Orvos a beteghez szól műtét után:
- Van egy jó hírem, meg egy rossz. Melyiket akarja hallani?
- Hát, akkor először inkább a rosszat, doktor úr.
- Sajnos a jó lábát vágtuk le véletlenül.
- Úristen...! És akkor mi a jó hír?
- A beteg lába viszont szépen gyógyul...
- Van egy jó hírem, meg egy rossz. Melyiket akarja hallani?
- Hát, akkor először inkább a rosszat, doktor úr.
- Sajnos a jó lábát vágtuk le véletlenül.
- Úristen...! És akkor mi a jó hír?
- A beteg lába viszont szépen gyógyul...
