Bizonyára megtörtént már Önnel is Tisztelt Olvasó, hogy ismerõsnek tûnt egy hely, egy település ahol életében elõször járt. Ez abból adódhat, hogy nem elõször járt ott. Legalábbis nem ebben az életében. A valódi énünk ugyanis nem az a fizikai test, aminek mi értelmezzük, hanem a tudatunk, úgymond a "lelkünk". A halál nem az elmúlást jelenti, mert az emberi tudat állandó, halhatatlan és a fizikai test halála után mindig újabb alakot ölt.
Az élet értelme a tapasztalatszerzés, a megvilágosodás, saját énünk egyre magasabb szintekre való emelése.
Ha ez nem sikerül valakinek elsõre, - és ez általában így van - akkor visszakerül a Földre, hogy újra megpróbálhassa és ez így ismétlõdik egészen addig, míg el nem érjük a teljes lelki békét. Ha elérjük ezt a szintet, akkor véglegesen kiléphetünk földi testünk béklyóiból és átjuthatunk egy magasabb rendû dimenzióba. Elõzõ életeinkre aktívan ugyan nem emlékezünk, de a tudatalattinkban megõrizzük azoknak emlékeit, így tehát regressziós hipnózis segítségével újra felidézhetjük õket. Sokszor segít ez olyan betegségek gyógyításában is, melyek az elõzõ életeinkbõl származó trauma hatására alakultak ki.
A lélekvándorlás igazolására jó példa a Dalai Láma esete, aki halála elõtt mindig megjósolja, hogy hol fog újjászületni. A helyszínen talált újszülöttet olyan próbáknak vetik alá, melyet csak a Dalai Láma inkarnációja tudna helyesen megoldani. Ezeket a teszteket az említett gyermekek eddig még mindig hiba nélkül oldották meg. Azért van szükség a feladatoknak ilyen fiatal korban való teljesítésére, mert az újszülöttek még nagyon intenzíven emlékeznek az elõzõ életük eseményeire.
Egy nagyon ismert tényezõ létezik még a regressziós hipnózis állapotába került személy viselkedésében, az úgynevezett xenoglossza. Ez azt jelenti, hogy az illetõ olyan nyelveken kezd el beszélni, amelyeket biztosan nem ismerhet, mert már több ezer éve nem használják azt a Földön. Ennek a módszernek a segítségével fejtették meg az óegyiptomi nyelvet is, egyébként nem lett volna lehetséges. Ezeken a feltételezéseken kívül sajnos más bizonyíték nem áll rendelkezésünkre ezen a téren, de reméljük, hogy a jövõ tudománya majd errõl a titokról is lerántja a leplet. (Fillér Ferenc/TFM)
-- ``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 17 éve 5 hónapja Margit által.
Istvan válaszolt a következő témában: Reinkarnáció
Reinkarnáció - karma
Nincs olyan ember a világban, akinek nem fordult volna még meg a gondolat a fejében, hogy vajon mi lehet a halál után? Van-e egyáltalán élet a halál után? Létezik-e menny és pokol? Vagy esetleg van lehetõségünk reinkarnálódni?
A modern tudományok, és a tudósok nem tudnak ésszerû magyarázatokat adni a reinkarnáció folyamatára. Az emberek többsége hisz benne, vagy tudja, érzi, hogy van, létezik LÉLEK. Ám a keleti vallások mûvelõi olyan parányi "részecskeként" írják le, amelyet szabad szemmel nem láthatunk. A probléma pedig itt kezdõdik. A mai világban ugyanis a "Hiszem, ha látom!" alapelve mûködik, így kevesen vannak, akik hisznek a létezésében. Pedig valójában csak egy kicsivel több idõt kellene fordítanunk a keleti vallások tanai felé, és megérthetnénk a lélekvándorlás folyamatát és "Miért"-jét? .
Rengeteg filozófus foglalkozott, és foglalkozik még a mai napig is az indiai, Védikus írások tanulmányozásával, amelyek magyarázatokat adhatnak a Lélek rejtelmeire.
A lélekvándorlással kapcsolatosan az elsõ és legfontosabb dolgot kellene megértenünk: csak a testünk változik az évek multával, a lelkünk ugyanaz marad. Természetesen folyamatos fejlõdésen megyünk keresztül életünk során, hiszen a minket érõ változások, események hatására folyamatosan bõvülnek az ismereteink.
Azoknak, akik megkérdõjelezik a lélek jelenlétét, talán a legjobb példát annak létezésére, az álmaik mutathatják meg. Biztosan mindenkinek volt már olyan álma, amelyben saját magát látta különbözõ szituációkban, olyan helyszíneken, ahol még soha életben járt. A filozófusok szerint ezek a helyek azok, ahol elõzõ életeink során már megfordultunk. Vagy a másik álom, - amelyet már személy szerint én is átéltem -, hogy az álmunkban saját magunkat látjuk, ahogyan alszunk.
Egy világhírû szívsebész, Wilfred G. Bigelow például hitt a lélek létezésében, és állította, hogy a halál beálltakor változások észlelhetõk a környezetben. Talán valahogyan úgy érezzük, mintha a szeretteink még mindig ott lennének köztünk Lélekben. Ugyanúgy figyelnének minket, mint mindig azelõtt, csak mi már nem láthatjuk, nem érinthetjük meg õket.
