Megnyeseget, hogy gyümölcsöt teremj
;
Azt a szõlõvesszõt, amely nem terem gyümölcsöt énbennem, lemetszi; és
amely gyümölcsöt terem, azt megtisztítja, hogy még több gyümölcsöt
teremjen" (Jn 15,2).
Drága ígéret ez annak, aki minden erejével gyümölcstermõ életet akar élni. Pedig mintha nem is lenne olyan biztató ígéret ez. Valóban szükséges a gyümölcsöt termõ vesszõt is nyesegetni? Le kell metszeni még a legjobb és leghasznosabb emberekbõl is? Kétségkívül így van ez,
hiszen az Úr gyakran tisztogat valamilyen próbatétellel vagy szenvedés által.
Ebben az életben nem a gonoszok, hanem a jók osztályrésze a szenvedés. Mindezért azonban bõséges kárpótlás lesz a jutalmuk. Ha ezáltal sok gyümölcsöt teremhetünk az Úrnak, akkor viseljük el
alázattal metszegetését, és ne bánjuk elveszni azt, amit lenyes az életünkbõl.
Sokszor azonban nem is szenvedéssel, hanem egyedül Igéjével tisztogat bennünket az Úr, és ez elveszi Igénk azon élét, amely elsõre talán nem látszott olyan biztatónak.
Az Ige tisztábbá és
gyümölcsözõbbé tesz minket. Az Úr, aki gyümölcstermésre rendelt bennünket, addig munkálkodik bennünk, amíg egyre több gyümölcsöt hozunk. Hát nem ok ez arra, hogy örvendezzünk? A gyümölcstermõ élet
lehetõsége vigasztalóbb számunkra, mintha gazdagságot, egészséget vagy
földi dicsõséget ígérne nekünk.
Uram Jézus, töltsd be ígéretedet rajtam, és add, hogy bõségesen
teremjek gyümölcsöt a Te dicsõségedre!
Milyen kiváltság, ha a mennyei Gazda mûveli lelkünk kertjét: nem sivár többé, hanem olyan lesz, mint az Úr kertje. Védve van a pusztaságtól, mert a kegyelem fala veszi körül, tanítással van beültetve, szeretet jár-kel benne, mennyei fegyelem neveli palántáit,
isteni erõ õrzi és készíti elõ az Úrnak való gyümölcstermésre.
Esõ híján viszont a kert is kiszáradhat, ilyenkor növényei hervadoznak és majdnem elszáradnak. Ó lelkem, milyen hamar
bekövetkezne ez nálad is, ha az Úr elhagyna! Keleten igen hamar elpusztul az a kert, amelyet nem öntöznek. Nemcsak nem fejlõdnek, de egyáltalán nem is élhetnek benne növények. Ha viszont rendszeresen
öntözik, mindenkit elbûvöl a szépsége.
Bárcsak a Szent Szellem gondozná lelkünk kertjét, hogy minden része rendszeresen és bõségesen kapna vizet, és így minden egyes palántája felüdülhetne! Folyamatosan öntözne, hogy kertünk a hõség minden órájában újra és újra
felüdülhessen. A Szent Szellem bölcsen öntöz, minden palánta pontosan csak annyit kap, amennyire szüksége van. A kertben a növények zöld színe árulja el, hol árad a víz. Mi is hamarosan megtanuljuk meglátni, hol munkálkodik Isten Szelleme valakinek az életében.
Ó Uram, öntözz meg ma engem is, és add, hogy gazdag termést hozzak a Te dicsõségedre! Krisztusért kérlek. Ámen.
Forrás: C. H. Spurgeon
Isten ígéreteinek tárháza