header ok

Jézus tanításával kapcsolatos gondolatokról, szellemtanról stb.

Elengedés

Több
8 éve 7 hónapja #4357 Írta: Margit
Elengedés téma létrehozva Margit által
.


Az elengedés

Ha egyetlen valóságunk a szeretet: a félelemtõl való megszabadulással, a félelem elengedésével érhetjük el a lelki békét, amely egészséghez és belsõ teljességhez vezet. A belsõ béke megteremtéséhez feltétlenül szükséges a megbocsátás, amely a múlt elhagyását jelenti.
(részlet)


Forrás:http://www.thesecret.hu/blogok/szm-rcsi/boldognak-lenni

www.amegoldas.eoldal.hu/cikkek/uj-jo-web...-erdekessegek-5.html

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
7 éve 8 hónapja - 7 éve 8 hónapja #4643 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Elengedés
.

Elengedés




Elengedem, leteszem, nem cipelem tovább a múlt terheit, amik a vállamat nyomják és lassítanak az elõre haladásban. Nem azért, mert nem bírom, az ember nagyon sok mindent kibír. Néha túlságosan sokat is elvisel. Egyszerûen nincs rá szükségem. Semmit nem tudok megváltoztatni, ami egyszer megtörtént. Gátol. Félelmet ébreszt bennem, és másképpen látok. A rossz élmények, tapasztalatok, elhalványítják a ragyogó képet a szemem elõtt. Nem akarok félni. Nem akarok belegondolni abba, hogy mi volt és hogy mi lesz. Élni szeretnék. Súlyok nélkül. Könnyedén, akár egy pihe. Ami jön azt elfogadom, átérzem. Benne akarok lenni a pillanatban, és megélni. Semmi mást. Élni. Teljes valómmal jelen lenni. Egyszerûen. Gátak nélkül, boldogan. A boldogsághoz nem vezet más út. Ahol a boldogság van,ott nincs semmi. Se múlt, se jövõ. Hidd el, engedd el magad, és megérkezel oda ahol mindig is lenni akartál. ITT VAGYOK!

S. Walter ( elozoeletek.blogspot.hu )

Facebook oldalunk: www.facebook.com/utmutatoaleleknek1/?fref=ts

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 7 éve 8 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
7 éve 4 hónapja #4890 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Elengedés
.


ELFOGADÁS



Tekints önmagadra és másokra az angyalok szemével, feltétel nélküli szeretettel és elfogadással. Így képes leszel mindenkit a legnagyszerûbb lehetõségei szerint ösztönözni és a magasba emelni.

Ezt a lapot azért kaptad, hogy segítsen az önmagaddal és másokkal kialakított kapcsolataidban. Amikor legközelebb indíttatást érzel, hogy szigorúan bíráld önmagadat vagy másokat, helyette inkább imádkozz jó egészségükért és boldogságukért. Ez a pozitívabb hozzáállás növeli önbizalmadat és harmóniádat, továbbá gyógyító hatással van a kapcsolataidra.
A lap további jelentései: Figyeld meg, mennyivel jobban érzed magad, amikor pozitívan vélekedsz önmagadról és másokról. Ne próbálj irányítani másokat vagy megváltoztatni õket. Ne erõltesd a dolgokat, így majd békésebben érkezik el hozzád a vágyott (vagy még jobb) végkifejlet. Midõn bezárul egy ajtó, kinyílik egy másik.

Doreen Virtue

elozoeletek.blogspot.com/2018/02/napi-an...tatas-februar-9.html

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
6 éve 6 hónapja #5812 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Elengedés
.

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
4 éve 7 órája - 4 éve 7 órája #6954 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Elengedés
Az elengedés fontossága


Engedd el a múltat, élj a jelenben, és változtasd meg az életed mindörökre.


Mi történik, amikor elengedünk? Amikor elengedünk, megengedjük, hogy bölcs részünk megoldja a problémáinkat. Isten szabad akaratot adott nekünk, így választhatunk, hogy a saját módszerünk vagy az Ő módszere szerint végezzük-e dolgainkat.

De hogyan engedünk el?