Ezek a testekbõl kikerült lelkek, attól függõen milyen életet éltek, vagy reinkarnálódnak vagy hazatérhetnek Istenhez, az örök boldogság birodalmába.
folytatása a következõben
Téma zárolva.
Istvan
Újonc fórumozó
KevesebbTöbb
Köszönetek: 0
17 éve 4 hónapja - 17 éve 4 hónapja#757Írta: Istvan
Istvan válaszolt a következő témában: Reinkarnáció
. folytatása az elõzõnek
Az, hogy milyen formában születünk újjá, csak tõlünk függ. A karmánktól. A karmák foglalják magukban azokat a cselekvéseket, amelyeket a jelenlévõ anyagi világban elkövetünk. Ezek visszahatásai köszönnek majd ránk a következõ életünkben. Például, ha valakinek a soha nem sikerül semmi ebben az életben, úgy tartják a tanok, ez azért van, mert elõzõ életében valami rossz dolgot követett el az embertársai vagy a környezete ellen.
Az embernek tehát meg kell tanulnia becsülni és tisztelni mindazt, amit ettõl az élettõl kapott, és helyesen élnie. Helyesen élnie úgy, hogy minél kevesebbszer kelljen újjászületnie ebbe az anyagi világba.
Egy másik fontos felvetnivaló pedig, ha a lélek még nem született újjá és nem is tért még vissza Isten birodalmába, akkor hol lehet? Ezek a lelkek talán bolyonganak. A tanok úgy tartják, hogy csak azok a lelkek bolyonganak közöttünk, amelyek öngyilkosságot követtek el. Akár fizikai, akár lelki öngyilkosságot. Ezeket a szellemeket súlyos bûneik miatt fosztották meg fizikai testüktõl.
Manapság már rengeteg könyv született a lélekvándorlásról. A legtöbb a reinkarnációval kapcsolatos tapasztalatokat meséli el. Vannak, akik állítják, hogy emlékeznek elõzõ életükre, és vannak azok ,akik hitelesebbek- , õk gyermekeikben vélik felfedezni elhunyt nagypapájuk, nagymamájuk szokásait, vonásait.
Valaki a sorsban hisz, valaki a véletlenekben, valaki pedig abban, hogy valami felsõbb erõ irányít mindent az életünkben. Én hiszek a sorsban, hiszem azt, hogy mindennek oka van, ugyanakkor azt is, hogy az elhunyt szeretteink figyelnek minket, vigyáznak ránk onnan fentrõl, és attól függõen mennyi szeretet és odafigyelést kaptak tõlünk segítik a sorsunkat. Forrás: Visszatérés, a reinkarnáció tudomány címû könyvbõl)
Utolsó szerkesztés: 17 éve 4 hónapja Istvan által.
Ki nem tette már fel azt a rosszalló kérdést, hogy "miért engedi meg Isten mindezt?" A Grál-üzenet erre is átfogó választ ad. Néhány gondolat:
"Az emberek megérdemelt sorsról és meg nem érdemelt sorsról, jutalomról és büntetésrõl, fizetségrõl és karmáról beszélnek.
Mindezek csupán részelnevezései egy Teremtésben nyugvó törvénynek: A kölcsönhatás törvényének!"
"Egészen egyszerûen, és mégis oly találóan mondta ezt már Jézus Krisztus: "Ki mint vet, úgy arat!"
"Mily gyakran hallani különben nagyon értelmes emberektõl: "Felfoghatatlan, hogy Isten ilyesvalamit megenged!"
Az a felfoghatatlan azonban, hogy az emberek képesek ilyet mondani! Mily kicsinek képzelik el ezen kijelentésük szerint Istent. Ezzel azt bizonyítják, hogy Istent -önkényesen cselekvõnek - gondolják.
Isten azonban az emberek kisebb-nagyobb problémáiba, a háborúkba, az ínségbe és mindabba, ami még földi, egyáltalán nem avatkozik be közvetlenül! Még a kezdet kezdetén beleszõtte a Teremtésbe tökéletes törvényeit, melyek önmûködõen és megvesztegethetetlenül végzik munkájukat, melynek következtében hajszálpontosan beteljesedik minden... " (Forrás:Gral-üzenet)
-- ``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 17 éve 4 hónapja Margit által.
Az újjászületés hite, mely szerint a halál nem a legvégsõ végállomás, hanem csak átmeneti állapot, melyet egy következõ élet követ, mindaddig, amíg el nem érjük spirituális fejlõdésünk legmagasabb fokát.
A reinkarnációra vonatkozóan több elmélet van, az egyik szerint az elterjedtebb azonban az a hit, hogy az újjászületések során mindvégig emberek maradunk. A keleti vallásokban a reinkarnációt a karma alapozza meg, mely mindig egy adott életre vonatkozik, s amelyet ezen élet során be kell töltenünk. Karmánk milyensége és minõsége spirituális fejlettségünktõl függ.
(forrás: lexikon)
-- ``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``