A SPIRITIZMUS HIVATÁSA A VÉGÍTÉLET ELÕTT
A spiritizmusnak ezekben az utolsó idõkben az a hivatása, hogy mintegy védõbástyaként álljon ott azoknak az igazságoknak körülzárására, amely igazságokat a különbözõ vallások és felekezetek tartanak a magukéinak. Ezek a felekezetek, mint az igazságnak formai tartályai, az Írás szavaival hadakoznak, és a halottaktól való tudakozódásnak minõsítik az utolsó idõk bizonyságát, sõt kivetik a gyülekezetekbõl azokat, akik ezeknek a meggyõzõdéseknek nyomán magukat spiritisztáknak vallják. A saját elgondolásuk szerint ezzel igazságot cselekesznek, mert hiszen az írásokra támaszkodnak, de ezek az írások nem a mai kornak, nem az utolsó idõknek adattak.
Minden idõnek megvan a maga kötelezõ kerete, amellyel körülzárja magát, körülzárja a maga igazságát, a maga eredményét, amelyet szolgál, amelyet diadalra akar vinni. Mózes idejében még a lélek nem volt elõkészítve arra, hogy önmagában meg tudja ítélni az igaz Isten és a bálványok közti különbséget, mert hiszen az a kor a bálványok kora volt. Bálványok alatt az ellentét hatalmát, az ellentét erõinek idõközönként való megnyilatkozását értették és jelölték meg azok elõtt az emberlelkek elõtt, akik sötéten, mindentõl távol, minden igaz hitnek birtoka nélkül élték testi életüket, fizettek testtel a testért, éltek s meghaltak anélkül, hogy a lelkükben a szellemi világosságnak kicsiny, halvány fénye világított volna elõre az úton.
Mózes törvénye által az igaz Isten hatalmas, nagy, átütõ eredményeket adott a világnak, hogy megmutassa az igazságot, megtisztítsa az emberek gondolkozását, és elfordítsa a bálványoktól, hogy az ember keresse és kutassa a láthatatlan, a szellemi Istent, akinek hatalma van égen és földön, életen és halálon.
Akkor szükséges volt, hogy a szellemek világát kizárják ebbõl a hitformából, amint szükséges volt, hogy a fénylõ világosság, az egyistenhit el ne ködösödjék, el ne felhõsödjék, a bálványok iránti tisztelet meg ne homályosítsa az igaz Isten tiszteletét és félelmét, amellyel az embernek az Isten kilétét önmagában kellett meghatároznia.
Amikor ez a kor elkészült a maga igazságával, és az emberlelkek a hitüket, világosságukat, reménységüket az eljövendõ Alapítóba helyezték, Aki mindenekfelett való, és aki mindentõl megszabadíthatja az ember lelkét: akkor ez a hit, ez a ragyogó fény, ez a világosság égi derûként világolt be a földi életbe.
Amikor pedig elkövetkezett az az idõ, hogy beteljesedett Isten ígérete, és a lelkek betöltettek reménységgel, bizonyossággal, és közel érezték magukat Istenhez: ismét csak nem volt rá szükség, hogy bizonyságot tegyenek azok a lelkek, akik az élõk világán kívül élnek és az élõket körülveszik érzéseikkel és gondolataikkal.
Amikor azután fellángolt a hit ragyogó világossága, akkor az áldozatok ezrei ajánlották fel magukat Istennek, s magukat mindentõl, ami világi, mindentõl, ami tévedés, mindentõl, ami bûn, megõrizték, és a lelkükben élõ Isten iránti alázatossággal, az Istenben vetett hittel mintegy örökmécsül odaajándékozták magukat a világnak, hogy ez a világ általuk világosságot láthasson, s az õ hitükön keresztül nézhessen bele az örökkévalóságba. Ezek mindenüket odaadták, mindenüket feláldozták; az életük sem volt elõttük érték, csak azért, hogy Isten igazságát és Isten kegyelmét e világhoz, az emberek szeméhez és szívéhez közelebb hozhassák. Hiszen ezeken az önmagukat odaadó és feláldozó lelkeken keresztül, az õ látományaikon, álomlátásaikon keresztül mindannyiszor egy-egy rés nyílott a sötét égen, hogy az emberi lélek bepillanthasson a mennybe, és láthassa ott az üdvözültek seregének boldogságát, s láthassa, hogy akik mindent odaadtak Isten szolgálatáért, azok mindent megnyertek az örökkévalóságban. Tehát ezeknél sem volt szerepe, nem volt célja, nem volt küldetése annak a szellemvilágnak, amely világ az õ szenvedéseiben, fájdalmaiban és csalódásaiban mintegy kétségbeesve jajgatott és jajgat ma is elvesztett, elfecsérelt földi élete miatt.