Az elengedéshez különféle eszközök sokaságát használhatjuk, alapvetően mindegy, hogy melyiket választjuk, a lényeg, hogy 100 százalékos felelősséget vállaljunk és mondjuk: Sajnálom. Kérlek, bocsásd meg, hogy ami bennem van, bármi is az, ezt létrehozta és az életembe vonzotta.

Amikor elhatározzuk, hogy 100 százalékig vállaljuk a felelősséget és tisztítunk, az isteni manna vagy energia azonnal megérkezik, hogy törölje az emlékeinket. Mit töröl? Nem tudjuk, és nincs is szükségünk arra, hogy tudjuk.

Nem számít, hogy mely emlékeket törli. Bölcsebbik részünk érti, hogy mely emlékek állnak készen az elengedésre.

Talán azt kérdezed, hogy ki végzi el a törlés feladatát. Nos, nem mi vagyunk azok. Mi csak engedélyt adunk rá. Lényegében nagyon hasonló ahhoz, mint amikor letöltünk egy programot vagy rákattintunk egy ikonra a számítógépünk asztalán. Nem szükséges tudnunk vagy értenünk, mi történik ezután.

Csak arra van szükség, hogy kattints.


A spirituális tisztítással ugyanez történik. Kattintunk az egér gombjával - azt mondjuk közben például, hogy köszönöm - és abban a pillanatban bölcsebb részünk el is végzi a többi teendőt.

Néha azt gondolhatjuk, hogy egy helyzet vagy meghatározott személy tisztítását végezzük - nagyon valószínű, hogy ez az, ami érzelmi kapcsolóinkat bekapcsolta, és lökést adott a tisztításunkhoz - de valójában nem tudjuk, hogy mit tisztítunk, és nem is szükséges hogy tudjuk ahhoz, hogy működjön a folyamat.

Tökéletesek vagyunk, de emlékeink nem azok.

Minden, ami megjelenik az életünkben, lehetőség az elengedésre, alkalom egy elménkben ismétlődő emlék vagy egy program törlésére, azért, hogy érezzük tökéletességünket, hogy szakítsunk a múlt uralmával és ráhangolódjunk az univerzum jóságára.

Elengedni annyi, mint hogy felismerjük, azért jöttünk e világra, hogy szabaddá váljunk.

Nem azért jöttünk, hogy pénzt keressünk, tulajdonokat vásároljunk, autónk legyen vagy megtaláljuk a tökéletes kapcsolatot. Mindez megjelenhet, és sokkal több is, ha elengedünk, de az élet valódi célja: megtanulni eltávolodni és szabaddá válni. Megvilágosodni annyi, mint megérteni, hogy az általunk keresett boldogság nem függ attól, amink van, vagy amit szeretnénk. A saját magunktól és ragaszkodásainktól való megszabadulással boldogok lehetünk és békében élhetünk az „itt és most"-ban.


Akkor hát miért olyan nehéz elengedni?

A feladat azért nehéz, mert nem tudjuk, kik is vagyunk valójában. Azt hisszük, hogy értékünk bizonyos birtoktárgyaktól, személyektől vagy az élet-színvonaltól függ. Annyira hozzászoktunk ehhez a gondolathoz, hogy igaznak fogadjuk el. Csak ezt a valóságot ismerjük, ezért nem akarunk felébredni. Szívesebben szenvedünk az ismert rossztól, mint hogy bízzunk a megismerésre váró jóban. Paradox módon és saját tapasztalataim szerint, amikor elengeded azt, amit szerettél volna, többet kapsz, mint amiről valaha álmodtál.


Nem mondom, hogy könnyű, de tényleg működik.

Bízzál, engedj el, és készülj fel a csodák fogadására, mert amikor elengeded, ami számodra nem működik, nagy jutalmat fogsz kapni.


Ébredj fel, és vedd észre, hogy csak magaddal lehetsz boldog!


A boldogságod nem függ senkitől és semmitől.


