header ok

Jézus tanításával kapcsolatos gondolatokról, szellemtanról stb.

Tudatosság

Több
6 éve 11 hónapja #5352 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Tudatosság
.


Figyeld a jeleket!


Észrevetted, hogy az Univerzum folyamatosan üzen Neked? Jelek sorozata vezet el mindig a legcsodálatosabb felismerésekhez. Sokszor mégsem hallgatsz arra, amikor belülrõl súgnak. Kételkedsz a lelked hangjában, és rögtön felülírod az iránymutatást.

Pedig ha tudnád, mennyivel könnyebb az élet, mikor odafigyelsz magadra. Bölcsességed mindig elvezet arra a helyre, ahová menned kell. Mindig elvezet oda, ahol feladataid vannak, amik megoldásával közelebb kerülsz önmagadhoz.

Lelked inkább tudja mire van szükséged, mint mások. Így ha hallgatod a "jótanácsokat", arra figyelj, mit súgnak belül. Ha ellenérzésed támad, akkor a lelkednek higgy!
Senki nem tudhatja mire van szükséged, önmagadon kívül.

Guzsik-Mohácsi Viktória ( elozoeletek.blogspot.hu )

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
6 éve 10 hónapja - 6 éve 10 hónapja #5399 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Tudatosság
.


400 évvel ezelõtt egy szamuráj 15 bölcsességet szedett egybe, ami még ma is érvényes


400 évvel ezelõtt a szamurájok 15 bölcsességet írtak le! Ezek ma is nagyon aktuálisak!

Miyamoto Musashi egy 17. századi japán szamuráj harcos, kardvívó. A rendkívüli képességekkel megáldott harcos elsõ, halálos kimenetelû párbaját tizenhárom éves korában vívta, tizenhat évesen pedig már részt vett a véres szekigaharai csatában. Élete során számtalan párbajt vívott, de nem talált legyõzõre. Megírta a kétkardos vívás és a taktika esszenciájának számító híres mûvét, Az öt elem könyvét, amely manapság is igen népszerû.

Az alábbiakban az õ tanácsait olvashatjuk azzal kapcsolatban, hogy hogyan éljünk egy kiegyensúlyozottabb és boldogabb életet!

1. Fogadd el az életed!


Ha túlságosan sokat aggódsz azon, hogy mit hoz a jövõ, akkor az energiádat a stresszre és a szorongásra fogod pazarolni. A belsõ béke megõrzése érdekében meg kell tanulnod elfogadni az életed.

2. Ne hajszold a boldogságot!

A legszebb dolgok az életben váratlanul történnek. Ne törekedj arra, hogy mindenáron boldog legyél. Értékeld az életed minden pillanatát, ne a tökéletes boldogság pillanatáról ábrándozz állandóan.

3. Ne légy impulzív!

Hallgass a megérzéseidre, mielõtt döntést hoznál vegyél figyelembe minden lehetséges következményt! Ne kapkodj, gondold jól át a dolgokat! Próbálj minden körülmények között kiegyensúlyozott maradni.

4. Ne csak önmagad körül forogjanak a gondolataid!

Mennyi idõt eltöltünk azzal, hogy egy tökéletes szelfit készítsünk magunkról. Nem kell dokumentálni minden pillanatot, inkább próbáld meg megélni, átadni magad a boldogságnak. Vedd észre a körülötted lévõ világ szépségeit!

5. Ne légy irigy!


Az irigység hatása alatt hajlamos lehetsz a rossz döntések meghozatalára. Ilyenkor az indulataid irányítanak, ne hagyd!

6. Ne kötõdj semmihez!

A kötõdés romboló megszállottsággá válhat. Ne ragaszkodj görcsösen semmihez az életben!

7. Ne sajnálkozz!


Fogadd el azt, ami már megtörtént, és amin már amúgy sem lehet változtatni. Ne bánkódj, élj a jelenben, összpontosíts az új lehetõségekre!

8. Ne bánkódj, ha megszakad egy kapcsolat vagy barátság!

Az életben minden állandóan változik. Egy bizonyos idõ után megszakadnak a régi kapcsolataid, barátságaid, de ne sirasd ezeket. Gondolj minden együtt töltött percre hálásan.

9. Ne hasonlítsd magad másokhoz!


Ahelyett, hogy összehasonlítanád magad másokkal, gondolj arra, hogy mit értél el eddig az életben. Légy büszke az eddig teljesítményeidre, és lépkedj tovább felemelt fejjel a céljaid felé.

10. Légy nyitott!


Soha ne zárkózz el az új dolgok és új lehetõségek elõl, mert akkor te magad leszel az életed legnagyobb akadálya. Hagyd, hogy beáramoljanak az életedbe az új dolgok, csak így fejlõdhetsz!

11. Ne légy a környezeted rabja!

Ne fordíts túl nagy figyelmet arra, hogy a legjobb autód, vagy a legnagyobb házad, legjobb munkahelyed legyen. Nem élheted az egész életed a környezeted rabjaként, néha élvezd is azt az életet, amid van!

