folytatása az elõzõnek
7/574
"Te sem véletlenül születtél a földre. Neked is tudomásod volt arról, hogy bensõ szabadságod érdekében olyasmit kell vállalnod, amit erõdön fölülinek élsz meg, s ami nem is viselhetõ el másképpen, csak Velem!" 10/819
Mérhetetlenül szeretlek, és szabaddá akarlak tenni téged is, házastársadat is, gyermekeidet is, mivel a bensõ szabadság feltétlen feltétele a szívbékének (2. Kor 3; 17).
Szeretnélek megtanítani benneteket arra, hogy ne személyekben, hanem feladatokban gondolkodjatok. Ez nem szeretetlenség a személyek ellen, hanem éppen a helyes szeretet útja. Csak így leszel képes te is azt tenni másnak, amit Én látok jónak, és nem azt, amit te, vagy õ lát jónak önmagának.
Megáldalak a BENSÕ SZABADSÁG LELKÉVEL!" 10/819
"Kétségtelen, hogy a magad által választott sorsvonaladon neked kell kidolgoznod azt a bensõ szabadságodat, amely aztán lehetõvé tudja tenni számodra, hogy minden külsõ és belsõ kényszer ellenére tudd megtenni, éspedig bensõ békéd biztosítása érdekében tudd megtenni azt, amit megtenni jónak látsz. Erõkifejtés nélkül nincs elõrelépés! Márpedig sem az erõkifejtésben, sem az elõrelépésben nem szabad szünetet tartani. A lelki fejlõdés nem ismer olyan szabadságolást, amely kikapcsolhatná az erõkifejtést." 10/841
"Nemcsak arról van szó, hogy te nem felelsz férjed viselkedéséért, hanem szó van arról is, hogy elõnyödre kell felhasználnod az õ viselkedését! A tõle való bensõ szabadság mellett látnod kell, hogy te hol tartasz bölcsességben, hitben, türelemben, és fõleg abban a határozottságban, amelynek erejével nem vállalsz bûnrészességet vele. Vagyis úgy élsz, hogy õ majd Isten elõtt rád ne hivatkozhasson, mintha helyeselted volna azt, amit szívedben rossznak tartottál." 42/4539
"Isten azért engedi a megöregedés idõszakát, hogy bölcsességben növekedve nagyobb ön- és istenismerete jussatok. Ennek mértéke mindenkor azonos azzal a bensõ szabadsággal, amely a lélek harmóniájának alapfeltétele! Mi hát gyakorlatilag a te feladatod?
Egyre kevesebb hangsúlyt kell tenned arra, hogy milyen az unokád, és egyre nagyobb hangsúlyt kell tenned arra, hogy Engem, a te Jézusodat egyre jobban megismerj, s így készülj a Velem való színrõl színre történõ találkozásunkra. Mindenki azt a lelki állapotot hozza magával halálakor, amelyet magában hord. Aki nem törekedett bensõ harmóniára, hanem másnak, akár gyermekének, akár unokájának problémái zavarták, annak a halála után sem lesz zavartalan a Velem való találkozás.
Csak az tud helyesen szeretni, aki függetlenülni tud mindentõl és mindenkitõl! Csak az tud függetlenülni mindentõl és mindenkitõl, aki teljesen "MEGKÖTÖZÕDIK" Istenével! Ennek megvalósításához egyedül Én, Jézus vagyok az ÚT!
Nagyon szeretlek, és megáldalak a BENSÕ SZABADSÁG LELKÉVEL!" 42/4556
"E kényszer, mint minden kényszer, csak akkor és csak addig tud uralkodni valakin, amíg az illetõ nem éli át azt a rugalmasságot, amely a bensõ szabadságnak feltétlen feltétele. E rugalmasság alapja az az alázat, amely valóban nem tartja olyan fontosnak magát, hogy nyugtalanná váljék e világ aránytalanságai miatt.
Nagyon szeretlek, és megáldalak a rugalmas ALÁZAT LELKÉVEL!" 41/4405
"Nincs égi és földi boldogság! Sem a bódultság, sem pedig az az állapot, amikor valaki jól érzi magát nem azonos a boldogsággal. A boldogság egy olyan bensõ szabadság következménye, amelyet el sem tud képzelni az, aki még nem tapasztalta meg. Tehát el kell hinni azt, hogy van!