Azonban mivel az emberlelkek mindenkor próbára voltak téve, s mivel kevés lélek volt, aki önmagát feláldozta, mert kevesen voltak, akik megértették Isten akaratát, azért a földön testet öltöttek lelkében idõvel kihûlt az Istenbe vetett hit és az odaadás, elhidegült az alázatosság. Az értelem azonban annál inkább felelevenedett, kutatott az anyagban, és megtalálta sok minden eddig titokban maradt miértre a feleletet, megtalálta a választ sok titkos dologra, amelyet ma, ebben a ti korotokban a tudomány fennen hirdet. Ekkor született meg a gõgös emberi lélekben az elbizakodás, amely ezt mondja: én vagyok az isten, mert íme, az én eszemmel, az én értelmemmel kikutattam a föld titkait, kikutattam a természet rejtett dolgait, és kikutattam a mennynek titkát, kikutattam az engem körülvevõ föld körüli szférák titkát. Én irányítom a föld termését, irányítom a magam egészségét, testi életem meghosszabbítását; sõt kutatom az örökélet titkát, hogy elnyerhessem azt, és akkor én leszek a magam teremtõje, istene; én magam vagyok az isten: az értelem!"
Az értelem szorgalmasan kutatja, hogy az öldöklõ fegyverek hatásait hogyan tudhatná minél nagyobbra és tökéletesebbre fokozni; hogyan tudná egyik nemzet a másikat megsemmisíteni, hogy õ uralkodhasson mindenki felett. Kutat az emberi értelem, hogyan tudná kiéheztetni, megsemmisíteni a másik nemzetséget, vagy hogyan tudná rabságra szorítani, hogy teljesen és egyedül õt szolgálja. Hogyan tudná egyik ember a másikat térdre kényszeríteni, hogy az fel ne állhasson, és emberi önérzetét soha ne érvényesíthesse.
S mindezt azért, mert eltávolodott Istentõl, Isten törvényétõl, és fényes értelmével - amellyel a természet titkait kutatja - az ördög munkáját, az ördög akaratát szolgálja a szívében, a lelkében.
Az emberiségnek meg kellett volna már érnie arra, hogy lelkében a szép és jó iránt való vágyat megvalósíthassa, tökéletessé és mindenki részére hozzáférhetõvé tehesse, hogy egyik ember megtalálhassa a másik emberben az õ testvérét, az Isten által megteremtett másik lelket, aki az õ lelkének társa, aki az õ lelkének kiegészítõ része.
De nem ezt cselekszi, hanem a sátán sugallatára hallgatva az öldöklés fegyverét veszi kezébe, és megsemmisíti azt, amit épített, s azért sohasem lesz kész az építkezésével.
Minden hiába, ha az emberi ész a maga világosságával a rombolás szellemének utasításait követi, és akkor a legnagyobb magasságból is szárnyaszegetten zuhan alá, hogy a föld porában vergõdve ismerje fel kicsinységét, erõtlenségét, semmiségét.
Mert az Istennel szembehelyezkedett régi ember bûne ugyanaz, ami a mai ember bûne; de a régi ember lelke nem ismert annyi szépet, annyi jót; a régi ember nem ismerte Istent, és nem ismerte Isten igazságát; a régi ember nem ismerte a Krisztus által adott szeretetet, a régi ember nem ismerte a kegyelmet, a bûnbocsánatot, nem ismerte Isten hívó szavát.
A régi ember kora sötét, kietlen és zord volt, míg a mai ember a menny elõcsarnokában mozog, mert a menny világossága, a menny érlelõ sugara világítja be a lelkét. Az ember lelke fölemelkedett a porból, de mivel a sátánt is magával emelte, azért Isten nem engedi, hogy a sátánnak betekintése legyen a mennybe; a menny titkait nem engedi kikutatni, tehát porba sújtja a ma emberét. Elérkezik az ítélet, és a rombolás szelleme, mint egy nagy vihar, végigszáguld az egész földön, hogy az elbizakodott emberiséget ismét lentrõl emelje fel.
