header ok

Hogyan gyógyítsd meg önmagad?

Több
6 éve 6 hónapja - 6 éve 6 hónapja #5833 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Hogyan gyógyítsd meg önmagad?
.

A tudósok bebizonyították: az ima képes betegségeket is meggyógyítani



A tudósok bebizonyították, hogy az imádság jó hatással van a testi-lelki egészségre egyaránt!

Andrew Newberg, a Thomas Jefferson Egyetem tanára, bebizonyította, hogy az imádság és a meditáció valóban hatásos. Az Egyesült Államokban az alternatív gyógyászatban a leggyakrabban alkalmazott orvosság az imádság.

A földöntúli hatalomba vetett hit az evolúció során létrejött túlélési stratégia, ezáltal pedig belevésõdött az emberi agy struktúrájába. Az ima nyugtató hatással van az egész emberi szervezetre, a jobb agymûködés titka pedig az összpontosításban rejlik.

Képalkotó berendezés segítségével kimutatták, hogy az ima, vagy a meditáció javítja a szürkeállományt, és javítja az agynak azokat a részeit, amelyek a szürkeállományért felelõsek. Az ima megnyugtatja azokat az agyterületeket, amelyek a félelemért, és a dühért felelõsek, és fokozza az együttérzést.

A kutatások alapján az is kiderült, hogy az ima nem csak a lelki egészségünkért lehet felelõs, de erõsíti az immunrendszert, és ezáltal védelmet nyújt a bizonyos betegségek kialakulása ellen.

Dr. Andrew a kísérletbe olyan személyeket vont be, akik memóriaproblémával küzdöttek. Állapotukat monitorizálták ima és meditáció elõtt, majd felmérték a változást a lelki tevékenységek után is. 8 héten keresztül naponta 12 percig tartott a felmérés, mely következtében csupa pozitív eredményekrõl számolhattak be az ima és a meditáció hatásával kapcsolatban.

Dr. Andrew meggyõzõdése szerint az ima vallástól függetlenül befolyásolja az agy struktúráját. Egy másik tanulmány alapján az is bebizonyosodott, hogy azok a személyek, akik mélyen vallásosak sokkal hamarabb gyógyulnak fel a betegségekbõl, és kevesebb tünettel rendelkeznek.

Azok, aki rendszeresen imádkoznak vagy meditálnak sokkal egészségesebbek, kevesebb betegséggel kell megküzdjenek, mint a nem hívõ emberek.


filantropikum.com/a-tudosok-bebizonyitot...et-is-meggyogyitani/

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 6 éve 6 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
6 éve 3 hete - 6 éve 3 hete #6109 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Hogyan gyógyítsd meg önmagad?
.

"Azt mondja az öreg gyógyító asszony:



Nem a hátad fáj, hanem a teher /amit hordoz/.

Nem a szemed fáj, hanem az igazságtalanság /amit látnia kell/.

Nem a fej fáj, hanem a gondolataid /amelyek benne zsonganak/.

Nem a torok, hanem amit nem fejezel ki, vagy amit haraggal mondasz.

Nem a gyomor fáj, hanem az, amit a lélek nem emészt meg.

Nem a máj fáj, hanem a harag.

Nem a szíved fáj, hanem a szeretet /hiánya/.

És maga a szeretet a leghatalmasabb gyógy-Szer."



(Ada Luz Marquez írása, Szabó Andrea fordítása németrõl magyarra,

forrás: blog.xfree.hu/myblog.tvn?SID=&from=10&pi...key=&hol=&n=suzymama

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 6 éve 3 hete Margit által.
Téma zárolva.
Több
6 éve 2 hete #6122 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Hogyan gyógyítsd meg önmagad?
.

A szeretet gyógyító ereje



A szeretet benned van, csak az a kérdés, hogy mennyire engeded kinyitni, azt a kiskaput, amin keresztül eljuthat másokhoz is.
Amikor feltárul a szíved, akkor a szívcsakrád is gyógyul. Hirtelen úgy érzed, hogy mindent kiadnál magadból, és semmit sem kell megtartanod, mert úgy is visszakapod. Sõt még többet is, mint amint vártál.
Ha engeded a szeretetet áramolni, vagyis nem csak kiadsz magadból, hanem be is engeded a szívedbe, akkor a szeretet áramlásán keresztül gyógyul a lelked is.