A bensõ szabadság ellentéte a különbözõ bensõ megkötözöttség. Azért mondom, hogy bensõ megkötözöttség, mert börtönben is lehet valaki bensõleg szabad! Ennek elfogadására mindenki és minden körülményben képes.
Az Én, a te Jézusod neve ennyit jelent: Isten a szabadító! Isten plusz egy fõ mindig abszolút többség! Vagy elsõ vagyok valaki életében, vagy nem is tudok hatékony módon jelen lenni ott, ahol nem lehetek abszolút elsõ! Akkor vagyok abszolút elsõ, ha nincs második, illetve ha Én mondom meg, hogy mi vagy ki következzék!
Tehát ahogy befogadsz Engem, Jézust, úgy oldódnak le rólad megkötözöttségeid. Ahogy oldódnak megkötözöttségeid, úgy válsz szabaddá. Ahogy szabaddá válsz, úgy éled meg azt a bensõ békét, amely a boldogságnak a másik neve!" 41/4486
"Minden vallási gyakorlat ESZKÖZ! Eszköz arra, hogy bensõleg szabaddá váljatok körülményeitektõl, családotoktól, de még önmagatoktól is! Minden vallási gyakorlat akkor válik babonává, ha nem a bensõ szabadság irányában teszi hitelessé számotokra a bennetek élõ Isten Lelkét (2. Kor. 3; 17). A babona az, amikor valaminek olyan erõt tulajdonítotok, amelyet annak Isten nem adott. A vallási gyakorlatok, lehet az imádság, szentmise, böjt, zarándoklat, stb., csak akkor nem babona, ha azt, aki ezeket gyakorolja, õt építi, buzdítja és vigasztalja. Ha nem ezt teszi, akkor babona, amely nem a HIT, hanem a HISZÉKENYSÉG alapján áll, és nem boldogít, hanem e helyett bódít!" 38/4065
"Aki helyesen szereti önmagát, az szebbé teszi a világot. Aki helyesen akar másokat szeretni, az megállíthatatlan vergõdésnek teszi ki magát. Senki nem képes helyesen szeretni mást, csak önmagát.
Az szereti helyesen önmagát, aki Istenért él, vagyis, akik a szolgáló szeretet oltárán, Isten iránti szeretetbõl feláldozza önmagát.
Erre csak annyiban vagytok képesek, amennyiben szabaddá tudtok válni még a vérkötelékeitektõl is. Igen, mert gyermekeidnek nem akkor teszel jót, ha az õ akaratukat akarod teljesíteni. Akkor sem, ha a te akaratodat akarod rájuk tukmálni. Gyermekeidet és mindenkit a világon akkor szeretsz helyesen, ha Isten akaratát akarod közvetíteni feléjük. Ennek az akaratnak felismerését pedig minden megkötözöttség ködösíteni próbálja. Ezért oly nagyon fontos a bensõ szabadság megszerzésére irányuló törekvésetek. Vagyis, hogy minden külsõ és belsõ kényszer ellenére igyekezzetek megvalósítani az Általam elétek állított, tõletek elvár jót.