Ennek a kornak elõestéje közeledik, testvéreim. A spiritizmusnak az a hivatása, az a küldetése, hogy ezekben az utolsó idõkben hirdesse és bizonyítsa a túlvilági élet hitét a tudomány hatalmával szemben, amely lelket, Istent, túlvilági életet, mindent tagad mindaddig, ameddig az isteni kegyelem még egy utolsó fényvillanással be nem világít ebbe a titokba. Akkor a tudomány is rá fog jönni és meg tudja majd határozni azt a mozzanatot, amikor az emberi testbõl elköltözõ lélek útra kel. A tudomány ezt meg fogja rögzíteni. A tudománynak erre az igazságra rá kell jönnie, mielõtt még a vég bekövetkezik. Isten dicsõségének újra helyre kell állnia, és az emberek lelkén úrrá kell lennie.
Ez lesz az az idõ, amikor a tudomány a maga hatalmával a légkör erõit mozgatja meg, hogy azokat is a maga szolgálatába állítsa.
Ugyanakkor fogja a tudomány megfigyelni az eltávozó lelket, és kézzelfoghatóan és szemmel láthatóan bebizonyítani, hogy van élet a síron túl.
Ezzel befejezõdik a tudomány korszaka. És akkor azok, akik ezeknek a bizonyosságoknak láttára és hallatára megtérnek, lehántják magukról a külsõ ember minden önzõ igazságát és hazugságát, s felismerve a bûnt, a porba és hamuba ülve megtérnek, az utolsó idõkben felajánlják szolgálatukat az Istennek, hogy az Õ igazságát szolgálják vele. Azok, valamint akik nekik hisznek és általuk megtérnek, meg lesznek mentve ennek a kornak úgyszólván utolsó órájában.
Azonban ezt a megtérést nem úgy értem, mint ahogy ti értitek, kedves testvéreim. Mert nem mindenki spiritiszta, aki magát annak gondolja; köztetek sem mindenki spiritiszta, aki az üléseken részt vesz. Ameddig a lelketek meg nem tér azokból az emberi hibákból és gyarlóságokból, amelyekkel meg van terhelve, addig hiába mondjátok magatokat spiritisztáknak, nem vagytok azok. Hiszen minden kérésem dacára sem tudjátok ezeket a gyarlóságokat kívül hagyni az ajtókon, hanem behozzátok magatokkal minden rossz érzéseteket, minden emberi hiábavalóságotokat, rossz természeteteket, és megnehezítitek a légkört az érzéseitekkel, a gondolataitokkal, sõt még a hitetlenkedést, a kételkedést is sokszor behozzátok, és ezzel megakadályozzátok a szellemek közléseit is.
Nem mindenki spiritiszta, aki elolvas egy könyvet és beül bizonyos ülésekre, hanem csakis azok mondhatják el magukról, hogy õk csakugyan spiritiszták, akik a lelkükben megrettenve Isten igazságának és nagyságának hatalmasságától megállnak, megrendülnek, és tekintetükkel Istent keresik, elhagyják hiábavaló emberi szokásaikat, és levetik a csodák elõtt saruikat, mivel átérzik a lelkükben, hogy Isten ott van közel, ahol õk a szellemek világába bekopogtatnak. Hiszen Isten az utolsó idõk bizonyságát nyújtja nekik, hogy van élet a síron túl. Ez abból a célból van adva, hogy térjenek meg az emberi hiúságokból, hazugságokból, önzésekbõl, gõgbõl, számításból és testiségbõl, emberi bálványimádásból, babonából és hiábavaló dolgok szentesítésébõl. Mert ha ezekbõl meg nem tértek, testvéreim, ha egymást bántjátok, rágalmazzátok, egymásról rosszakat feltételeztek, egymás iránt szeretetlenek vagytok, egymás iránt nem azzal az érzéssel vagytok, amellyel Isten elõtt megállhatnátok minden egyes alkalomkor, amikor összejöttök, akkor én is azt mondom, mint ami Mózes törvényében van, hogy halottaktól tudakozódók lettetek, fekete mágiával foglalkoztok, mert akkor nem megtérésetekre, hanem elvesztésetekre szolgál a ti spiritizmusotok.
