Mennyei próféciák
elõzõ folytatása
A mindenség olyan energiából áll, amely reagál az elvárásainkra. A többi dolog, élõlény is része ennek az energiauniverzumnak, tehát ha kérdésünk van, valamely képviselõje megjelenik és meghozza a választ. Azáltal, hogy mit kezdünk saját energiánkkal, befolyásolni tudjuk az Univerzum többi résztvevõjének (növényeknek, állatoknak, embereknek, stb.) az energiáját, ezen keresztül életfolyamatait és mindnyájan együtt az egész Univerzum mûködõképességét.
Az emberi konfliktusok az energia hiányából, az érte való harcból fakadnak.A ;tudatlan" emberek küzdenek egymással az energiáért. A világmindenség egyetlen, dinamikus energia halmazból áll, amely fenntart bennünket. Mi emberek azonban - különbözõ okoknál fogva - elszakadunk ennek az energiának a bõséges forrásától. Mivel energia nélkül gyengének és védtelennek érezzük magunkat, ennek leküzdésére - látszólag spontánul - pszichológiai eszközökkel elvonjuk másoktól az életközeget, az energiát. Empátia nélküli emberek esetében, ez a tudattalan, ösztönös törekvés húzódik meg minden konfliktus mélyén.
Amikor egyszer megértjük ennek a harcnak a lényegét és hajlunk a jóra, akkor jöhet szóba e konfliktusokon való túllépésünk.
Az emberi konfliktusoknak úgy tudunk véget vetni, ha fogadni tudjuk egy magasabb forrásból származó energia beáramlását.
Amikor ugyanis a dolgok, élõlények szépségét és egyediségét csodáljuk, energiát veszünk fel. Ha eljutunk arra a szintre, hogy egyúttal szeretetet is érezzünk irántuk, akkor vissza is adhatjuk az energiát. Gyakorlás által, végül automatikusan jutunk abba a szeretet teljes állapotba, hogy õszinte együttérzéssel élve, beengedi önmagába a szeretetet. De ahhoz elõbb - megtisztítva gondolkodását- megfelelõ állapotba kell hoznia tudatát.
Az univerzum mindannyiunkat képes ellátni energiával, ha megnyitjuk magunkat a forrás számára;.
Ha rosszkedvûek, nyugtalanok vagy fáradtak vagyunk, ez energia hiányt jelez. Amikor szükségét érezzük, álljunk meg és töltsük fel magunkat energiával. Legyünk állandóan tele, õrizzük meg a szeretet állapotát! Ha elértük ezt az állapotot, senki és semmi nem képes annyi energiát elvonni, amennyit azonnal ne tudnánk pótolni. Sõt, a belõlünk kiáradó energia ellenirányú áramlást gerjeszt, amely ugyanolyan mennyiségû energiát vonz magához, így az soha sem fogyhat ki. De ennek a folyamatnak állandóan tudatosnak kell lennie, különben nem mûködik. Ez különösen akkor fontos, ha emberek között vagyunk.
Testünk egy bizonyos szinten rezeg. Ha engedjük, hogy energiánk túlságosan lecsökkenjen, azt testünk sínyli meg. Ilyenkor könnyen megbetegszünk. E téren a hajszoltság, a stressz nagyon sokat ronthat. A szeretet által tudjuk a rezgést magas szinten tartani és ettõl maradunk egészségesek.
Ha rendszeresen fel tudunk töltekezni energiával, majd egy ;véletlen" elõre lendíti az életünket, ez az energiaszint állandósodik bennünk, és ettõl kezdve magasabb rezgésállapotban létezünk.
Mikor véletlenszerûen vagy késõbb mind gyakrabban feltöltjük magunkat belsõ (isteni, szeretet) energiával, a tudatunkban már nem a másik ember kijátszása munkál, hanem ettõl teljesen eltérõ gondolatok lépnek mûködésbe, amelyek identitásuk magasabb szintjérõl származnak. Ezek az intuíciók. Ezek másként mûködnek, mint a megszokott gondolatok. A tudat hátterében bukkannak fel, akár éber állapotban, akár álom vagy látomás formájában, de közvetlenül érkeznek az egyénhez, hogy irányítsák.
(részlet)
folytatás következik