12. Legyenek racionális igényeid!


Semmi sem tart örökké ebben az életben, ne halmozz tárgyakat az életedben. Egy bizonyos szint elérése után le kell ülni, és élvezni kell az életet, nem érdemes egész életedben jobbra és jobbra vágyni. Légy igényes, de ne túlságosan. Rá fogsz jönni, hogy nem a tárgyak elégítik ki a boldogságod!

13. Légy hálás az Istennek, de ne legyél függõ!

Isten segítségedre van abban, hogy megtaláld a helyes utat, de te magad kell megtenned a lépéseket a cél felé, mégpedig egyedül.

14. Ne csak azért vágyj valamire, mert mindenki másnak már van!

Találd meg a saját utad, a saját céljaid, nem vágyhatsz állandóan arra, ami már másnak van. Ha csak azért választasz egy munkahelyet, mert a barátod is jól keres, akkor soha nem fogod azt szenvedéllyel és odaadással csinálni. Az életben az egyik legfontosabb hajtóerõ a szenvedély.

15. Ne félj a haláltól!


El kell fogadnod a halált, hiszen elkerülhetetlen, ne hagyd, hogy az egész életed rettegésben éld miatta.



filantropikum.com/400-evvel-ezelott-egy-...-meg-ma-is-ervenyes/

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 6 éve 10 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
6 éve 10 hónapja #5411 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Tudatosság

.

Lélek-kapcsolatok



Minden találkozás, mely lélekben megérint (legyen akár szerelem vagy gyûlölet elsõ látásra), mindig elmúlt életeink folytatása. Ha valaki azonnali érzéseket vált ki belõlünk, biztosak lehetünk benne, hogy valahol, valamikor már találkoztunk, s most folytatódik történetünk.

Ebbõl tudhatjuk, hogy kettõnk meséje még nem ért véget. Most lehetõséget kaptunk a megélésre, vagy a gyógyulásra. A karma a kiegyenlítõdésre törekszik. Mindaddig fogunk életrõl-életre találkozni, míg a tiszta, feltétel nélküli szeretetet nem tudjuk érezni egymás iránt. Míg fel nem oldottuk, meg nem gyógyítottuk az egymásnak okozott sérüléseinket.
Minden lélek-találkozás egy ajándék, hiszen magában hordozza a fejlõdés lehetõségét egymás lénye által.

Guzsik-Mohácsi Viktória ( elozoeletek.blogspot.hu )

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
6 éve 10 hónapja #5422 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Tudatosság
.

Halld meg lelked szavát!



Vannak a körülötted lévõ világnak olyan részei, amiket csak akkor látsz, ha lelassítasz. Ha lecsendesíted az elméd, és a szíveddel figyelsz.

Amikor kétségek gyötörnek, félsz vagy fáj a lét, akkor figyelj egy kicsit befelé. A lelkedben minden kérdésre megvan a válasz. Ott van Benned több ezer év bölcsessége, és ha megengeded, hogy meghalld lelked szavát, újra tudássá válik majd.

Ha lelassítasz, képes leszel megérezni a dolgok lényegét. A másik szeretetét… A természet bölcsességét. Képes leszel hallani lelked hangját.


Ha megérzed az igazságot, nem tud elbizonytalanítani a külvilág, nem tud letörni mások szava. Tudni fogod, hogy minden okkal történik, Önmagad hozzájárulásával. Elmúlik a mindennapos feszültség, tudatos teremtõvé válsz!


Guzsik-Mohácsi Viktória ( elozoeletek.blogspot.hu )

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
6 éve 10 hónapja #5430 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Tudatosság
.

10 dolog, amit meg kell tenned, még akkor is, ha környezeted elítél érte!


Az igazság az, hogy senkinek nincs joga kritizálni embertársát. Lehet, hogy esetleg ismeri adott esetben az mi élettörténetünket, de azokat az érzéseket, és érzelmeket, melyeket átéltünk eddigi életünk során, azt biztosan nem tudhatják.

Ezért hát hagyjuk, hogy mondjanak, amit akarnak az ilyen emberek! Próbáljuk meg õket figyelmen kívül hagyni! Inkább igyekezzünk saját érzéseinkre koncentrálni, és mindig hallgassunk a szív szavára. Nézzünk 10 dolgot, melyet akkor is meg kell tennünk, ha szinte elõre borítékolható érte a környezetünk kritikája!

1. Minden körülmények között vigyázzunk magunkra!

Mert a saját magunkkal való kapcsolatunk legalább olyan, ha nem fontosabb a környezetünkénél. Ha viszont nem vigyázunk kellõképpen önmagunkra, akkor adott esetben más felvigyázására sem leszünk képesek. Ezért, bár sokak számára egoizmusnak tûnhet, figyeljünk kellõképpen magunkra.

