azért, hogy jobbá váljon életünk? Például minden reggel/este, közvetlenül ébredés után/ elalvás elõtt elmondjuk: "Napról napra, minden tekintetben egyre jobban és jobban érzem magam".

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
17 éve 6 hónapja #330 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A gondolat teremtõ ereje
Rossz érzések ellenszere

"Ne ijeszd el magad az élettõl azzal, hogy csupán a gondokról s a bajokról képzelegsz. Ne vetítsd elõre még nem létezõ, se ne éleszd újra letûnt bajaidat. Amikor gondok kínozzák sorsod, tedd fel a kérdést: mi az, ami most elviselhetetlen? A választ magad elõtt is szégyellni fogod - sem a jövõ, sem a múlt nem nehezedik rád, mindig csak a jelen. Az elõbbi talán be sem következik, az utóbbi pedig már régen elmúlt. A jelen súlya a kisebbik, ha körülhatárolod. Milyen ember az, aki még a jelent sem képes önmagában elviselni? - Ha félreteszed, ami bánt, máris a legnagyobb biztonságban érezheted magad.
Vajon ér-e annyit bármilyen dolog, hogy lelked rosszul érezze magát miatta? Találsz-e valamit, ami miatt érdemes a bánkódáshoz lealacsonyodnod; sóvárgó, magába süppedõ arccal csüggedned valami mulandó felett?
Emberrel nem történhet meg, ami nem emberi; ahogyan ökörrel, szõlõvel, kõvel nem eshet meg olyasmi, ami ökörhöz, szõlõhöz, kõhöz nem illik. Isten nem sújt olyannal, ami elviselhetetlen.
Ha egy külsõ jelenség bánt, tulajdonképpen nem maga a jelenség nyugtalanít, hanem a róla alkotott elképzelésed. Márpedig csak tõled függ, hogy ezt megszüntesd. Ha a rossz érzés oka a lelkedben rejlik - tulajdonoddá, elválaszthatatlan részeddé lett -, ugyan ki akadályozhatná meg hogy hibás felfogásodat magad orvosold? Amikor nem teheted meg, amit helyesnek tartasz, nem okosabb-e megújult erõvel tevékenykedni, mint felette bánkódni?
Ha megtetted, amit tenned kell, az eredménytelenség oka nem benned rejlik. A dolgokat elfogadni tudni annyi, mint helyesen értelmezni. Ha ezt megértetted, semmi felett nem kell bánkódnod: az út a te utad, a természet mérte rád - neked csak járnod kell rajta."
/ Marcus Aurelius - Rossz érzések ellenszere /

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
17 éve 5 hónapja - 17 éve 5 hónapja #593 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A gondolat teremtõ ereje
Gondolatok a gondolat teremtõ erejérõl


Minden egyes gondolatnak - miután a gondolat energia (és "energia nem vész el csak átalakul") teremtõ ereje van. És ahol csak lehetõsége van azonnal megvalósul, vagy energiát képezve építi fel a maga teremtményét a "fluidokat", melyek amikor csak tudnak megvalósulnak.

Ezért is fontos a békét megteremteni magunkban, mert a Földön az emberek ha megteremtenék saját belsõ gondolatvilágukban a béke és a szeretet érzését, akkor "kitörne a béke" a világon!

Sajnos a filmekben a szórakozás miatt inkább katasztrófákat teremtünk magunknak szórakozásból, egy kis izgalom miatt. Teremtünk a Föld felé tartó üstökösöket, és csodálkozunk, hogy pár hónap vagy év múlva elmegy egy üstökös mellettünk!
Érdekes módon sok minden megvalósul, amit filmekben elképzelünk, megteremtünk, és a mozivászon nézése közben beprogramozunk magunknak.

Furcsa volt nézni nemrég egy amerikai filmben, hogy katasztrófa tört ki, zavargások voltak, és a katonák harcoltak a polgári lakosokkal, bûnözõkkel, egymásra lövöldöztek, az egyik oldal a rend fenntartásáért, a másik a rablásért, a fosztogatásért, erõszakoskodásért.

Példát is sugalltunk nekik a filmekben, hogy mit kell ilyenkor tenni, és egyben megteremtettük a lehetõségeket gondolatink, és kimondott szavainkkal.

Most ugyanez történik a katasztrófa sújtotta Amerikában, ahol fegyverrel harcolnak az emberek egymás ellen életükért, pénzért, haszonszerzésért, de itt fõleg a bûnözõkre gondolok.
Amikor nézem a televízió híradóját, mintha egy pár évvel ezelõtti sci fi filmet néznék élõben. Megteremtettük, megtörtént

Kedves Barátaim! Teremtsünk egy szép világot a gondolatainkban! És itt lép be az édesanyák szerepe, ami a legfontosabb a világon, mert ÕK képesek akár elindítani a változást!
Kezükben van egy csecsemõ, aki az anyatejjel magába szívja édesanyja gondolatait is, a mindennapi életben a gyermek felnõ, és azokat a gondolatokat, tetteket viszi végbe, amit a szüleitõl, de elsõsorban édesanyjától kapott. Ha a gyermek a szeretet tanulja meg, akkor abban is fog felnõni, és azt adja Õ is tovább majd gyermekeinek, barátainak.

Minden rajtunk múlik, változtassuk meg a világot, tegyük széppé a Földet!

-Seng-

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 17 éve 5 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
17 éve 3 hónapja - 17 éve 3 hónapja #920 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A gondolat teremtõ ereje
Hinned kell....

Hinned kell a boldogság lehetõségében, hogy csakugyan boldog légy.
Az vagy,amit gondolsz, és csak azt tudod elgondolni, amiben hiszel.
Ne gondolj a hanyatlásodra, mert bekövetkezik.
Ne gondolj a veszteségre, mert veszteségek érnek.
Ne gondolj a szomorúságra, mert lelked sötétségbe borul.
Ne gondolj a rosszra, mert a mélybe taszít.

A jó gondolat: ajándék, szárnyalás, magasba vágyódás, felemelkedés.
Élni csupán a legtisztább vágyak szerint érdemes.
Attól függõen, hogy vágyaink keserûek vagy édesek,
fanyar vagy boldog lesz az életünk.
Képzeld el, amit kívánsz, és kívánd, amit elképzeltél.
A boldogság vágy, a képzelet, hit, a cselekedet megvalósulás.
(szerzõje ismeretlen)



--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 17 éve 3 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.471 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum

Idézet

"Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"

Keresés

Látogatottság

Ma 10
Tegnap 462
A héten 1056
Ebben a hónapban 14711
Összesen 6771218

2026-06-24