folytatása az elõzõnek
Feri bácsi utolsó tanítása
Uram!
Én elmúltam már 75 éves. A hetvenhatodikban vagyok, de mi ez az örökkévalósághoz képest? Hogy mennyi idõm van még itt a földön, nem tudom, csak annyit tudok, hogy amennyi van, az azért van, hogy boldognak éljem meg magam. Mert nem azért szeretem Jézust, mert gyógyít vagy nem gyógyít, hanem önmagáért, mert szeretetre méltó és énnekem ugyanúgy, mint bárkinek a világon a legnagyobb ajándékként azt kell megélnem, hogy a legfontosabb a bensõ béke. És ezt soha senki nem veheti el és ez úgy irányít engem, mint eszközt, hogy több testvérem ezáltal még jobban megerõsödjön.
Drága Jó Jézusom!
Köszönöm Neked testvéreimet, akik idõt, energiát vállaltak, eljöttek ide, hogy erõsítsenek engem. Kérlek szeretettel, adj nekik sikerélményt, hogy azt éljék meg, hogy nem jöttek hiába. Saját maguk miatt nem jöttek hiába. Az õ egészségük ugyanúgy ajándék, mint ahogy annak a sok-sok embernek, akik járják a földi élet útját, arra kell rájönniük, hogy nincs nagyobb isteni ajándék senki számára, csak maga az Isten!
Jézusom!
Köszönöm Neked testvéreimet és köszönöm, hogy nem úgy gyógyítasz engem, hogy amikor elmennek, akkor azt mondhatják, hogy "na, most már ezen is túl vagyunk, meggyógyult a Feri bácsi", hanem úgy menjenek el, hogy õk is gazdagodtak ezzel a segíteni akarással. Mert igazán bármit is kapunk az Úrtól, azt mind azért kapjuk, hogy még többet kaphassunk, de a még többet kaphatás feltétlen feltétele a még nagyobb odaadottság.
Kérlek, Jézusom, áldd meg testvéreimet, hogy máshol is és másokkal kapcsolatban is vigyék el a Te jó híredet, a Te evangéliumaidat. Kétségtelen, hogy ez a világ nem mennyország. Az is kétségtelen, hogy mi szeretnénk, hogyha az lenne. De Te tudod, hogy ha nem arra tesszük a hangsúlyt, hogy Te bennünk élsz és ez a legnagyobb ajándékunk, akkor egy kaput nem nyitunk ki, ami végsõ soron Téged, mint Fényt, mint Erõforrást, mint a Léleknek az irgalmát, - nem tudjuk igazán meghálálni.
Tudom, hogy el kell kezdenem, hogy hálát adjak ezért a betegségért, hogy nekem, a betegség határain belül is ugyanúgy megvan továbbra is az adottság mások lelki sebeinek a gyógyítására, mint amikor még nem csuklottam.
És ezért hálát kell adjak, mert akkor élek hitben, és csak akkor mondhatom, hogy hitben élek, hogyha ez látszik rajtam. Mert ha nem látni rajtam, nem tapasztalható, akkor csak tulajdonképpen hazugságban élek, amit pedig nem szeretnék, mert a hazugság atyja meg van kötözve és nem támad fel, mivel betegségemben is a hitet és mások iránti szeretetet akarom megélni, tehát pont ellenkezõleg akarok élni, mint azok, akik nem hitben élnek.
Az orvosi rendelõk tele vannak emberekkel, akik mind úgy gondolkodnak, hogy akkor nem történik semmi bajuk, akkor lesznek egészségesek, ha különbözõ gyógyszereket kapnak, és ezáltal elbódítják önmagukat. Ha pedig elhisszük azt, hogy aki Benned hisz és Benned él, az feltétlenül a bensõ békének, harmóniának égisze alatt él, akkor mondhatják majd ránk, hogy "ezeknek van valami erõforrásuk, amibõl akkor is tudnak meríteni, amikor más nem, vagy pedig nemcsak hogy nem, hanem egyáltalán, kétségbeesve néznek tovább az életükbe".
Drága Jézus, köszönöm Neked, hogy testvéreimnek a szeretete és hite, amely a szeretetnek az olaja, eljött ebbe a kis hajlékba és ez a pislákoló kis fény, ez úgy fog nagy lánggá égni, fáklyaként, hogy másoknak is, akik még jönnek ide, vagy én megyek máshová, az õ számukra is legyek megfelelõ eszköz.
Uram Jézus, én sokfelé elmondtam és mindig menetkész állapotban van bennem, hogy meggyógyítottad törött lábamat.
De ez nem annyit jelent, hogy tehát te is bízzál abban, hogy neked is ha eltörik a lábad, akkor igazolódik a hited, és ha nem gyógyul meg a lábad, akkor háttérben vagy.
Hanem azért engedi az Úr a betegséget, hogy valahogy tudtunkra adja, hol az a határ, amelyikben a valóban hitbõl élõk ugyanolyan közegben élnek, mint a hitetlenek, de mégis boldogabbak, mégis jobban ragyog az arcuk. Köszönöm Neked, hogy most ezeket is elmondhattam a testvéreimnek. Amen.
Lehet küldeni orvosságot, amit nekem hoztak, de nem attól gyógyul meg. Csupán, aki hozta az orvosságot, az meggyógyul lelkileg abban, hogy õ amennyire tudott, segített.