.
Mondd el, amit érzel..
Szeretnélek bíztatni, hogy mondd el, amit érzel - Az õszinteség hangján szólni sosem bûn.
Nem arra kérlek, hogy kritizálj vagy bírálj, hanem oszd meg a másikkal legbensõségesebb érzéseid - Azokat, amiket sosem mertél. Talán féltél attól, hogy kinevetnek, vagy nem viszonozzák majd.
Nézd most a helyzetet a másik szemszögébõl. Ha nem mondod, talán sosem fogja tudni. Ne feledd, hogy egy mondat, egy szó, megváltoztathatja egész életedet. Sõt, akár 2 emberét is.
Ha érzed, tedd meg! A kis belsõ hangod, talán már évek óta ordítja.
Honnan tudod, hogy akinek vallomást készülsz tenni, nem erre vár hónapok óta? Talán úgy gondolkodik mint Te, és évek rohannak el szélsebesen fejetek felett. Benneteket vonszol az élet ezzel a teherrel a lelketekben.
Az érzéseinket megosztani azzal, aki irányába vannak, valóságos csoda. Építi mindkét lelket. És hidd el, attól függetlenül, hogyan reagálnak majd rá, megkönnyebbül a szíved.
Igen, tudom, vannak emberek, akik nem tudnak mit kezdeni a szeretettel. De bármennyire rideg is a világ, egy õszinte szó, egy tiszta szívû vallomás megmelengeti a legjegesebb szívet is.
Ha valaki azt érzi, feltételek nélkül szeretik, elfogadják, az az ember elõbb-utóbb megnyitja a szívét és törekszik jobbá válni.
Számtalanszor jutsz majd eszébe hideg éjszakákon, s talán a szereteted ad majd neki reményt.
Ne feledd! Ha jön az érzés, hogy kimondd, amit érzel, ne késlekedj, mert lehet, hogy az élet nem fogja újra megteremteni annak a lehetõségét, hogy megtedd! S talán megváltozik tõle mindkettõtök élete örökre.
Guzsik-Mohácsi Viktória (
elozoeletek.blogspot.hu
)