A régi információ irányítja a világot, ugyanúgy, ahogy bennünket is irányít. Ezen információ nagy része emlékek formájában ismétlődik a tudatos és tudattalan elménkben, és ezt az idő nagy részében még csak észre sem vesszük. Az egyetlen módja a megszabadulásodnak, az öröm és a keresett béke megtalálásának az, ha elengeded ezeket az adatokat, a célból, hogy engedélyezhesd az inspiráció - a tökéletes adatok - megérkezését, amelyek a helyes irányba vezethetnek.

Értsd meg, hogy programjaid - emlékeid - ellenőrzésük alatt tartanak téged.

Ellenőrzésük alól elengedéssel szabadulhatsz meg.

Rögtön ezután a megfelelő helyen és pillanatban leszel.

Amikor elengeded azt, amit szerettél volna, többet kapsz, mint amiről valaha álmodtál.

Forrás: Mabel Katz: Az élet legkönnyebb útja

elozoeletek.blogspot.com/2022/06/az-elengedes-fontossaga.html

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 4 éve 7 órája Margit által.
Téma zárolva.
Több
3 éve 7 hónapja #7008 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Elengedés
.
Elengedés: Kulcs a boldogsághoz


Talán neked is volt már részed olyan találkozásban, amely mindent megváltoztatott az életedben. Megismerted őt, és általa más emberre váltál. Vagy lehet, hogy pont ő segített abban, hogy visszatalálj önmagadhoz?

Megnyílt a szíved és a boldogság érzése beköltözött minden sejtedbe. Telt-múlt az idő, és a régmúlt démonai életre keltek benned, felidézve a régi események fájdalmát. Elkezdtél rettegni, hogy mi van akkor, ha elveszíted őt… Az érzés egyre erősödött, és pont abban a helyzetben találtad magad, amit annyira szerettél volna elkerülni. Akkor azt érezted, hogy milyen kegyetlen a sors… Sajnáltad magad, amiért ilyen szerencsétlen életre születtél.

Nem árt tudatosítani magunkban, hogy a félelem a legerősebb teremtő érzés. Ha valamitől félünk, azt jelenti, hogy nem értettük meg. Ilyenkor a sors ad különböző helyzeteket, amiben megtanulhatjuk a leckét, hogy többé ne kelljen rettegnünk tőle.

Az elengedés nem azt jelenti, hogy elzárkózom a vele való kapcsolattól. Nem azt jelenti, hogy többé nem szeretem őt. Nem azt jelenti, hogy bezárom a szívem előtte.

Elengedni a függéseket kell. El kell fogadni, hogy bizony a szeretet feltétel nélküli, és bármit is tesz a másik, mindig lesz helye a szívemben. Ha az érzés elmúlik, az nem valódi szeretet volt.

Bízom a sorsban és hiszem, hogy minden úgy alakul, ahogy leginkább a javamat szolgálja. Elengedem azt a kényszerképzetet, hogy csak egy ember mellett lehetek boldog. Ez olykor sok időbe telik. Van, amikor csak utólag látjuk be, hogy amit tragédiaként éltünk meg egykoron, az tulajdonképpen óriási szerencse.

Hidd el, egyszer te is azt fogod mondani, hogy ELÉG VOLT! Amikor az élet már eléggé megkínzott, meg fogod érteni, hogy csupán a ragaszkodásod tart szenvedésben.

Idővel megérted majd, hogy nem mindenkiből lesz életre szóló társ, aki érzéseket ébreszt bennünk. És utólag tudni fogod, hogy minden úgy volt jó, ahogy történt.

Ha jelenleg nem tudtok együtt lenni, annak is oka van. Talán nem megfelelőek a körülmények, vagy a jelenlegi fejlettségi szintjén csak rombolná az önbecsülésedet. De milliónyi oka lehet annak, hogy az élet elválaszt benneteket. Higgy abban, hogy ez így van jól.

Ne állítsd meg az életed senki miatt, ne várj senkire! Engedd el! Ha dolgotok van egymással, úgyis visszatér. Ha pedig nincs, akkor esélyt adsz magadnak a boldogságra valaki mással!

Guzsik-Mohácsi Viktória ( elozoeletek.blogspot.com )

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.796 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum

Idézet

"Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"

Keresés

Látogatottság

Ma 10
Tegnap 462
A héten 1056
Ebben a hónapban 14711
Összesen 6771218

2026-06-24