header ok

A lélek "gyógyszerei"

Több
7 éve 4 hónapja - 7 éve 4 hónapja #4847 Írta: Margit
A lélek "gyógyszerei" téma létrehozva Margit által
.


A lélek gyógyszerei
2019.01.29.


A mai napon az jutott az eszembe, hogy az emberek mennyire távol vannak attól a gondolattól, hogy a lelküket is gyógyítsák. A fizikai testükre gondolnak, beveszik mindig azokat a gyógyszereket, (anyagokat) amit ajánlanak nekik, de a lelkükre nem is gondolnak, azt hiszik, hogy az nincs is, és nem is kell vele foglalkozni, aki még gondol is arra, hogy a lelkével is kellene foglalkozni, az is messzire elkerüli annak a lehetõségét, hogy megnyissa a lelkét, az Isteni gondolatok elõtt.

Én is arra gondoltam ma, hogy mit kellene tennem annak érdekében, hogy ne csak magamnak kelljen foglalkoznom az életemmel, mármint a fizikai élet adta terhekkel. Nagyon sok olyan esemény történik nap, mint nap az emberekkel, hogy nem is tudják, hogy mit is kezdjenek az életükkel. Ha nincs meg bennünk az a hajtóerõ, ami vezet bennünket az Isteni úton, akkor nagyon nehezen is tudjuk kezelni a mindennapi élet adta lehetõségeket, eseményeket.

Én ma jöttem rá, hogy nem csak nekem kellene a mindennapi élet terheit cipelni, hanem minden ember legyen képes arra, hogy "vegye fel a keresztjét", vagyis törõdjön saját magával, a saját lelki fejlõdésével. Ez nem is olyan egyszerû, mint ahogyan ezt kimondjuk, mert nem is olyan könnyû az elindulás, de a haladás sem egyszerû, különösen, ha egyedül akarjuk megoldani az élet adta nehézségeinket, ha nem hívjuk segítségül Istent és az angyalokat. Õk mindig a segítségünkre vannak, sokszor embertársainkon keresztül történik a segítés, elõfordul, hogy egy írás által találunk rá a megoldásra. Ezért legyünk figyelmesek, mert a segítség nem mindig úgy érkezik, ahogyan azt mi szeretnénk, hanem ahogyan a feladataink azt megkívánják.

Az Élet adta lehetõségek nagyon sokrétûek, sok olyan "gyógyszer" létezik benne, ami a lelket gyógyítsa, csak figyeljünk rá, a megérzéseinkre, a lelkünkbe érkezõ sugallatokra. Ezek mindig útmutatót adnak nekünk a mindennapi élet feladataihoz, amiben rejlenek a lelki kincsek is. Mert nem mindegy, hogy amit elvégzünk egy feladatot, akár fizikai, akár egyéb, hogy azt milyen érzésekkel, akarattal tesszük. Ha rossz érzésekkel, haraggal vagy dacból teszünk valamit, az nem terem pozitív eredményt, ezért fontos, hogy amit beszélünk, cselekedünk azokat szeretettel, jó érzésekkel itassuk át, mert ellenkezõ esetben ezek nem lesznek a lélek gyógyszerei. Továbbra is csak azokkal az eredményekkel fogunk találkozni, amit elrontottunk, mert amíg azt ki nem javítsuk, addig az ott lebeg elõttünk és bármikor szembetalálhatjuk magunkat vele.

Azok az eredmények, események fogják a lelket gyógyítani, amiben az Isteni erõ mûködik, ami "épít, buzdít, vigasztal", ezt egy tanító tanította nekem.

A lélek nagyon egyszerûen tudja a tudtunkra adni, hogy valamit jól vagy rosszul tettünk, mert általában rövid idõn belül kapunk jelzést, általában a fizikai testünkön érzünk fájdalmat, vagy elváltozást, ezek figyelmeztetések, hogy gondoljuk újra, amit cselekedtünk. Ha sikeresen javítottunk, akkor a fájdalom azonnal megszûnik, ellenkezõ esetben addig marad, míg nem kerülünk vissza az Isteni Útra.