Ameddig a hiúságból, elbizakodottságból meg nem tértek, és ameddig a lelketekben nem az alázatosság az irányító erõ, addig ne keressétek a szellemekkel való érintkezést! Mert amilyen érzésekkel közeledtek a szellemvilághoz, amilyen hangon belekiáltotok a rengetegbe, ugyanolyan vissz-hangot kaptok onnan. Imádkozzatok, hogy ez a visszhang le ne térítsen titeket arról az útról, amelyen már hiszitek magatokat!
Nemcsak ti tévelyegtek, hanem elõttetek is megszámlálhatatlan sokasága azoknak a szellemeknek, akik éppúgy gondolkoztak földi életükben, mint ahogy ti gondolkoztok, akik éppen azt hitték igazságnak, amit ti hisztek a ti testi értelmeteken keresztül. Ezeknek érzései, gondolatai, törekvései, amelyekkel õk éltek, mozogtak, terjeszkedtek, amelyekben õk olyan nagyot tévedtek, hogy nem juthattak be az Isten országába, vesznek körül titeket, ha megtéretlenek vagytok, amikor a szellemvilág ajtaján kopogtattok. Ezeken keresztül zúdulnak be a ti világotokba azok a gondolatok, azok az érzések, vágyak és törekvések, amelyek most a jelenben, abban a kényszerû helyzetben, amelybe jutottak, nem élhetik ki magukat. Ezek az érzések, ezek a gondolatok keresnek maguknak kiélési lehetõséget, és tibennetek, ti rajtatok keresztül akarják magukat kiélni. A ti érzéseiteken, a gondolataitokon keresztül keresnek érvényesülést, és ha találnak, megerõsödnek, és bennetek is megerõsödnek a téveszméik, téves igazságaik. Ha ezek megerõsödtek, és nagyobbak, mint a bennetek lévõ jó, akkor lehúznak titeket az útról, amelyre ráléptetek.
Így lesznek köztetek versengések, meg nem értések, viszályok; így kap lábra egymás lenézése és elítélése, amit magatokban sokszor nem is gondoltok hibának, bûnnek, sõt egészen megengedhetõnek találtok, mert azt hiszitek, hogy igazatok van.
Kedves testvéreim, a spiritizmusnak egyetlen törvénye és igazi célja: a megtérés felé vezetni és hajtani az emberlelkek csoportját és az emberlelkeken keresztül azokat a szellemeket, akik immár elköltöztek és nem találják helyüket az örökkévalóságban, akik cél és remény nélkül bolyonganak, mert nincs, aki, vagy ami megvilágítsa elõttük az utat.
Ti vagytok erre hívatva. Ti vagytok erre elõszólítva Istentõl; a ti lelketekben imbolygó kicsiny, reszketõ fény, amely itt ezen a földön ezer tévedés közepette is kereste és kutatta az igazságot. Ez volt az a kicsiny örökmécs, amelyet az isteni kegyelem a hit olajával felöntött, hogy az ki ne aludjék az utolsó idõk küzdelmében.
A szellemek által adott bizonyosságok azok az apró drágakövek, amelyeken vásárolhattok magatoknak hitet és bizalmat, amelyekkel felerõsíthetitek a lelketeket, hogy tovább keressetek, tovább kutassatok.
A spiritizmusnak ez a hivatása. Nem az, hogy új formát, új felekezetet alkosson, nem az, hogy a felekezetekben szétesést, viszályt vagy versengést okozzon, nem az, hogy vele vitát kezdjetek azokkal, akik hisznek, mert úgy gondoljátok, hogy nem jól hisznek. Nem! Ti hálát adjatok minden pillanatban Istennek, hogy nektek adta ezeket a bizonyságokat, amelyeket magatoknak is szorgalmasan kell felszedegetnetek az életúton, és elraktároznotok a lelketekbe, hogy ezekbõl a megbizonyosodásokból a hitetek megerõsödjék.
Nem az a fontos, hogy a szellemvilágból a ti apró, kicsiny életeseményeitekre kapjatok valami felvilágosítást; nem testvéreim; az ilyesmivel hagyjatok föl, mert ha ezt teszitek, akkor ti is halottaktól tudakozódók vagytok. Nektek messzebb, magasabbra kell tekintenetek; közétek az Úr küld munkásokat, szolgálattevõ lelkeket, hogy titeket az igazságra vezéreljenek, arra a teljes bizonyosságra, amely Istentõl való.