Ugyan olyan fontos, a szeretet befogadását megtanulni, mint a kiadását.
Sokan panaszkodnak, hogy úgy érzik, õket nem szereti senki. Pedig ez biztosan nincs így, csak valamiért nem merik elfogadni a szeretetet másoktól. Talán félnek attól, hogy akkor nekik is viszonozni kell a szeretetet. A szeretetet soha nem kell viszonozni, ez nem egy kötelezõ mûfaj! Ezt mindenki magában érzi. Soha nem szabad, hogy rutinná váljon, mert az már nem az önzetlen szeretet. Akkor már nem tiszta a szándék mögötte.

Az önzetlen, tiszta szándékú szeretettel gyógyítod önmagad, és azt akinek adod. Hiszen a szeretet ,,minden".
A szeretet mindenben benne van. Fûben, fában, a galambok turbékolásában, a hajnali napfelkeltében, és az esti naplementében, az ételben - melyet szeretettel készítenek....
Aki képes felismerni ezeket az ,,apróságokat", az felismeri a jót is. A jó, pedig pozitív energiát gerjeszt, ami kitisztítja a negatív beidegzõdéseket, és ezáltal a gyógyító folyamatok beindulnak.

És, hogy honnan tudod, hogy tiszta szeretetet adtál?
Utána nem gondolsz arra, hogy mégse kellett volna!
Nincs olyan érzés benned, hogy: Túl sokat adtam! És alig kaptam valamit.
Nem vársz érte cserébe semmit, és legközelebb is megtennéd.
És minden körülmények között örülsz annak, hogy így tettél.
(Szerzõje ismeretlen)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
5 éve 4 hónapja - 5 éve 4 hónapja #6474 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Hogyan gyógyítsd meg önmagad?
,
Gyógyulás (1) Dr. Sandra Kennedy - Sid Roth, EZ TERMÉSZETFÖLÖTTI műsorban. LÁSD MAGAD GYÓGYULTKÉNT! - 23 perces film




Gyógyulás (2) Dr. Sandra Kennedy - Sid Roth, EZ TERMÉSZETFÖLÖTTI műsorban. A GYÓGYULÁS MÁR A TIÉD! - 17 perces film




Gyógyulás (3) Dr. Sandra Kennedy - A GYÓGYULÁS UGYANOLYAN, MINT A MEGTÉRÉS, EGYSZERŰ - 37 perces film






--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 5 éve 4 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
3 éve 10 hónapja #6975 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Hogyan gyógyítsd meg önmagad?
.
Amin érdemes elgondolkodni...



*Gabriel García Marquez** egészségi okokból visszavonult a nyilvánosságtól(nyirokrákja van). Úgy tűnik, egyre súlyosabb. Búcsúlevelet küldött barátainak, ez az Internet segítségével is terjed. Ajánlom, hogy olvassátok el az utóbbi idők legzseniálisabb latin-amerikai elméjének igazán megható írását:

Ha Isten egy pillanatra elfelejtené, hogy én csak egy rongybábu vagyok, és még egy kis élettel ajándékozna meg, azt maximálisan használnám. Talán nem mondanék ki mindent, amit gondolok, de meggondolnám azt, amit kimondok.
Értéket tulajdonítanék a dolgoknak, nem azért, amit érnek, hanem azért, amit jelentenek. Keveset aludnék, többet álmodnék, hiszen minden becsukott szemmel töltött perccel hatvan másodperc fényt veszítünk.
Akkor járnék, amikor mások megállnak, és akkor ébrednék, amikor mások alszanak.

Ha Isten megajándékozna még egy darab élettel, egyszerű ruhába öltöznék, hanyatt feküdnék a napon, fedetlenül hagyva nemcsak a testemet, hanem a lelkemet is. A férfiaknak bebizonyítanám, mennyire tévednek, amikor azt hiszik, az öregedés okozza a szerelem hiányát, pedig valójában a szerelem hiánya okozza az öregedést! Szárnyakat adnék egy kisgyereknek, de hagynám, hogy magától tanuljon meg repülni. Az öregeknek megtanítanám, hogy a halál nem az öregséggel, hanem a feledéssel jön.

(ismeretlen)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.433 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum

Idézet

"Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"

Keresés

Látogatottság

Ma 10
Tegnap 462
A héten 1056
Ebben a hónapban 14711
Összesen 6771218

2026-06-24