header ok

Evangéliummal kapcsolatos témák.

Az aratnivaló sok, de a munkás kevés...

Több
16 éve 10 hónapja - 16 éve 10 hónapja #1774 Írta: A.M. Timea
A.M. Timea válaszolt a következő témában: Az aratnivaló sok, de a munkás kevés...
Hogyan maradhat meg a tûz az életünkben?



Hívõ élet gyakran olyan mint a hullámvasút: egyszer fent, egyszer lent
Ha valami jó történik fent vagyunk, aztán újból elveszítjük a lelkesedésünket.
Olyanok vagyunk, mint a tányérpörgetõ tányérjai. Ha jól felpörgetnek, akkor pörgünk egy ideig. Aztán leesünk. JÓ EZ?


Tûz egyszerre pozitív és negatív fogalom a Bibliában.
Isten megjelenése a Bibliában - gyakran tûzben.Ez ítélet az istentelenek számára, tisztulás a hívõknek.
Nem is szereti a bûnös Isten jelenlétét, tüzét, menekül Tõle.
Csakis Isten szerelmesei keresik, kívánják! Számukra nem veszélyes
Akarod még Isten tüzét?
Mi oltja ki a tüzet az életünkben?

- Bûnök ; más szenvedélyek tüze
Idegen tüzek ; Szemükben bálványáldozati tûz lobog;
- Közöny
- Terhek, az élet gondjai, bajai
- Elveszített célok; a hiábavaló dolgokra való odafigyelés
- Lustaság
- Kiégés; ha túlhajtod magadat
- Ha nincs utánpótlás


A tüzet táplálni kell!
Ige; Mt 4,4 Igével él az ember. Ha nem olvasod, tanulmányozod, akkor lelkileg alultáplált leszel.
Milyen a kapcsolatod Isten Igéjével? Mindenre másra van idõd, erre miért nincs?
Buzgó imádkozókra van szükség, akik folyamatosan kiöntik szívüket Isten elõtt.
Imaközösségekre van szükség; közbenjáró imacsoportokra


Bizonyságtétel, szolgálat
Együtt tovább ég a farakás! Ha kiveszed a fát, hamar kialszik

Sajnos van, amikor a közösség inkább hideg zuhany, mint tûz.


Szent Lélek
Folyamatosan telve kell lenni Szentlélekkel! Az elsõ keresztények folyamatosan betöltekeztek Lélekkel.
Következménye: Bátran hirdették az Isten Igéjét
Élõ víz vagy-e, akin áthalad Isten Szent Lelke?
Vagy tócsa és pocsolya?
Ha nem vagy Isten jelenlétében, hiába várod a tüzet!

Forrás: Merényi Zoltán

MEGISMERITEK AZ IGAZSÁGOT, ÉS AZ MEGSZABADÍT TITEKET.
Utolsó szerkesztés: 16 éve 10 hónapja A.M. Timea által.
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja - 16 éve 9 hónapja #1899 Írta: A.M. Timea
A.M. Timea válaszolt a következő témában: : Az aratnivaló sok, de a munkás kevés...
Jézus igája
Vegyétek fel magatokra az én igámat!

(Máté 11, 29)



Mi Jézus igája? Az az eszköz, amit arra használ, hogy tanítványait az akaratosságtól és könnyelmûségtõl megõrizze és a szolgálatra alkalmassá tegye. Az iga megkönnyíti a munkát, összekapcsolja az egy igában dolgozókat. A mi iga-társunk maga az Úr. Az iga Krisztussal való szoros kapcsolatunknak a képe. Arra kényszerít, hogy lépést tartsunk vele. Meghiúsítja saját akaratunkat és saját terveinket. Mindent vele és általa végzünk.


A Megváltó elõször felüdít, aztán igát is helyez ránk. Aki belsõleg mélyen felüdült, az késznek mutatkozik arra, hogy hordozza Jézus igáját. Az iga alatt járónak nincs többé mozgási szabadsága. A Megváltó igája kifejezésre juttatja tõle való teljes függésünket. Saját akaratunk helyébe az Õ akarata, vezetése és irányítása lép. Az ember nem szívesen adja oda szabadságát. Féltékenyen õrködik felette. A Megváltónak több követõje lenne, ha ez nem jelentene ;korlátozást". Fiatalok - akik különösen szeretik a szabadságot - azt gondolják: ;Kényszerzubbonyba bújtatnak és kolostorfalak mögé kerülök, ha követem Jézust." Jézus valóban foglyul ejti embereit és a maga akaratához kapcsolja õket. De vajon az un. szabadságát védõ ember hova jut? Nem válik-e önfejûsége olyan hatalommá, amit kénytelen követni, tehát ismét csak igát hordoz? Van, akit önfejûsége az ideggyógyintézetbe juttat. Dolgai nem úgy alakultak, ahogyan akarta, ismételten fejjel megy a falnak és megzavarodik. Vagy gondolj a testi gyönyörök borzalmas igájára, az iszákosságra és egyéb sötét szenvedélyekre. Aki Jézus igáját nem vállalja, más, nehezebb iga alatt nyöghet.


;Vegyétek fel magatokra az én igámat!" Nem Jézus teszi azt ránk, még kevésbé kényszerít rá. Önkénteseket keres, akiket bensõséges készség indít az iga felvételére. Aki megízlelte a Megváltó szeretetét, örömmel veszi fel azt. Teljesen, örökre és egyedül az övé akar lenni. Neki akar élni, hozzá kapcsolja életét, neki szolgáltatja ki magát és feltétlen tulajdonául kötelezi el életét. Pál apostol büszkén mondja magát Jézus foglyának. Boldog rabság ez, amit a szeretet vesz magára. Ez az iga nem nyom, szelíd és könnyû teher. Az ember valóban szabadnak érzi magát alatta. Jézus követése nem könnyû sétálgatás ugyan, azonban nem is terhes, hanem boldog út. Igája megõriz az eleséstõl, mert igatársunk, Krisztus, Õ soha nem bukik el. Igája alatt biztosan célhoz érünk.

Forrás: Untitled Document...

MEGISMERITEK AZ IGAZSÁGOT, ÉS AZ MEGSZABADÍT TITEKET.
Utolsó szerkesztés: 16 éve 9 hónapja A.M. Timea által.
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.355 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum

Idézet

"Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"

Keresés

Látogatottság

Ma 10
Tegnap 462
A héten 1056
Ebben a hónapban 14711
Összesen 6771218

2026-06-24