"A lélek gyógyszerei" mindenkinek rendelkezésére áll, de mindenkinek saját magának kell megkeresni azt, amire neki szüksége van. A lélek az "orvos", aki felírja azt, a (receptet), vagyis jelez.

(Imre Margit)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 7 éve 4 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
7 éve 4 hónapja - 7 éve 4 hónapja #4860 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A lélek "gyógyszerei"
-





--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 7 éve 4 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
6 éve 10 hónapja - 6 éve 10 hónapja #5455 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A lélek "gyógyszerei"
.


"Az egészség a fejben dõl el, nem a gyógyszertárban!" - 15 idézet egy orosz pszichológustól.


Alexander Sviyash egy közismert orosz pszichológus, író, számos könyv alkotója, életmódvezetési tanácsadó. Szerinte az életben a legjárhatóbb út a mi fejünkben van, a megoldást ne máshol keressük, ne mástól várjunk tanácsot, hiszen, amilyen a gondolkodásunk, olyan lesz az életünk.


Íme, néhány idézet, amely segítségünkre lehet egész életünk során.

1. Ki mondta, hogy mindenáron családja kell legyen az embernek? Ez egy mítosz. Egy boldog agglegény sokkal jobban néz ki, mint egy boldogtalan család, ahol mindkét fél szenved a meg nem értettségtõl.

2. Érezd úgy magad ma úgy, mint, akivel holnap szívesen töltenéd az idõd.

3. Ha heves érzelmeket táplálsz valaki iránt, ne alázkodj meg elõtte!

4. Az ember magas kerítéseket húz maga körül azzal, hogy azt gondolja "nem szabad", "nem tudom", "nem vagyok képes rá". Néha kinéz a kerítésen túl, és csak irigykedik azokra, akik másképp élnek.

5. A lelkünk meghatározza a létünket. Az egészség a fejünkben dõl el, nem a gyógyszertárban!

6. Ha mindenképp meg akarsz érteni mindent, ami körülötted történik, egy szép napon biztosan a pszichiátrián fogsz ébredni.

7. Elõször elképzeljük azt, hogy hogyan viselkedjenek velünk az emberek, majd ha nem így történik minden, akkor haragosak leszünk és csalódottak. Ez így rendjén is van, hiszen a zárt osztályon ennél bizarrabb dolgok is történnek.

8. Mindenkinek vannak hibái, és mi szenvedünk ezektõl. Végül is ez is egy hozzáállás.

9. A gondolataink a legnagyobb alkotó erõk a világunkban. Sem a pénz, sem az emberi kéz nem képes olyan mértékû alkotásra, mint a gondolat.

10. Hagyd a párod a leghosszabb pórázon sétálni, hiszen ez a legtartósabb.

11. Az ideális férfi az a valaki, aki ismerte a feleséged azelõtt, mielõtt összeházasodott volna veled.

12. A szervezetünk egy tartály a lelki hulladékaink számára. Kezdetben megpróbálunk harcolni ellenük, majd feladjuk. A betegség egyfajta lázadás az ellen, hogy szemetest csináltunk a testünkbõl.

13. Teljességgel lehetetlen megfelelni mindenkinek. Legalábbis ebben az életben.

14. Általában hamar megfeledkezünk a sikerekrõl, a hibák, azok viszont örökre bevésõdnek az emlékezetünkbe. Ez egy igen rossz szokás. Emlékezzünk mindig az elért eredményeinkre, ezek segítenek tovább jutni az életben.

15. Az élet soha nem lehet vagy korrekt vagy tisztességtelen, minden okkal és céllal történik.


filantropikum.com/az-egeszseg-a-fejben-d...osz-pszichologustol/

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 6 éve 10 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
6 éve 10 hónapja #5472 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A lélek "gyógyszerei"
.

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
6 éve 7 hónapja - 6 éve 7 hónapja #5686 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A lélek "gyógyszerei"
.


--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 6 éve 7 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
6 éve 7 hónapja #5700 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A lélek "gyógyszerei"
.

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.489 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum

Idézet

"Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"

Keresés

Látogatottság

Ma 10
Tegnap 462
A héten 1056
Ebben a hónapban 14711
Összesen 6771218

2026-06-24