Megáldalak a BENSÕ SZABADSÁG LELKÉVEL!" 33/3479
"Az törekszik bensõ szabadságra, aki arra törekszik, hogy minden külsõ és belsõ kényszer ellenére tudja tenni a meglátott jót!" 30/3107
"Én vagyok az ÚT! A senkinek nem ártás, a mindenkinek megbocsátás, a segítés útja. Tehát a bensõ SZABADSÁG útja. Ez ellentéte minden megkötözöttségnek." 25/2468
"Ha bensõ szabadságot élsz meg, akkor ezt feltétlenül több imára és elmélyültebb evangéliumi tanulásra fordítsd! Ha nem ezt teszed, akkor csak hazudtad magadnak a szabadságot. Valójában a felelõsségvállalás elõl menekülsz. Ha így van, akkor nagyon helyénvaló a bensõ nyugtalanság. Ilyen esetben Én, Jézus, segíteni nem tudok, mert helyettetek nem lehetek boldog. De Általam, Velem és Bennem mindig minden rendezhetõ!" 25/2529
"Egy kapcsolat elbírálásánál az elv az, hogy ne a kapcsolatot, magát tedd mérlegre, hanem azt, hogy mennyire felel meg eszközként a CÉLNAK, vagyis annak, hogy szíved békéjét, bensõ szabadságodat, tehát az Én életemet elmélyítse benned. Mert ez a lényeg! 15/1384
Az önuralom gyökere az a látás, amely távlatban tud gondolkodni. A türelmetlen embert elborítják a pillanat gondjai és az ezekhez kötött érzelmek hullámai. A türelmetlenség mindig megkötözöttség! Én azért jöttem közétek, hogy Általam elérjétek azt a bensõ szabadságot, amely a külsõ és belsõ kényszer fölé emel benneteket! Akiben Én élek, az is lehet dühös, de érzelmeit kezelni tudja Általam!" 15/1385
"A bensõ szabadság megszerzése kemény bensõ küzdelem vállalásával lehetséges csak. E küzdelemben azt kell tudatosítanod magadban, hogy nagyobb az, aki benned van, tehát az Én erõm jelenléte, mint az, aki kívüled van, tehát társad, vagy bárki házad népe közül. E küzdelemben nagyon el lehet fáradni, de akkor sem tudok más mondani, mint amit kétezer évvel ezelõtt mondtam: "Bízzatok, Én legyõztem a világot!" Tehát nemcsak arról van szó, hogy a Gyõztes oldalán állsz, hanem arról, hogy a gyõzelem benned van!
Légy okos és óvatos! A benned lévõ szeretetem nem arra törekszik, hogy eredményeket érjen el! Az eredmények automatikusan jönnek (Márk 4; 28)! Az Én szeretetem arra törekszik, hogy minél kisebb áldozattal (vagyis felesleges áldozat nélkül), minél nagyobb szeretetet tudjon mutatni. De áldozat nélkül nem megy! Azért fogalmaztam így, mert nem azon van a hangsúly, hogy minél nagyobb legyen az áldozat, hanem azon, hogy minél nagyobb legyen a szeretet, a rugalmasság, az alkalmazkodó készség, annak felismerése, hogy az igazságnak szeretetben kell megnyilvánulnia!" 15/1427
"Az elsõ, amit fel kell ismerned, az az, hogy szabaddá kell válnod megkötözöttségeidtõl. Tehát a SZABADSÁG! Most nem csupán szenvedélybetegségekre gondolok (a szenvedélybetegségek szinte mindig más megkötözöttségnek következményei), hanem fõleg azokra a személyekre, akiket szülõnek, gyermeknek, unokának, társnak szoktatok nevezni, s akik szinte mindig az Én helyemet akarják elfoglalni életetekben. Nem úgy, hogy õk akarják, hanem úgy, hogy ti, hogy te akarod valamelyiket az Én helyembe állítani, mert úgy gondolod, hogy a jelen csak így viselhetõ el.
Ahhoz, hogy ne ess bele ebbe a csapdába, szükséges látni a CÉLT, amiért a földre jöttél! Ez az a másik felismerés, amely nélkül senki sem tud semmit kezdeni szabadságával, éppen ezért nem is törekszik a bensõ szabadság elérésére (arra, hogy külsõ és belsõ kényszer ellenére akarja megvalósítani a felismert jót). Márpedig e CÉLT e szabadság nélkül nem lehet elérni.
Én nem adhatok olyan receptet, amely minden napodat körülhatárolt programmal tölthetné meg. Nem, mert ember vagy! Egy növény tudja, mi a dolga reggeltõl estig. Az állat is a szerint él, amit beleprogramoztak. Az ember viszont, akit Magam számára partnernek gondolok, akivel szeretetben akarok élni, se nem növény, se nem állat, annak ellenére, hogy mindegyikbõl van benne némi rész, de nem ezektõl ember az ember.
