Angyalok vitája - tanulságos történet
Két Õrangyal azt tapasztalja, hogy védenceik nagyon gyakran vitatkoznak, veszekednek egymással. Mivel Õk nem ismerik ezt a megnyilvánulási módot, feltételezik, hogy valamilyen nagyon paradicsomi állapotot kell okozzon, ha az emberek ilyen sokszor megismételik. Ezért elhatározzák, hogy Õk is kipróbálják, így legalább tanulnak is valamit küldetésükbõl.
Megegyeznek, hogy az egyik a szoba egyik sarkába, a másik a másikba repül, hívják egymást, de a válaszuk a - Nem! - lesz, ahogyan az emberek szokták minden vita kezdetén. El is helyezkednek a leírt módon, majd az egyik szólítja társát : - Kérlek szépen, repülj hozzám.
Mire a másik : - Jól van, máris jövök! - és ellenkezésre képtelenül odarepül hozzá.
- Úgy látszik, komoly próbák várnak ránk ennek a leckének a megtanulásával kapcsolatban! - szól az elsõ Õrangyal. - Most csináljuk fordítva, Te hívjál, én pedig válaszolok.
Újra a két szemben levõ sarokban vannak, a második kéri az elsõt : - Idejönnél hozzám, ha lehetséges?
Az nagy erõfeszítéssel, a szent cél érdekében kiprésel a száján egy alig hallható - Nem, most nem tudok! - választ.
Erre a kérdezõ angyalka felszabadultan mondja : - Nem baj, akkor odamegyek én! - és azonnal csatlakozik társához...
(ismeretlen szerzõ)