A megszállottságról
Gyakran mondjuk arra, aki valamit fanatikusan véghez akar vinni, hogy megszállott. Igaz, ebben az esetben ezt a kifejezést csupán képletesen használjuk. De nem szabad elfelejteni, hogy vannak valóságos megszállottság-esetek is.
Mikor egy személyt idegen erõ vesz birtokába, s akarata ellenére olyan dolgokat csináltat vele, amit õ normális állapotában nem tenne meg, megszállottságról beszélünk.
Az ezoterikus irodalom a jelenség három fajtáját különbözteti meg: elementális, démonikus és szellemi megszállottságot.
Az elementális megszállottság esetében az ember által alkotott gondolatformák életre kelnek és alkotójuk ellen fordulnak. Démonikus megszállottságkor egy alsó világbeli lény az azonos gondolatú ember vonzáskörébe jut és átveszi fölötte az uralmat. Évszázadok óta ilyen esetben használják az egyes egyházak az ördögûzõ szertartásokat.
Mi most a szellemi megszállottságról szólunk, mikor egy elhunyt ember szelleme nem tud elmenni a fénybe, s az élõk és a holtak világa között reked.
Legtöbb esetben fel sem ismeri, hogy meghalt. Ragaszkodik a földi világhoz, enni-inni akar, ki akarja elégíteni szenvedélyeit. Össze-vissza bolyong, keresi az alkalmat a megnyilvánulásra, ám ez a legtöbb esetben nem sikerül neki. Éppen ezért keres egy olyan földi embert, aki gyenge biomezõvel (aurával) rendelkezik, akibe beleköltözhet, így rajta keresztül meg tud nyilvánulni a fizikai világ felé. Ha egy ilyen birtokbavétel megtörténik, az igen szerencsétlen helyzet mindkettõjükre nézve. Egyikük sem tud fejlõdni, és még csak fel sem tudják fogni szerencsétlen helyzetüket.
Nézzük meg, hogy kik válhatnak ilyen megszállások áldozataivá: elsõsorban a nagyon gyenge aurájú, és a személyiségzavarokkal küzdõ emberek: az alkoholisták, a drogosok, a kómában lévõk, a mûtéten átesõk, és így tovább.
Meg lehet figyelni az alkoholisták viselkedését: mintha nem õk lennének, mintha valaki diktálná, hogy mit csináljanak. Magukban beszélnek, és teljesen befelé fordulnak. A kocsmák és a drogosok törzshelyei tele vannak a földön ragadt halott emberek szellemeivel. Sok esetben õk is alkoholisták voltak és most is kívánják az italt.
Elõfordul, hogy egy élõ embert egyszerre több szellem is megszáll, és felváltva érvényesül az akaratuk felette.
Hogyan lehet az ilyen eseteket felismerni, és fõleg orvosolni?
Az áldozat személyisége kicserélõdik, memóriája romlik, idõkiesései vannak. Rászokhat az italra, cigarettára, és olyan dolgokat csinálhat, amilyeneket elõtte nem. Olyasmiket vásárol, amikre semmi szüksége, és még magának sem tudja megmagyarázni, hogy miért tette. Depresszió, gyakori hangulatváltozások tapasztalhatók nála, alacsony az energiaszintje, nincs vitalitása, és minden ok nélkül fellépõ testi problémák jelentkeznek. Elõfordul, hogy hallucinál, és ok nélkül félelemérzet uralkodik el rajta. Sajnos, környezete a legtöbb esetben, nem tudja felismerni a bajt, az illetõt elmegyógyintézetbe utalják, és ott, az orvosságok hatására, csak konzerválódik az állapota. Ugyanakkor határozottan ki kell jelenteni, hogy különbség van az elmebetegség és a megszállottság között, bár a hosszú ideig tartó megszállottság elmebetegséget okozhat.
Ha megtörtént a felismerés és más tényezõk ki vannak zárva, hozzá kell kezdeni az áldozat megszabadításához.
A megszabadítás lényege abból áll, hogy szeretettel fordulunk a megszálló szellem vagy szellemek felé. Felvilágosítjuk õket helyzetükrõl és biztosítjuk õket arról, hogy segítünk nekik abban, hogy bejussanak a fénybe, az õ valódi helyükre. Ezután határozottan felszólítjuk õket a távozásra.
Aki valamilyen beavatással rendelkezik, az energetikailag is besegíthet a folyamatba. Az esetek többségénél ez a beavatkozás sikerrel jár, de vannak példák, amikor az ügy komplikáltabb. Ilyenkor fokozni kell az erõt, és többször meg kell ismételni a megszabadító technikát.
Rossz stratégia a szellemek felé ellenségesen közelíteni, és erõszakkal kitessékelni õket, mert a probléma így nem oldódik meg: egy idõ után visszatérhetnek, vagy megszállhatnak mást.
A megszabadított személyre egy ideig oda kell figyelni, hogy vissza ne essen. Ajánlatos, hogy auraerõsítõ imákat, mantrákat mondjon, ha vallásos, templomba járjon, így erõsítve energiarendszerét. Fontos, hogy lehetõleg pozitív gondolatai legyenek, mert különben tudat alatt visszahívja a szellemeket.
A megszabadítás után a páciens életében új fejezet nyílik, mintha újjászületett volna. Ha ezt a lehetõséget kihasználja, rendbe tudja tenni életét, és pótolni tudja azt az erõt, ami kiesett az életébõl.
(Péter István)
--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.