A külsõ jelenségek csak arra valók, hogy a szemetek, a fületek, a ti külsõ emberetek ezeken az érzékszerveken keresztül megbizonyosodjék olyan természeti erõk felõl, amelyek vannak, léteznek, és amelyek más irányt szabnak a ti földi életeteknek.
Azután már nem az a mi kötelességünk és feladatunk, hogy ezeket az apró dolgokat napról-napra megismételjük elõttetek a hitetek megerõsítésére; azután már magatoknak kell képeseknek lennetek fölemelkedni abba a világosságba, ahol mindenki megtalálja a lelkének táplálékait, azt a táplálékot, amely Istentõl adatott. Ezért én sohasem beszélek egyiknek-másiknak, hanem beszélek az összességnek, hogy mindenki kivehesse belõle a maga részére azt, ami szükséges, amivel a lelkét táplálhatja.
Mert az idõ közel van, és a ti számadásotok nagyobb, súlyosabb lesz, mint azoké, akik mindezekkel a bizonyságokkal nem rendelkeztek földi életükben. Azok még nem értek egészen közel a valósághoz; azok még áloméletet élnek, még a bizonytalanságban vergõdnek, szenvednek, gyötrõdnek. Azoknak a lelkében most még a fájdalmak, a kétségek, a bizonytalanságok olvasztó kemencéje izzik, hogy kiolvassza a lelkükbõl a bizonyosság után való vágyat, a valóságos, isteni igazság után való éhezést és szomjúhozást. Azoknak még ezentúl kell föleszmélniük arra, hogy tulajdonképpen miért is élnek itt, mi a rendeltetésük, mit kell elvégezniük, hogy egy lépéssel elõbbre juthassanak a fejlõdés útján.
Ti azonban már ott vagytok.
Amikor az Úr Mózesnek a Tízparancsolatot adta, Mózes felment a hegyre, de az Úr rajta keresztül megparancsolta, hogy senki, se ember, se oktalan állat meg ne közelítse a hegyet, mert ha megközelítik, halálnak halálával halnak meg.
Akik a hegy körül voltak, azok hallották a mennydörgést, érezték a földindulásokat, amelyeken keresztül Isten Lelke Mózesnek tudomására adta a parancsolatait, a rendeléseit; szívük-lelkük megborzongott a félelemtõl, de sem kíváncsiságból, sem erõszakoskodásból a hegyet meg nem merte közelíteni egy sem.
Ezzel a szent félelemmel közeledjetek ti is, testvéreim, ahhoz a világhoz, amely olykor-olykor megnyilatkozik elõttetek, s hinti az életetek útjára a bizonyosságokat, az értékeket, a drágagyöngyöket. Szedjétek fel ezeket, gazdagítsátok velük a lelketeket, és keressétek Isten igazságát, hogy abba felöltözködve közeledhessetek majd ti is ehhez a titokzatos hegyhez, ahonnan most még ebben a formában adja Isten tudtotokra az õ országának létezését. Ahonnan emberi hangon keresztül ad magáról életjelt ez a láthatatlan világ, vagy talán álmokon, látományokon keresztül tudat veletek valamit az Úr. Talán ezeken keresztül húzza el a titokzatosság függönyét, hogy egy-egy rés támadjon, hogy azon keresztül betekintést nyerhessetek abba a másik világba, ahová majd meg kell érkeznetek.
Legyetek érte hálásak, és térjetek meg; vetkõzzétek le minden hibátokat, gyengeségeteket, tévelygéseteket, bûnötöket, és öltözzétek fel az alázatosságnak és áhitatnak öltözetét, mert közel van az Úr, már az ajtó elõtt, és mi lesz, ha felöltözetlenül talál benneteket?! Mi lesz, ha még ennek a különleges kegyelemnek a birtokban sem tudjátok elhagyni emberi kicsinyességeiteket, és megtéretlenül álltok majd szembe az igazság törvényével, amely tõletek többet kér számon, mint azoktól, akik még nem láttak és nem hallottak Isten igazságáról?!
Ez az a szent titok, ez az a szent szózat, amely a spiritizmuson keresztül a lelketeknek szól, amelyen keresztül Isten titeket minden felekezetbõl elhívott, hogy ki ne essetek, el ne maradjatok, hanem mindnyájatokat egybeterelve, bevezethessen az Õ országába.