Szolgaléleknek mondod magadat. Nem lenne jó, ha valóban az lennél! Nem az a szolgalélek, aki mindenkit szolgál, hanem az, aki nem Isten miatt szolgál mindenkit. És ezzel már meg is mondtam, hogy mi is életed célja, értelme. ISTENÉRT KELL TENNED AZT, AMIT TESZEL! Ha naponta többször kontrollálod magadat e téren, akkor nemcsak célirányos leszel, de meg is fogsz szabadulni bizonyos megkötözöttségektõl. Igen, mert Értem csak azt kell tenned, amit megtehetsz, s nem kell azt, amit nem tehetsz. Tehát nem leszel elégedetlen, mert felismered, hogy nem kell sem gyermekért, sem unokáért, sem másért élned, csak Értem. Ez pedig ragyogóan lehetséges gyerek, unoka, társ nélkül! Tehát felébred benned az a szabadságvágy, amelyet különbözõ érdekek és érzelmek megpróbálnak leárnyékolni még a legjobb szándékú gyermekeimnél is.
Boldogságod alapja, gyökere az a felismerés, hogy mindig sokkal jobban vagy, mint megérdemled! Aki ezt éli, az tudja, miért él, és elindult a bensõ szabadság útján, melyen Én fogom a kezét!" 11/930
"Mindenki Hozzám kell, hogy tartozzon, és csak annyiban tartozhattok egymáshoz, amennyiben ezt mindegyik részrõl a Hozzám tartozás eredményezi. Õrizd meg bensõ szabadságodat! Addig tud irányítani Lelkem, amíg ezt megteszed (2. Kor. 3; 17)." 11/973
"A Szentlélek a kapcsolatok Lelke. Minden kapcsolat mindaddig kedves Elõttem, amíg azt élitek át a kapcsolatban, hogy a Szentlélek a REND lelke! A BÉKE lelke! A bensõ SZABADSÁG lelke." 13/1122
"Részben miattad, miattatok haltak meg gyermekeitek. Nem olyan értelemben, hogy te okoztad volna, hanem olyan értelemben, hogy rádöbbenjetek: életetek célja nem lehet sem gyermek, sem unoka! Egyedül az lehet minden ember életének célja, hogy szabaddá váljon mindentõl és mindenkitõl! Csak bensõ szabadsággal lehet helyesen szeretni! A megkötözöttség mindig elköt a bensõ békétõl, a boldogságtól, tehát Tõlem! Csak ahol a szabadság, ott él a LÉLEK (2. Kor. 3; 17)!" 13/1167
"Én békét hoztam nektek, s ez a béke olyan bensõ harmónia, amely nagyon is együtt tud élni azzal a lelki fájdalommal, amelyet Én is átélek minden nap azok miatt, akik még nem fogadtak be Engem magukba.
Ennek a fájdalomnak azonban mindig együtt kell járnia egy olyan bensõ szabadsággal, amely még a szülõ-gyermek kapcsolatot is eloldja, s nem hathat bénítóan arra, akiben Én valóban szabadon élhetek." 14/1246
"Drága Gyermekem! Ha valaki uralkodni akar rajtad, és azt fogja látni, hogy ez nem megy, az ott fog hagyni téged, ha meg nem tér, ha nem szereti éppen úgy a te szabadságodat, mint a sajátját!
Ez természetesen rád is áll! Mindenkire! Ha olyan emberek akartok lenni, amilyen Én vagyok! Ez nem rendkívüli elvárás, hanem természetes életállapota annak, aki emberségében akar fejlõdni!
Drága Gyermekem! Vagy önszántadból, vagy különbözõ betegségek sorozatán keresztül, de meg kell tanulnod, hogy olyan szabadságra lettél teremtve, amelyet csak a HOZZÁM-KÖTÖTTSÉG által valósíthatsz meg. Kizárólag csak a Velem való élõ kapcsolat, tehát a bensõ szabadság képesíthet arra, hogy bárkit is helyesen szeretni tudjál. Aki nem ennek a szabadságnak van birtokában, az magának is, másoknak is megnehezíti a lelki fejlõdést, ami pedig áthághatatlan szabály és törvény! Szabály, mert mindenkire személyre szabott, törvény, mert úgy tartozik Hozzám, mint a napsugár a Naphoz." 16/1529
"A földi élet kétségtelenül olyan birkózás, amelyben sérüléseket lehet kapni. E sérülések arra valók, hogy a lélek fejlõdni tudjon a bensõ szabadság irányába. Igen, mert az élet szabadságharc! A kétségtõl való megszabadulás az egység érdekében! A Velem való egység érdekében. Erre gondoltam Lukács 9; 62-ben, 14; 26-ban, 18; 29-ben."
folytatása a következõben
--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.