header ok

Ajkai katasztrófa - vörös iszap öntötte el a településeket

Több
15 éve 8 hónapja #2870 Írta: Margit
.

Ajkai katasztrófa: négy halott, tízmilliárdos kár.
2010. 10. 4.


Iszaptároló szakadt át az ajkai timföldgyárnál, amelynek következtében 700 ezer köbméter vörös iszap ömlött ki a környezõ településekre. Keddi információk szerint négy ember meghalt, hatan eltûntek, közel 70 sérült, ebbõl 8-10 sérülései súlyosak. Illés Zoltán környezetvédelmi államtitkár felfüggesztette a zagytározó tulajdonosának mûködését.
(vg.hu)





Vörösiszap hömpölygött Devecsernél
2010.10.04.

Négy ember életét vesztette, amikor az erõsen maró ipari melléktermék községeket öntött el.


Hétfõn délután 12 óra 10 perc körül átszakadt a Veszprém megyében lévõ ajkai vörösiszaptározó gátja, volt ahol két méter magasan hömpölygött az ár. Négyen életüket vesztették, 113-an megsérültek, két embert még keresnek. Több helyen a lakosok a házak tetejére menekültek, van ahol traktorral menekítik õket.

A Katasztrófavédelem tájékoztatása szerint az alumínium gyártásának melléktermékeként elõálló iszap lúgos, maró hatású, a közvetlen érintkezés égési sérüléseket okozhat. A szakértõ tájékoztatása szerint a vörösiszap enyhén radioaktív, de ez közvetlen veszélyt nem okoz. A legmagasabb, 5-ös szintû készültség van érvényben.
Az árhullám fokozatosan halad nyugat felé, a legfrissebb információk szerint Somlóvásárhely, Tüskevár és Apácatorna után elérte Kisberzsenyt is. A patak a Marcalba torkollik, mely 8 km-el Gyõr felett folyik a Rábába, majd az a Dunába.
(idókép.hu)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja - 15 éve 8 hónapja #2871 Írta: Margit
.

A katasztrófa másnapján a Devecseri utcakép
2010.10.05.



--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 15 éve 8 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja - 15 éve 8 hónapja #2872 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Ajkai iszapkatasztrófa
.

A katasztrófa másnapján a Devecseri lakás belülrõl.
2010.10.05.




--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 15 éve 8 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.363 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum

Idézet

"Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"

Keresés

Látogatottság

Ma 10
Tegnap 462
A héten 1056
Ebben a hónapban 14711
Összesen 6771218

2026-06-24