Ez a szent együvétartozás érzése kötelez! Mert akik érzik lelkükben a megbizonyosodás hitét, akik csak egy kicsiny igazságot, egy kicsiny bizonyosságot, csak annyit, mint egy gyémántszilánk, hordoznak is a lelkükben, azt is tekintsék Isten ajándékának. Hiszen ez sem a ti érdemetek, ezt is Isten adta, Isten szórta közétek, testvéreim! És ha bizonyos meggyõzõdéseket, megbizonyosodásokat kaptatok, akármilyen úton, akármilyen formában részesültetek is azokban, hordozzátok is azokat a lelketekben, mint kicsiny drágagyöngyöket, és Isten megsokasítja azokat a ti részetekre.
Ennek a közös értéknek a viselése, ezeknek a közös mennyei drágaságoknak az összeszedése legyen az, ami benneteket összetart és egybefûz, egymásnak Isten kegyelmével dicsekedve. Alázatosságban és Istent dicsõítve ez legyen a ti összetartó kapcsolatotok egymással.
Aki pedig még nem kapott semmit, és nem is hisz semmiben, az imádkozzék és kérje Istent, hogy ha Õ akarja, és szánt neki valamilyen formában bizonyságot és meggyõzõdést, akkor, amikor Õ elérkezettnek látja annak idejét és alkalmát, éreztesse meg vele, hogy készen tarthassa a lelkét, hogy belehulljon a menny ajándéka, s õ felismerhesse azt a kicsiny világosságszikrát, amit neki szánt Isten.
Mert hiszen sokan vannak, akik, amikor Isten kegyelme leárasztja ezeket a drága értékeket, becsukott szívvel, szórakozott lélekkel jelennek meg és nem kapnak utánuk. Az õ lelkükre nézve hiába áradtak ezek az értékek, õk nem nyertek belõlük semmit, mert nem voltak felkészülve arra, hogy összeszedjék azokat maguknak.
Azok, akik még nem kaptak, kérjék Istent, hogy adjon nekik, és Isten mindazoknak ad, akik hittel kérnek, akik hittel közelednek Hozzá az imádságukkal, hogy a hitüket megerõsíthessék, és körülbástyázhassák magukat az ellentét csábításaival szemben, hogy a kételkedés hatalmat ne vehessen rajtuk, hogy el ne essenek ezekben az utolsó idõkben.
Mert én is azt mondom, amit az Úr mondott: Adatik annak, akinek van, de akinek nincs, attól még az is elvétetik, amivel bírni vél. Hiába gondolja valaki, hogy neki van hite, de tele van kételkedéssel, kritizálással, elfogultsággal, elõítélettel: az ilyen lélek, hogyha egész életében mindig üléseket keres is fel és a legnagyobb bizonyságok és a legmeggyõzõbb jelenségek történnek is elõtte, mégsem nyer bizonyosságot, mert az õ lelke képtelen arra, hogy a bizonyosságot befogadja, minden bizonyság után nagyobb lesz a kételkedése, mint addig, ameddig míg bizonyságot nem nyert.
A spiritizmusnak az a célja, hogy a vallások által hirdetett isteni igazságot, amelyet a mi Urunk, Jézus Krisztus hozott a világnak, megerõsítse, körülbástyázza, és bizonyságot tegyen mellette.
Mi bizonyságot teszünk mindaddig, ameddig erre szükség van; nem miértünk, hanem értetek, hogy a hitetek teljes legyen, hogy az utolsó idõben el ne fogyatkozzatok, meg ne rendüljetek, és valamiképpen el ne csábíthasson benneteket a sátán.
Majd amikor ezek a dolgok bizonyosságokká lesznek, amikor majd a tudomány is megbizonyosodást nyer a lélek továbblétezésérõl, és amikor a tudomány a természet titkait kikutatva a földi légkörben sok olyan dologról szerez tudomást, amirõl eddig nem is álmodott, akkor megnövekedik a spiritiszták száma. Akkor majd tömegesen tódulnak ebbe az új eszmébe, ebbe a gondolatba, amelyért titeket most kigúnyolnak, megvetnek és eszelõsöknek tartanak. Akkor majd megszaporodik azoknak a száma, akik prófétálnak", akik majd bizonyságot akarnak tenni. Ezek azok a megszálltak, akiken keresztül nem Isten igazsága fénylik, nem Krisztus mellett tesznek majd bizonyságot, hanem olyan igazságokat hirdetnek, amelyek Isten ellen valók.
