.
A lélek gyógyszerei
2019.01.29.
A mai napon az jutott az eszembe, hogy az emberek mennyire távol vannak attól a gondolattól, hogy a lelküket is gyógyítsák. A fizikai testükre gondolnak, beveszik mindig azokat a gyógyszereket, (anyagokat) amit ajánlanak nekik, de a lelkükre nem is gondolnak, azt hiszik, hogy az nincs is, és nem is kell vele foglalkozni, aki még gondol is arra, hogy a lelkével is kellene foglalkozni, az is messzire elkerüli annak a lehetõségét, hogy megnyissa a lelkét, az Isteni gondolatok elõtt.
Én is arra gondoltam ma, hogy mit kellene tennem annak érdekében, hogy ne csak magamnak kelljen foglalkoznom az életemmel, mármint a fizikai élet adta terhekkel. Nagyon sok olyan esemény történik nap, mint nap az emberekkel, hogy nem is tudják, hogy mit is kezdjenek az életükkel. Ha nincs meg bennünk az a hajtóerõ, ami vezet bennünket az Isteni úton, akkor nagyon nehezen is tudjuk kezelni a mindennapi élet adta lehetõségeket, eseményeket.
Én ma jöttem rá, hogy nem csak nekem kellene a mindennapi élet terheit cipelni, hanem minden ember legyen képes arra, hogy "vegye fel a keresztjét", vagyis törõdjön saját magával, a saját lelki fejlõdésével. Ez nem is olyan egyszerû, mint ahogyan ezt kimondjuk, mert nem is olyan könnyû az elindulás, de a haladás sem egyszerû, különösen, ha egyedül akarjuk megoldani az élet adta nehézségeinket, ha nem hívjuk segítségül Istent és az angyalokat. Õk mindig a segítségünkre vannak, sokszor embertársainkon keresztül történik a segítés, elõfordul, hogy egy írás által találunk rá a megoldásra. Ezért legyünk figyelmesek, mert a segítség nem mindig úgy érkezik, ahogyan azt mi szeretnénk, hanem ahogyan a feladataink azt megkívánják.
Az Élet adta lehetõségek nagyon sokrétûek, sok olyan "gyógyszer" létezik benne, ami a lelket gyógyítsa, csak figyeljünk rá, a megérzéseinkre, a lelkünkbe érkezõ sugallatokra. Ezek mindig útmutatót adnak nekünk a mindennapi élet feladataihoz, amiben rejlenek a lelki kincsek is. Mert nem mindegy, hogy amit elvégzünk egy feladatot, akár fizikai, akár egyéb, hogy azt milyen érzésekkel, akarattal tesszük. Ha rossz érzésekkel, haraggal vagy dacból teszünk valamit, az nem terem pozitív eredményt, ezért fontos, hogy amit beszélünk, cselekedünk azokat szeretettel, jó érzésekkel itassuk át, mert ellenkezõ esetben ezek nem lesznek a lélek gyógyszerei. Továbbra is csak azokkal az eredményekkel fogunk találkozni, amit elrontottunk, mert amíg azt ki nem javítsuk, addig az ott lebeg elõttünk és bármikor szembetalálhatjuk magunkat vele.
Azok az eredmények, események fogják a lelket gyógyítani, amiben az Isteni erõ mûködik, ami "épít, buzdít, vigasztal", ezt egy tanító tanította nekem.
A lélek nagyon egyszerûen tudja a tudtunkra adni, hogy valamit jól vagy rosszul tettünk, mert általában rövid idõn belül kapunk jelzést, általában a fizikai testünkön érzünk fájdalmat, vagy elváltozást, ezek figyelmeztetések, hogy gondoljuk újra, amit cselekedtünk. Ha sikeresen javítottunk, akkor a fájdalom azonnal megszûnik, ellenkezõ esetben addig marad, míg nem kerülünk vissza az Isteni Útra.
"A lélek gyógyszerei" mindenkinek rendelkezésére áll, de mindenkinek saját magának kell megkeresni azt, amire neki szüksége van. A lélek az "orvos", aki felírja azt, a (receptet), vagyis jelez.
(Imre Margit)
--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.