2. Tegyük mindig azt, amit helyesnek ítélünk!


Ne szégyenkezzünk azért, mert egyedül sétálunk, míg mások a párjukkal. Ha ez számunkra örömet okoz, bátran tegyük meg. Ne engedjük, hogy más nemtörõdömsége, negatívizmusa és esetleges drámája megakadályozzon bennünket abban, hogy jobb emberek lehessünk. Ha egyetértésben vagyunk saját magunkkal, senki nem boríthatja fel a lelki egyensúlyunkat!

3. Haladjunk a saját magunk választotta úton!


Ugyanis minden nap egy újabb esély arra, hogy megváltoztassuk az életünket! Ezért bármit is teszünk, maximálisan adjuk bele magunkat! Álmodjunk merészeket és hagyjuk magunk mögött a gondokat!

4. Dolgozzunk a saját céljaink elérése érdekében!

Merjünk nagyot álmodni, tudva azt, hogy az oda vezetõ utat csakis kis lépésekben tehetjük meg. Sikerünk a befektetett munka arányától függ! A sikeres emberek soha nem állnak meg! A cél felé vezetõ út kudarcai, pedig csak plusz motivációval tölthetnek el.

5. Álmainkat mindig rendeljük életformánk mellé!

Ugyanis a legtöbb tragédia abból adódik, hogy az álmaink beteljesítése során adódó nehézségek elõtt rendszerint megtorpanunk. Ha le szeretnénk gyõzni saját démonjainkat, akkor ne ragaszkodjunk túlságosan egy adott álomhoz. Legyünk nyitottak! Az élet sokszor kiszámíthatatlan, de mindig kínál számunkra választási lehetõséget, a célok megvalósítása érdekében. Azt azonban ne feledjük, hogy arra is lesz példa, amikor kénytelenek leszünk céljainkat alárendelni az életünkben bekövetkezett változásoknak!

6. Bocsássunk meg azoknak, akik megbántottak!


A megbocsátás képessége ugyanis a legnagyobb ajándék önmagunk számára. Ily módon képesek leszünk szakítani a múlttal, hogy derûsen tekinthessünk a jövõnk felé. A múltbéli sebek ugyanis nem tudnak begyógyulni megbocsátás nélkül.

7. Tanúsítsunk minden esetben jóságot és szeretetet

Ha csak azok irányában érzünk szeretet, akikrõl úgy ítéljük meg, hogy megérdemlik azt, akkor valószínûleg nem tudunk szeretni. Az igazi szeretet ugyanis határtalan és semmi esetre nem emberfüggõ. Törekedjünk arra, hogy a jóság és a szeretet életformánkká váljon!

8. Segítsük a körülöttünk élõket!

Mert néha a legapróbb gesztusok is hatalmas jelentéssel bírnak azok számára, aki úgy gondolják, hogy õk már nem tudnak szeretni. Ne féljünk bemenni a sötétbe, hogy másokat kivezethessünk onnan! Mert az erõs emberek nem csak önmagukra, hanem másokra is képesek vigyázni.

9. Ne hagyjuk, hogy kudarcaink legyõzzenek bennünket!

Amikor úgy érezzük, hogy a sors felülkerekedett rajtunk, ne veszítsük el végleg a reményt. Mindenki életében vannak és lesznek hullámvölgyek, de azzal is legyünk tisztában, hogy ez nem tart örökké. Ezért igyekezzünk legyõzni az elénk tornyosuló nehézségeket, hogy minden nappal erõsebbek lehessünk.

10. Mosolyogjunk!!!

Hiszen minden egyes nap egy új fejezet az életünkben. Ne siránkozzunk a múlton. És nevessünk minél többet, hogy fájdalmaink meggyógyulhassanak általa!


filantropikum.com/10-dolog-amit-meg-kell...yezeted-elitel-erte/

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
6 éve 10 hónapja #5433 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Tudatosság
.

A megtapasztalás nem büntetés


Hidd el, nincs olyan megtapasztalás, nincs olyan történés, mely büntetés lenne Számodra. Minden ember, akivel találkozol életed során, és minden helyzet alkalmat kínál a fejlõdésre.

Ahol még fájdalmat érzel, ahol még ki tudnak zökkenteni a harmóniából, ott dolgod van magadon.

Lelked elvezet azokra a helyekre, ahol megtapasztalásokat szerezhetsz. Ahol alkalmad van meggyógyítani lelked sérült részeit.
Belsõ látásodat kell ránevelned arra, hogy meglássa, mi is a feladatod valójában az adott helyzetben.

Ha sérülésed begyógyult, megbocsátottál és elengedted a fájdalmat, legközelebb már nem fog kizökkenteni, ha hasonló helyzetbe kerülsz. Innen fogod tudni, hogy begyógyult a seb...

Guzsik-Mohácsi Viktória ( elozoeletek.blogspot.hu )

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 1.089 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum

Idézet

"Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"

Keresés

Látogatottság

Ma 10
Tegnap 462
A héten 1056
Ebben a hónapban 14711
Összesen 6771218

2026-06-24