Akkor majd futkosnak az emberek, amikor a kétségbeesés pillanatai elkövetkeznek, amikor nem találnak menedéket a lelküknek, nem találnak támpontot, amihez támaszkodjanak, amiben higgyenek és bízzanak. Akkor nagy lesz a bizonytalanság, akkor hirdetik majd, hogy "íme itt a Krisztus", "íme ott beszél az Úr", "itt beszélnek az angyalok, jó elõre megmondatott, hogy ezeknek ne higgyetek. Mert a sátán is eljön, és felölti az Úr angyalának ruháját is, és beszél, meggyõzõdéseket nyújt, csodákat mûvel, hatalmas dolgokat cselekszik az emberek világában, és sokakat elhitet még a választottak közül is.
Tehát nem maga a spiritizmus, nem maga a szellemeken keresztül való közeledés a cél, hanem az, hogy a lelketekben az igazság megerõsíttessék, és a hit kialakuljon, ami titeket Isten útjára és Isten törvényéhez vezet. Arra az idõre már készen kell lennetek, a lelketeknek meg kell töltõdnie azokkal az igazságokkal, amelyek titeket a ti helyeteken meg fognak tudni tartani.
Mert mindenkire munkát bízott az Úr, és ki tudja, kinek hol, milyen állomáson kell õrt állania, és az igazság mellett, Isten igazsága mellett bizonyságot tennie talán még az életével is; talán mindenét fel kell áldoznia az igazságért.
S talán éppen az az egy, akit a sátán elhitetett, nagyon alkalmas arra, hogy hirdesse a sátán igazságát, de tinektek nem szabad a fejeteket meghajtanotok az elõtt az igazság elõtt! Sõt, éppen tinektek kell bizonyságot netek a lélek által, hogy ott nem az Isten akarata szerint való munka folyik, hanem a sátán az, aki elhiteti az embereket.
Talán megfosztanak mindentõl benneteket, talán számûzetésbe küldenek: mindenre számítanotok kell. Ti minden körülmények közt álljatok a helyeteken mindaddig, ameddig az isteni kegyelem le nem vált arról az õrhelyrõl, ahová majd az Úr helyez titeket.
Tehát a spiritizmus nem arra való, hogy titeket apró, kicsinyes dolgaitokban a szellemeken keresztül megsegítsen, vagy valami kedvezõ dologra rávezessen. Ha erre a célra fordítjátok, akkor ti is fekete mágiával foglalkoztok, és akkor lesodor benneteket az örvénybe maga az a hit, az a tudat, hogy spiritiszták vagytok.
Nem, tinektek ki kell tartanotok most és a jövõben is, mert aki mindvégig hû, azt az Úr megjutalmazza. Hûnek kell lennetek az igazsághoz; nem szabad, hogy titeket a sátán elcsábíthasson bármilyen hízelgéssel. Bármilyen elõnyöket kínáljon is, bármilyen elismeréssel adózzék is nektek a világ, nektek hûen ki kell tartanotok az egyszerû igazság mellett, hogy felismerjétek majd azt az idõpontot, amikor csakugyan eljön az Úr. Hogy a szívetekben megérezhessétek azt, amikor megnyílik az ég, és az Úr eljön, hogy Magával emelje mindazokat, akik hittek az Õ beszédének, és azokat, akik hirdették az Õ nevét földi életükben, akik dicsõséget szereztek az Õ nevének, az Õ igazságának, akik építették az Isten országát, bevezethesse arra a helyre, amelyet elejétõl fogva elkészített az övéi számára.
Akkor mindegy lesz, hogy honnan jöttetek, milyen mélységbõl emelkedtetek fel, milyen tévedés rabságában voltatok, milyen bûnben szenvedtetek, milyen lelki nyomorúságból kerültetek elõ. Isten letörli a lelketekrõl a bûneitek, tévelygéseitek nyomait, és felöltöztet benneteket új ruhákba, hogy bevezessen abba a mennyei lakodalomba, amelyet elkészített a mi számunkra és a ti számotokra, hogy mindörökké együtt legyünk, és Õt dicsõíthessük.
Forrás:
EZOTERIÁK II. kötet
A "Névtelen Szellem" kinyilatkozásai Eszter médium útján azok számára, akik az igazság bensõ lényegének mélységeibe behatolni képesek.
(81-95. old.)
Kiadta: A SZELLEMI BÚVÁROK
)hírlevélben kaptam)
--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.