Reinkarnációról
Szeretett Gyermekem!
Fohászodban arra kértél, hogy írjuk le a fejlõdés periódusainak igazságát, amit gyûjtõnéven reinkarnációnak neveztek. Kifogásolják a nagy tudásúak, hogy ilyen fontos, a fejlõdés szempontjából múlhatatlanul elmaradhatatlan tény miért nincs sehol, semmilyen írásban lefektetve. Mit mondjak erre? Csak azt, hogy akinek van szeme a látásra, és füle a hallásra, az ilyen kérdést nem tehet fel.
Vegyünk például tégedet. Az emberek szempontjából, és földiesen nézve egyszerû külsõ és belsõ formával rendelkezõ egyén vagy. A világ szemében talán még mûveletlen is, mivel a nem tanult matematikából megbuknál. De nézzük meg a szellemi mûveltségedet és intelligenciádat. Bizony szöges ellentétben áll a formával, a külsõ megjelenéssel. Mondhatom azt, hogy megnyílt a szemed a látásra, füled a hallásra. Ezért mindazt, amit az emberek misztikának, azaz titokzatos, rejtett dolognak vélnek, amely össze-vissza van szõve rejtélyes és kibogozhatatlan szálakkal, számodra teljesen egyszerû és világos. A rejtély nem a misztikában, hanem az emberben van, aki a számára érthetetlen dolgot annyira összekuszálja, hogy valóban Isten legyen, aki az emberi szövevényt kibogozza, megfejti.
Hogyan jutottál te ehhez " az emberek számára megfoghatatlan " világossághoz, bölcsességhez? A reinkarnáción keresztül, amit minden esetben vállaltál a cél érdekében. Ingadozva a hitben, csetlõ-botló járással, mint a gyermek, aki az anyaméhet elhagyva, megindul a fejlõdés útján. Gyámoltalan, tudatlan, ösztönös, amíg meg nem érik " emberré nem válik. Ez a folyamat mindaddig megismétlõdik " a fejlõdési fok szerint" amíg tökéletessé nem lesz, amíg ki nem teljesedik. Amit megszerzett, amit magáévá tudott tenni egy új megjelenési formában, azzal folytatja a következõ megnyilvánulásban, és ezért van, hogy az egyik a sor elején van már, míg a másik a közepén, vagy a végén. Ha valaki az evolúció törvénye szerint halad, nagyon lassan ér a sor elejére, de ha valaki kutatni, keresni kezd, akinek lassú a folyamat, az kilép a sorból, és más irányban kezdi keresni az õsokot, a célt, a miértet. Ha az ember már elkezd gondolkodni, élményeket kap, melyek buzdítják a tovább keresésre. Úttalan utakon, viharral szemben, megaláztatás és gyalázat közepette halad töretlenül a tiszta cél felé. Ha már a fele útig elért, amikor kemény küzdelmet hagyott maga mögött, elébe megyek a jövevénynek, és egy szempillantás alatt az örök üdvösségbe helyezem a fáradt vándort.
Mit gondoltok, lehetséges lenne ezt egy élet alatt elérni? Ádámnak, akit az Isten tökéletesnek teremtett, megadatott ez a lehetõség, de megbukott, mivel a látszatot többre becsülte, mint a tökéletességet. Jézus pedig megmutatta, hogy csak egy élet van, és lehetséges volna az egész fejlõdési folyamatot, a mérhetetlen tengert, kicsiny tóvá változtatni, ha az embernek volna szeme a látásra, és füle a hallásra. Most mindent, amit Jézus hozott, az emberekben kivétel nélkül megvan a lehetõség, hogy véghez vigyék, ha az a bizonyos "ha" ott nem volna, és az ember, a kísértések tömegének ellen tudna állni. Ha a halk isteni szellemet, amely az emberi szív egyik atomjában rejlik, a harsogó személyiség el nem nyomná. Ezt a harsogást csillapítja le az új és új megnyilvánulási forma, a reinkarnáció.
Az ember elnyûtt, elhordott ruhájában már nem ékeskedik, leveti a természet törvényei szerint, és új ruhát kap fejlõdésének és céljának megfelelõen a reinkarnáció " a karma" az evolúció és a revolúció törvénye alapján, amely a fejlõdés szakaszait van hivatva felépíteni, lebontani, vagy tovább vinni. Aki szabad, arra ezek a törvények nem szólnak. Szabad pedig az, aki a bûn kötelékeitõl megszabadult, s ezzel törvényen felül áll, azaz üdvözült.
Miért mondottam Én nektek, hogy: "Atyámnak sok háza van, és én elmegyek hajlékot készíteni nektek."? Amikor az ember elhagyja a fizikai fejlõdését, a sok hajlék, amit készítettem nektek, ugyanazt a fejlõdést tükrözi szellemben, amit testben elhagytatok. Mivel a Földrõl csak nagyon kevés ember kerül a szellemvilágba, aki magas fokon megközelíti a tökéletességet. A természetben, magában is láthatjátok a reinkarnációt. A természet növényi világa a középfok az élõ és az élettelen világ között. Az minden esztendõben, gyümölcsérés után, meghal, és tavasszal újra születik. A fa addig áll, amíg szellemisége fel nem fejlõdött egy magasabb fokra. A fára többé nincs szükség, elkorhad és kidûl. Az állat közvetlen az ember elõtt van, s a reinkarnáció törvényeinek épp úgy alá van vetve, mint a fejletlen ember. Ha az ember némileg megvilágosodott e Földön, új testet kap, s olyan házban születik meg, amelyben tovább fejlõdhet az ottani élet végsõ határáig.
Ezért mondom: amíg az úton vagytok, béküljetek ki mindenkivel, nehogy a bírák elé kerüljetek, mert a poroszlók kezére adnak, akik tömlöcbe vetnek, s mindaddig nem jöttök ki onnan, amíg az utolsó fillérig meg nem fizettek mindenért. Kell-e világosabb utalás a reinkarnációra? Másképp hogyan tudnátok eligazodni az Isten igazságán, s szellemben és hitben megérteni azt a sok különbözõ sorsot, ami a Földön van - a széptõl a rútig, a nyomoréktól az ép testûig, a szegénytõl a gazdagig, a betegtõl az egészségesig, az erénytõl a bûnig? Vagy az Isten személyválogató, s a jóképûeknek jó sorsot, a neki nem tetszõknek pedig csak szenvedést ad? Ugye, hogy lehetetlenség, mivel az Isten az igazság, a szeretet, az alázat, a türelem, az út, az ÉLET maga. Aki minden egyes emberbe a maga lényébõl adott, akitõl visszavárja a felgyújtott isteni szikra szeretetét. Ezért adta neki a fejlõdés útját és törvényét, ahhoz pedig a szabad akaratot, hogy addig építse az utat hazafelé, amíg az jól meg van világítva, vagy amíg " ha balgasága mellékutakra vitte" a szenvedésen át meg nem keresi az elhagyott ösvényt. Ha ebbõl a tanításból sem tanult, még messze van Isten országától.
Ámen.
1964. december 18.
Aramanda
folytatása következik